Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2020

MIDDELFART SPAREKASSE INDOOR CUP 2020

Hedensted Idrætsforening inviterer til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret fredag den 31. januar, lørdag den 1. februar og søndag den 2. februar 2020.

Vi har forlænget tilmeldingsfristen til onsdag den 16. januar!!!

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold.

BEMÆRK at der er nye regler i U8, U9 og U10. Der spilles nu med 5 spillere på banen, og der spilles med målmand.

Der spilles i følgende rækker:

RÆKKE NIVEAU HOLD MAX SPILLERE MAX HOLD PR RÆKKE
U6 MIX (2014) - 3:3 5 18
U7 MIX (2013) - 3:3 5 30
U8 Drenge (2012) A,B,C 5:5 7 A 8, BC 10
U9 Drenge (2011) A,B,C 5:5 7 A 8, B 10 C 12
U10 Drenge (2010) A,B,C 5:5 7 A 5, B+C 10
U11 Drenge (2009) A,B,C 4:4 6 A 8, B 10, C 20
U12 Drenge (2008) B,C 4:4 6 B 20, C 15
U13 Drenge (2007) A,B 4:4 6 20 total

...

Når max antallet af hold for en række er nået, kommer efterfølgende tilmeldinger på venteliste. Der vurderes løbende om der skal/kan justeres på antallet af hold i rækkerne.

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe. U6 og U7 garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

Vi henstiller til at holdene melder sig til i det korrekte niveau. Vi forbeholder os ret til at diskvalificere et hold fra stævnet, hvis det tydeligt fremgår af resultaterne at holdet er meldt til i for lavt niveau.

Vi henstiller yderligere til, at der IKKE anvendes DBU Topcenter spillere i C-rækker, og max én DBU Topcenter spiller i B-rækker.

Pigehold må melde til stævnet i årgangen under, dog på samme niveau, som de plejer at spille.

Spilletidspunkt:

Fredag aften: U13 drenge

Lørdag: U6 Mix, U8 + U10 + U12 Drenge

Søndag: U7 Mix, U9 + U11 Drenge

Stævnegebyrer:

U6-U7: 375 kr.

U8-U10: 550 kr.

U11-U13: 475 kr.

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online kampprogram og registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest onsdag den 16. januar 2020.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med HoldID Nr + række fra tilmeldingen på stævner.dk

Stævnegebyret refunderes ikke ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist.

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Med sportslige hilsener

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3+2 375 kr. Lørdag morgen 29 4
U7 Mix Mixed 3+2 375 kr. Søndag morgen 33 1
U8 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 8 0
U8 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 12 0
U8 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 12 0
U9 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Søndag 9 0
U9 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Søndag 13 0
U9 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Søndag 12 0
U10 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 6 0
U10 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 12 0
U10 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 14 2
U11 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Søndag 10 0
U11 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Søndag 15 0
U11 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Søndag 25 0
U12 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 22 0
U12 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 14 0
U13 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Fredag aften 9 0
U13 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Fredag aften 17 2

Signetud teams

U6 Mix 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
HFS U6 Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted U7 Piger Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Skibet if
Fc horsens piger u7 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens piger u7 -2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund If
Egebjerg If C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Horsens Kfum C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 Mix 29 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hatting/Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gedved Ninjas Gedved IF Logo Gedved IF
Hatting/Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
BRANDE 1 B Brande IF Logo Brande IF
BRANDE 2 B Brande IF Logo Brande IF
Kolding if B Kolding IF Logo Kolding IF
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Brande’s piger 1 C Brande’s Piger 1
Brande’s piger 2 C Brande’s Piger 2
Horsens Kfum C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Grejs-Dalen IK B Grejs

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover 1 A Hover if Logo Hover if
Gauerslund (grøn) B Gauerslund
Hedensted if A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sik 1 A Stensballe Ik
Hørning A1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lund IF B
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Sik 2 B Stensballe Ik
Sik 3 B Stensballe Ik
Hørning b2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning b1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
hei B

U8 Drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild fk 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild fk 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bredballe IF u7 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted if C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Strømsgodset U7 C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
HFS 1 C
HFS 2 C

U9 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hatting Torsted 3 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Olsens drenge A
Fc horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U9 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens fs U9 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Hatting torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Fc horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
Horsens kfum B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Stavtrup if B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Grindsteds Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U9 Drenge C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF Piger C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tørring/Ølholm IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Hatting Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe if. C
Hedensted IF 4 C

U10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Real Boys A
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skødstrup SF A

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dalby GF 1 B Dalby Gf
Lund if 1 B
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø B
De Konge Blå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dalby GF 2 C
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Lund if C
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
De Konge Blå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF

U11 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1
De Kongeblå 1 A Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting torsted 3 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Hedensted IF A A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sammenholdet A Hornsyld
GadeSalonens Drenge A Hejnsvig
POCA A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting/torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Team Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 1 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
AE U11 B
SIK 2
De Kongeblå 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
Tjæreborg if B Tjæreborg
Vamdrup IF B Sjølund
ZAMUNDAS JUNIOR B Hatting /torsted

U11 Drenge C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 3 C Harlev IK Logo Harlev IK
Team Gorm C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Harald C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
AE U11 C
De Kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 4 C Løsning IF Logo Løsning IF
SIK 3
Hatting Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
RS-Huse Power Girls C
Lund if 2 C
Lund IF C
Hover if hold 1 C Hover If
Hover if hold 2 C Hover If
Skærbæk C Skærbæk Ungdomsboldklub

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejle boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team CT Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
EUI Engum Ui
Harlev IK B Harlev Ik
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
Lund If B Lund IF Logo Lund IF
LB1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC-Horsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc-horsens2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc-horsens3 B FC Horsens Logo FC Horsens
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skødstrup 1 B Skødstrup
Skødstrup 2 B Skødstrup
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Stensballe 2 B

U12 Drenge C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EUI Engum Ui
Harlev IK C Harlev Ik
Harlev ik 1 C Harlev Ik
FC Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Lund If C Lund IF Logo Lund IF
Hedensted Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fc-horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Hover IF C Hover if Logo Hover if
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bryrup If C Bryrup If
Skødstrup 3 C Skødstrup
Skødstrup 4 C Skødstrup
Peters drenge C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U13 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Balle A
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc skilz A Hedensted IF Logo Hedensted IF
De sløve Skildpadder A
CMA BYG B
HEI A

U13 Drenge B 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Viggos Disciple B Skibet IF Logo Skibet IF
Mean Machines B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Nordea B Skibet IF Logo Skibet IF
Alesø GF 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Alesø GF 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Fc horsens u13 piger 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens u13 piger 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens u13 piger 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Bredal Auto B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Smølferne
Horsens nord 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Horsens nord 2 Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vinding sf 2 C Vinding Sf

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 2

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hif.staevner@gmail.com
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2020 map

Tournament overview