Intersport cup

Intersport cup

Munkebo Boldklub præsenterer Intersport cup 2020 som afholdes 24-26 januar. Der spilles både i Munkebo hallen og i Kerteminde hallen.

Der spilles efter DBU/Fyns regler for indefodbold. Fra U13 og opefter skal der være en over midten og der er udvisning ved spark over bander og i loft.

Særregel for B/C rækker. Ingen spillere der har spillet i A-rækken udendørs må deltage da det er et bredde stævne for børnehold.

Der er fine præmier til 1-2-3 i hver række, dog er der præmier til alle i U6/U7 mix. der er præmier til hold+2 udskiftere

I Dame senior spilles der om pengepræmier, det er ikke tilladt for divisionsspillere er deltage. Der er max præmier til hold + to udskiftere.

I tilfælde af for få tilmeldte i en årgang tillader vi os retten til evt. at slå to årgange sammen. Skulle der derimod være mange hold tilmeldt i en børneårgang vil der blive spillet både en B og C række. Vi spille modsat dag af FBU-Indestævne sa man har mulighed for at deltage ved begge stævner.

Betaling via mobilpay på 26226102 eller konto. 3596-3600017861. Tilmelding er først gældende ved overført betaling.

Husk at skrive holdnavn, årgang og mail på betalingen.

Spørgsmål til stævnet kontakt Rune Lamberg 26823064 eller Ungdom@munkebobk.dk

Programmet sendes ud per mail cirka en uge før.

Sidste tilmelding 15. januar

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 B/C Male B/C 5 350 Lørdag 12 0
U10 B/C Male B/C 4 350 Lørdag 24 0
U11 Male 4 350 Søndag 14 0
U12 B/C Male B/C 4 350 Lørdag 9 0
U11/U12 Female 4 350 Søndag 11 0
U13 B/C Male B/C 4 350 Lørdag 17 0
U14 A Male A 4 350 Lørdag 10 0
U14 B/C Male B/C 4 350 Lørdag 10 0
U13/U14 Female 4 350 Søndag 6 0
Dame senior Female 4 450 Lørdag 10 0

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 2
Fjordager IF 2 Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager IF 1 Fjordager IF Logo Fjordager IF
Morud if B Odense
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Langeskov IF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ebberup IF 1
Ebberup IF 2
OKS 4 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkeboå C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby U7 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Skt. Klemens Fangel IF 2 Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Skt. Klemens Fangel IF C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Sanderum BK B Odense Sv

U10 B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hpti Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum if 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
S.f.B. C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Ssv Højfyn C
TPI
Skt klemens C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde Boldklub 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B67 B B.67 Logo B.67
Ebberup IF A
Skt klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Næsby BK 1 B Næsby Bk
Næsby BK 2 C Næsby Bk
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U12 B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
OKS Rød C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Sort B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11/U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst u11/12 b2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kerteminde Boldklub (KB) C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM 3 C Boldklubben Marienlyst
Munkebo a C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo b C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
F16-U12 A
F16-U11/12 C
Marienlyst u11/12 b Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
tårup if C Tårup If
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup C C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Nyborg 2 B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
De Unge Løver B
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Team Pro B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U14 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Sydbank
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Otterup A Otterup
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Team LA Travel 1 A Privat Hold
Team LA Travel 2 Privat Hold

U14 B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 4 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 5 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup RS B Ob & Ik
KRFK B KRFK Logo KRFK
Munkebo 3 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Odense KFUM B Odense Kfum
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13/U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
kRFK 1 B KRFK Logo KRFK
Dem der, I ved nok... A Team Odense Q
Tårup IF B Tårup If
kRFK 2 KRFK Logo KRFK
NØFF Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U15 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 3 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 4 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U15 B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager X C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager Y Fjordager IF Logo Fjordager IF
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
KRFK B KRFK Logo KRFK
BM U15 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
69 United C 69 United
NØFF 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U16 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Team Gislev C Gislev If
Spar Nord Odense B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Glamsbjerg IF A
OF Trenge C Odense Friskole
OKS (1) B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS (3) C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS (2) C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Glamsbjerg IF A Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U15/U16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NØFF Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U18 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Albertes dreamteam B Team Odense Q
NØFF Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

Dame senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØB 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Forza Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SUB Ullerslev A
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U9 B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - January 26
Last signup
Wednesday, January 15, 2020

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo idrætscenter
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdom@munkebobk.dk
Intersport cup  map

Tournament overview