Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2020

MIDDELFART SPAREKASSE INDOOR CUP 2020

Hedensted Idrætsforening inviterer til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret fredag den 31. januar, lørdag den 1. februar og søndag den 2. februar 2020.

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold.

BEMÆRK at der er nye regler i U8, U9 og U10. Der spilles nu med 5 spillere på banen, og der spilles med målmand.

Der spilles i følgende rækker:

RÆKKE NIVEAU HOLD MAX SPILLERE MAX HOLD PR RÆKKE
U6 MIX (2014) - 3:3 5 30
U7 MIX (2013) - 3:3 5 30
U8 Drenge (2012) A,B,C 5:5 7 10 pr. række (ABC)
U9 Drenge (2011) A,B,C 5:5 7 10 pr. række (ABC)
U10 Drenge (2010) A,B,C 5:5 7 10 pr. række (ABC)
U11 Drenge (2009) A,B,C 4:4 6 A 10, B+C 15
U12 Drenge (2008) A,B,C 4:4 6 10 pr. række (ABC)
U13 Drenge (2007) A,B 4:4 6 16 total

...

Når max antallet af hold for en række er nået, kommer efterfølgende tilmeldinger på venteliste. Det vurderes derefter løbende om der skal/kan justeres på antallet af hold i rækkerne.

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe. U6 og U7 garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

Vi henstiller til at holdene melder sig til i det korrekte niveau. Vi forbeholder os ret til at diskvalificere et hold fra stævnet, hvis det tydeligt fremgår af resultaterne at holdet er meldt til i for lavt niveau.

Vi henstiller yderligere til, at der IKKE anvendes DBU Topcenter spillere i C-rækker, og max én DBU Topcenter spiller i B-rækker.

Pigehold må melde til stævnet i årgangen under, dog på samme niveau, som de plejer at spille.

Spilletidspunkt:

Fredag aften: U13 drenge

Lørdag: U6 Mix, U8 + U10 + U12 Drenge

Søndag: U7 Mix, U9 + U11 Drenge

Stævnegebyrer:

U6-U7: 375 kr.

U8-U10: 550 kr.

U11-U13: 475 kr.

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online kampprogram og registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest torsdag den 9. januar 2020.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med HoldID Nr + række fra tilmeldingen på stævner.dk

Stævnegebyret refunderes ikke ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist.

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Med sportslige hilsener

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3+2 375 kr. Lørdag morgen 5 0
U7 Mix Mixed 3+2 375 kr. Søndag morgen 18 0
U8 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 1 0
U8 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 1 0
U8 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 3 0
U9 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Søndag 8 0
U9 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Søndag 5 0
U9 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Søndag 10 0
U10 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 1 0
U10 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 12 1
U10 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 8 0
U11 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Søndag 1 0
U11 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Søndag 9 0
U11 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Søndag 11 0
U12 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Lørdag 0 0
U12 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 11 1
U12 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 5 0
U13 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Fredag aften 3 0
U13 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Fredag aften 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U7 Mix 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1
Hatting/Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BIF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover 1 A Hover if Logo Hover if

U8 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U8 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF u7 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vonsild fk 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild fk 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 3 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
SfB1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Olsens drenge A

U9 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Horsens fs U9 B Horsens Fs U9
Hatting torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF C Hover if Logo Hover if
HIF Piger C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tørring/Ølholm IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
SfB2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lund if 1 B
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby GF 1 B Dalby Gf
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø B
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Lund if C
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalby GF 2 C
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1

U11 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AE U11 B
Team Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 2 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
SIK 2
Hedensted IF 1 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting/torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 Drenge C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Team Gorm C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Harald C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 2C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Vi gir den gas..
Fc horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
AE U11 C
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 3 C Harlev IK Logo Harlev IK

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LB1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vejle boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
LB2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
EUI Engum Ui
Team CT Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Harlev IK B Harlev Ik
Lund If B Lund IF Logo Lund IF
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF

U12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harlev IK C Harlev Ik
EUI Engum Ui
Harlev ik 1 C Harlev Ik
FC Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Lund If C Lund IF Logo Lund IF

U13 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U13 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Nordea B Skibet IF Logo Skibet IF
Mean Machines B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Viggos Disciple B Skibet IF Logo Skibet IF
balle B

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 2 2020
Last signup
Thursday, January 9, 2020

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
hif.staevner@gmail.com
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2020 map

Tournament overview