KORUP DANSBO CUP 2020

VELKOMMEN TIL KORUP DANSBO CUP 2020

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2019/2020 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U18 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor der spilles om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

1. præmie Herrer senior kr. 6.000,- & Dame senior kr. 3.000,- v/minimum 20 Herrer hold & 10 Dame hold tilmeldt pr. række

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Tlf. 22 75 62 88, E-mail: henrik@brendholdt.com

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk

Bindende tilmelding/betaling senest den 9. december 2019 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U18……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

Mix U5 Fødselsår 2015 Mix U6 Fødselsår 2014
Mix U7 Fødselsår 2013 Drenge U8 Fødselsår 2012
Drenge U9 Fødselsår 2011 Drenge U10 Fødselsår 2010
Drenge U11 Fødselsår 2009 Drenge U12 Fødselsår 2008
Drenge U13 Fødselsår 2007 Drenge U14 Fødselsår 2006
Drenge U15 Fødselsår 2005 Drenge U16 Fødselsår 2004
Drenge U17 Fødselsår 2003 Herre Senior Fødselsår 1901->
Piger U9 Fødselsår 2011 Piger U10 Fødselsår 2010
Piger U11 Fødselsår 2009 Piger U12 Fødselsår 2008
Piger U13 Fødselsår 2007 Piger U14 Fødselsår 2006
Piger U15 Fødselsår 2005 Piger U16 Fødselsår 2004
Piger U17 Fødselsår 2003 Piger U18 Fødselsår 2002
Dame Senior Fødselsår 1901->

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes ikke.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, kan dog kun ændres opad, hvis vi mener det letter kampafviklingen. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe, hvis dommeren vurderer at der er en alvorlig skade.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 2 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

PIGER/DAMER: U9 U10 - U12 U13 - U14 U15 - U18 Dame Senior
Spillere på banen max. 5 4 4 4 4
Udskiftere max. 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller ude til næste scoring XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 4 4 4 - 5 5

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter egne regler der læner sig op af DBU Fyn’s indendørsregler på små mål, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 maks. 7 spillere på hvert hold.

Ændringer i regelsæt:
- Max 200 hold
- Max 6 spillere pr. hold, dog i U8 & U9 max. 7 spillere.
- Max 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes/accepteres ikke.
- Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, som dog kun kan ændres opad.
- Stævneledelsen afgør suverænt alle tvivlsspørgsmål.
- Dommernes afgørelser er endegyldige på banen og kan IKKE ændres.
- Ankomst senest 20 minutter før puljestart, hvor holdkort SKAL være udfyldt. Holdkort udleveres ved indtjekning.
- OBS! Tiden (kampen) stoppes kun når dommeren vurderer, at der er en alvorlig skade.

Specielt for U5-U12:
Hold, der er bagud med tre mål, må indsætte én ekstra spiller på banen. Ved reducering, så holdet er med mindre end 3 mål, tages én spiller ud igen. Hvis holdet er bagud med seks mål, kan det have to ekstra spillere på banen.

Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 5/1 7 0
U12 Piger Female 6 300 Lørdag formiddag d. 4/1 1 0
U10 Piger Female 6 300 Lørdag formiddag d. 4/1 1 0
U16 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1 0 0
U9 Piger (5 mands) Female 7 300 Lørdag formiddag d. 4/1 0 0
U18 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1 0 0
U16 Drenge Mixed 6 400 Fredag aften d. 3/1 4 0
U6 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 5/1 6 0
U5 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 5/1 0 0
U11 Piger Female 6 300 Lørdag formiddag d. 4/1 0 0
U13 Piger Female 6 300 Lørdag eftermiddag d. 4/1 7 0
U15 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag d. 4/1 0 0
U14 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag d. 4/1 0 0
U17 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1 0 0
U9 Drenge (5 mands) Male 7 300 Lørdag morgen d. 4/1 7 0
U10 Drenge Male 6 300 Søndag formiddag d. 5/1 12 0
U11 Drenge Male 6 300 Søndag eftermiddag d. 5/1 9 0
U12 Drenge Female 6 300 Søndag eftermiddag d. 5/1 1 0
U13 Drenge Male 6 300 Lørdag eftermiddag d. 4/1 15 0
U17 Drenge Mixed 6 400 Fredag aften d. 3/1 7 0
U15 Drenge Mixed 6 400 Fredag eftermiddag/aften d. 3/1 2 0
Dame Senior Female 6 500 Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1 5 0
U14 Drenge Male 6 400 Fredag eftermiddag/aften d. 3/1 6 0
Herrer Senior Male 6 500 Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1 0 0
U8 Drenge (5 mands) Male 7 300 Lørdag morgen d. 4/1 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 (3 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup Korup IF Logo Korup IF
Allesø GF 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby 2 C Næsby Boldklub

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud 1 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d. 3/1

Teamname LVL Logo Club
OF Trenge
Blue Birds A
ICONS A Icons
The underdogs A The Underdogs

U6 (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club
Morud B Odense
Korup Korup IF Logo Korup IF
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U5 (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
Aarslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 3 C Aarslev
Korup/Ubberud 1 B
Korup/Ubberud 2 B
Egebjerg fodbold x B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg fodbold y B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge (5 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SB2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
KUU 1 C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUU 2 C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 A Dalum IF Logo Dalum IF
allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Guldgutterne B Privat
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 B Dalum IF Logo Dalum IF
KUU U10 C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club
KUIF - 1 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUIF - 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Dalum 1 A Dalum
Dalum 4 B Dalum
Dalum 5 C Dalum
Dalum 2 A Dalum
Dalum 3 B Dalum
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d. 5/1

Teamname LVL Logo Club
boeslunde B

U13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 5 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 6 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kamelerne
Team Odense Q Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
tårup if C Tårup If

U17 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d. 3/1

Teamname LVL Logo Club
Fogeden Kommer A
Danskerne og Martin A Danskerne Og Martin
FCK B
ASTROWORLD A Odense V
Fc shababs A
Ring til os A

U15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften d. 3/1

Teamname LVL Logo Club
Slikræven A
dahlogco A

Dame Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
EGB B Brenderup If
Forza Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Lines Rødder A
Pinklady B

U14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften d. 3/1

Teamname LVL Logo Club
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Team allesø
Team Sputnik
Team Sydbank
Team Odense Q Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

Herrer Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 4/1

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (5 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen d. 4/1

Teamname LVL Logo Club
KUIF C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUIF C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - January 11 2020
Last signup
Thursday, December 19, 2019

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
henrik@brendholdt.com

Tournament overview