NØRREBRO UNITED/BK SKJOLD STÆVNE

Det glæder os at kunne byde velkommen til indendørsstævne i den legendariske nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Lørdag og Søndag d. 16 og 17 November

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København

Tilmelding på staevner.dk senest  d. 06 November. Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når i tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først til mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at i er sikret tilmeldelse.

Årgange:

Lørdag u6, u8, u10, u12

Søndag u7, u9, u11, u13

U6 og U7 spiller 3 mod 3.

U8 - U11 spiller 4 mod 4

U12 - U13 spiller 5 mod 5.

Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail

Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i forskellige niveauer i de ældre årgange. Afhængig af antallet af tilmeldte hold kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til Bk Skjold og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr:U6-U7: 150,- pr. hold U8-13: 350,- per hold.

Indbetaling sker på vores bankkonto 1551 - 4190286185 eller mobilpay: 69019  senest onsdag 6. november 2019 .Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, (NUMMER KONTAKPERSON)

SpørgsmålSendes på email: Kontor@nbunited.dk

De bedste hilsner BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Male Øvet 8 150 Lørdag morgen/formiddag 24 0
U6 Drenge Male Uøvet 8 150 Lørdag morgen/formiddag 3 0
U6 Piger Female 8 150 Lørdag morgen/formiddag 0 0
U7 Drenge Male Uøvet 8 150 Søndag morgen/formiddag 8 0
U7 Drenge Male Øvet 8 150 Søndag morgen/formiddag 12 0
U7 Piger Female 8 150 Søndag morgen/formiddag 0 0
U8 Drenge Male BC 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 4 0
U8 Drenge Male C 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 5 0
U8 Piger Female 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 0 0
U9 Drenge Male BC 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 5 0
U9 Drenge Male C 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 5 0
U9 Piger Female 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 5 0
U10 Drenge Male BC 8 350 Lørdag eftermiddag 8 0
U10 Drenge Male C 8 350 Lørdag eftermiddag 2 0
U10 Piger Female 8 350 Lørdag eftermiddag 5 0
U11 Drenge Male BC 8 350 Søndag eftermiddag 4 0
U11 Drenge Male C 8 350 Søndag eftermiddag 8 0
U11 Piger Female 8 350 Søndag eftermiddag 2 0
U12 Drenge Male B 8 350 Lørdag aften 8 0
U12 Drenge Male C 8 350 Lørdag aften 1 0
U12 Piger Female 8 350 Lørdag aften 3 0
U13 Drenge Male B 8 350 Søndag aften 0 0
U13 Drenge Male C 8 350 Søndag aften 1 0
U13 Piger Female 8 350 Søndag aften 1 0

Signetud teams

U6 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
FB
NBU England C B
Nørrebro United sverige Orange Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1908 II Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 I Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 III Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 III Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Nørrebro United Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold sort Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBU England A B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Lyngby Boldklub 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hellas tigre C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas løver C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U7 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB 5 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Skjold- elefanterne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Leoparderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Løverne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
NBU England B B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Lyngby Boldklub 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nørrebro United Cameroun Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold - Tigerne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Skjold - hold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk Skjold - hold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Argentina Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United Argentina Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Nørrebro united cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Bk hellas 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B93 U9-drenge 1-Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ARG/CAM (grøn) Nørrebro United Logo Nørrebro United
ARG/CAM (gul) Nørrebro United Logo Nørrebro United
B93 - Emil B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro united spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Nørrebro United Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Hik rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestia C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fa 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
B1908 C
Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sundby BK - Rød B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 - jeo2 B
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sundby BK - Hvid C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix piger u10 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B1903 Logo B1903
B1903 (II) B B1903

U11 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KBK C KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Nørrebro United sverige Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
KBK B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Vestia C C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia B B Boldklubben Vestia
Handelsstandens boldklub (HB B) B
Handelsstandens boldklub (HB A) A
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
BK Skjold B B Boldklubben Skjold

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17
Last signup
Wednesday, November 6, 2019

Organisation
No Club
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kontor@nbunited.dk
NØRREBRO UNITED/BK SKJOLD STÆVNE map

Tournament overview