Dalbystævnet 2019

Dalby Stævnet 2019

Dalby IF holder i weekenden den 22.-23.-24. november 2019 indefodboldstævne i Hindsholmhallen, som ligger i Dalby på Fyn.

Indefodboldstævnet er et breddestævne for spillere på B og C niveau og alle får ca. 30 min. spilletid. Vi spiller i alle rækker fra U5 til U19.Vi spiller efter dbufyn indestævne regler

Tilmeldingsfrist er onsdag den 13. november 2019 og tilmelding foregår på stævner.dk.Program udsendes senest en uge før stævnet

Prisen for årgang U5-U6-U7 er 200 kr. og for årgang U8 til U19 300 kr.

Betaling foregår på mobilepay ved tilmelding - telefonnummer 28606756 (Henrik Olsen) - HUSK at skrive holdnavn og årgang på. Kvittering fås ved ankomst, hvor man skal være 30 min. før kampstart.

Antal spillere : U5-6-7 =3 på banen 6 i alt.                      U 8-9   =5 på banen 7 i alt        U 10-19 = 4 på banen 6 ialt

Der er præmier til alle spillere i U 5-6-7-8-9.    Derudover er der præmie til nr 1,2,3 i hver række.Ved flere puljer i samme række fra u 10 spilles semifinale og der er præmie til nr 4 også.

Henvendelse vedrørende stævnet til Henrik Belle på 28606756

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 MIX Mixed b c 3 200 7 0
U 7 MIX Mixed b c 3 200 15 0
U 17 Drenge B Male b 4 300 3 0
U 8 Drenge Male b c 5 300 9 1
U 9 Drenge Male b c 5 300 12 0
U 10 Drenge B Male b 4 300 21 0
U 10 Drenge C Male c 4 300 14 0
U 10 Pige B Female b 4 300 1 0
U 10 Pige C Female c 4 300 2 0
U 11 Pige B Female b 4 300 2 0
U 11 Pige C Female c 4 300 2 0
U 12 Drenge B Male b 4 300 3 0
U 12 Pige C Female c 4 300 2 0
U 13 Drenge B Male b 4 300 6 0
U 13 Drenge C Male c 4 300 5 0
U 13 Pige C Female c 4 300 2 0
U 14 Drenge B Male b 4 300 13 0
U 14 Drenge C Male c 4 300 3 2
U 15 Drenge B Male b 4 300 10 0
U 15 Drenge C Male c 4 300 1 0
U 15 Pige B Female b 4 300 2 0
U 19 Drenge B Male b 4 300 Fredag 1 0
U 16 Drenge B Male b 4 300 1 0
U 16 Drenge C Male c 4 300 0 0
U 16 Pige B Female b 4 300 5 0
U 17 Drenge C Male c 4 300 1 0
U 19 Drenge C Male c 4 300 Fredag 0 0

Signetud teams

U 5 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 6 MIX 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 7 MIX 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 Dalum IF Logo Dalum IF
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB3 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Korup B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Ebberup IF Ebberup If

U 17 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 8 Drenge 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
HPTI 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby 1 C Dalby If
Dalby 2 C Dalby If
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 8 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Stenstrup IF B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF

U 9 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marslev GIF B
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
B1913 B
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Mg&bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BBB B
allesø 3 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Mg&bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB1 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 67 Odense 1 C B.67 Logo B.67
B 67 Odense 2 C B.67 Logo B.67
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BM2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 10 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Korup-Ubberud Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U 10 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold A

U 11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 11 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pige u10/11 kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U 12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Pige C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold B C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 13 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
De Unge Løver B

U 13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 13 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF U13 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B67 Odense B.67
Sav høj Fyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Sav høj Fyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Langeskov IF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
NØFF 1 B Nøff
NØFF 2 Nøff
HFK u15 piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Legenderne Hvid B Dalum
Legenderne Sort Dalum
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U 14 Drenge C 1 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sav høj Fyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U 14 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1
NØFF 2
hygge holdet B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
gutterne B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NØFF U14 1 Nøff
NØFF U14 2 Nøff

U 15 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 15 Pige B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 B Nøff
NØFF 2 B Nøff

U 19 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Gunners B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby United B Dalby IF Logo Dalby IF

U 16 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 B Nøff
NØFF 2 B Nøff
Tårup IF B
Team PIC it B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U 16 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svigermorsdrømme fra Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 18 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 18 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 19 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - November 24 2019
Last signup
Thursday, November 14, 2019

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
belle04011967@gmail.com
Dalbystævnet 2019 map

Tournament overview