Skærbæk Ungdomscup 2019

Skærbæk Ungdoms Boldklub inviterer igen i år til stort indendørs fodboldstævne.

Stævnet afvikles d. 16.-17. november 2019

Spillested:                           skærbækcentret (6780)

Spilletid:                              9 minutter (U6-U7 spiller 6min.)

Antal kampe:                                            Min. 3-4 kampe pr. hold

Deltagergebyr:                   U6/U7:  kr. 250 pr. hold

Øvrige: kr. 300 pr. hold

Ved tilmelding får man et kontonr./mobilepaynr. til indbetaling.

Der spilles efter JBUs indefodboldregler. Vi stiller med dommere.

Spilledage:

________________________________________________________

Lørdag d. 16-11                                                          U10-11 pi.          årg. 2010/09 (5 mands)

U10 dr. BC          årg. 2010       (5 mands)

U11-12 dr. BC    årg. 2009/08 (4 mands)

U12-13 pi.          årg. 2008/07 (4 mands)

________________________________________________________

Søndag d. 17-11:                           U6                        årg. 2014        (3-mands)

U7                        årg. 2013        (3-mands)

U8                        årg. 2012        (5-mands)

U8-U9 pi.            årg. 2012/11  (5-mands)

U9 dr.                  årg. 2011        (5-mands)

Præmier:                            Der er medaljer til samtlige hold i U6 til og med U9.

I de øvrige rækker er der flotte præmier til nr.1 og 2

OBS. Der er præmier til max.

7 spillere pr. hold

Ved 3 mands max 5 spillere.

Vi forbeholder os retten til at slå årgange sammen/aflyse rækker ved for få tilmeldinger.

Tilmelding på subk6780@gmail.com senest 27/10 2019

Eller på :

https://staevner.dk/T15702/skaerbaek-ungdomscup-2019

Det kan oplyses, at stævnet har været afholdt siden 1997 men skiftet navn fra BRF Cup til Skærbæk Cup. Det er vores håb, at der igen i år kommer mange hold, så vi kan få en god og sjov fodboldoplevelse i fine omgivelser i skærbækcentret.

Vi bestræber os på at afvikle puljerne så hurtigt som muligt og mest hensigtsmæssigt.

Spørgsmål til stævnet:

Kontakt          Flemming Olesen tlf. 2010 8802

Bent Ebbesen        tlf. 2243 3455

Med venlig hilsen Skærbæk Ungdoms Boldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 søndag formiddag 0 0
U7 Mixed 3 250 søndag formiddag 11 0
U8 Dr. Male 5 300 søndag formiddag 7 0
U8-9 Pi. Female 5 300 søndag middag 1 0
U9 Dr. Male 5 300 søndag middag 10 0
U10 Dr. Male 5 300 lørdag formiddag 10 1
U10/U11 Pi. Female 5 300 lørdag formiddag 3 0
U11-12 Dr. Male 4 300 lørdag over middag 7 0
U12-13 Pi. Female 4 300 lørdag over middag 3 0
U13 Dr. Male 4 300 lørdag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
EIS Thunder B Esbjerg International School
EFB 1
Skodborg IF
EFB 2
EIS Thunder 2
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Kvik 70
Skærbæk 1 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Bramming BK
Skærbæk 2 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U8 Dr. 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ribe 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Skærbæk B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
EIS Thunder Esbjerg International School
Ribe 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U8-9 Pi. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U9 Dr. 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
ASKOV Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Skodborg IF
Varde if
Skærbæk
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Varde 2
Varde 3
Spangsbjerg if 2 B
Kvik 70

U10 Dr. 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dreamteam B
Skærbæk 2 C Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk 1 B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Tjæreborg if B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
EIS Thunder 2
EIS Thunder Esbjerg International School
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U10/U11 Pi. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk
RIBE BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
RIBE BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U11-12 Dr. 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Ask 1 C Alsle
Løgum IF
Ask 2 Alsle
fb Fodbold
Vamdrup IF
Skærbæk C

U12-13 Pi. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
TEAM VAP
Skærbæk
Hjerting IF

U13 Dr. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17

Organisation
Skærbæk Ungdoms Boldklub
Place
Skærbæk centret
Address
storegade 46
Postalcode
6780
City
Skærbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
subk6780@gmail.com
Skærbæk Ungdomscup 2019 map

Tournament overview