3. Gentofte Cup

3. Gentofte Cup

.

Gentofte Fodbold Akademi afholder for 3. udgave af GENTOFTE CUP, når det søndag d. 13. oktober 2019.
Turneringen vil i år være for årgang 2011 (U9), 2012 (U8) & 2013 (U7).

Alle hold spiller 5v5 og kan se frem til en turnering, hvor der er styr på tingene, mange kampe, kampledere og medaljer/pokaler. Vi har som altid fokus på spilletid, ordentlig matchning og et effektivt kampprogram, der sikrer en så tæt på optimalt sammenhæng mellem kamp og pause.

I 2011 & 2012 A-rækkerne spilles der på 8-mandsmål efter belgisk forbillede. 2013 samt 2011 B og 2012 B spiller på 5-mandsmål. Alle årgange afvikles indenfor samme tidsinterval. Kom til Gentofte Cup:

Effektivt spilleprogram m. korte intervaller!
Kampledere på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om jeres hold!
Fælles igangsætning af kampe - styr på turneringen!
Finaler eller slutspil i alle rækker!
Medaljer eller pokaler til alle deltagende spillere!

Spilletidspunkter:

Alle årgange spiller søndag d. 13. oktober.
2012 (U8) A & B samt 2013 (U7) starter om formiddagen, mens 2011 (U9) A & B spiller om eftermiddagen.

Tilmelding:

Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til Victor Koppel, vkoppel@hotmail.com.
Deltagergebyret er 500 kr. pr. hold. Betalingsinfo tilsendes på mail.

Vi glæder os til at se jer til et brag af en for årgang 2011, 2012 & 2013 søndag d. 13. oktober!

Velkommen til 3. GENTOFTE CUP.
Gentofte Fodbold Akademi

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 2013 Male 5 500 Søndag formiddag 15 0
U8 - 2012 B Male B 5 500 Søndag formiddag 23 0
U9 - 2011 A Male A 5 500 Søndag eftermiddag 13 0
U9 - 2011 B Male B 5 500 Søndag eftermiddag 21 0

Signetud teams

U7 - 2013 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB 5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
Lyngby Boldklub 1921 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vsb B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Måløv Boldklub U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U8 - 2012 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U8 - 2012 B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gvi Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1903 2 B1903 Logo B1903
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Køge BK U8 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
NBU Cameroun Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1903 1 B1903 Logo B1903
Fremad Valby FV1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vestia 3 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Nørrebro United Danmark Nørrebro United Logo Nørrebro United
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9 - 2011 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U9 - 2011 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
If skjold birkerød Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nødebo IF Nødebo IF Logo Nødebo IF
GFK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
2 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Holbæk B&I 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gfa 2012 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GVI-1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 13
Last signup
Thursday, October 10, 2019

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Gentofte Stadion
Address
Ved Stadion 10, 2820 Gentofte
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
vkoppel@hotmail.com
3. Gentofte Cup map

Tournament overview