Fynske Bank Cup 2020

Fynske Bank Cup afvikles i Arena Assens, Rådhus Allé 25, 5610  Assens.  Spilletidspunkt meldes ud til klubberne i god tid. Alle rækker spiller A+B finaler efter indledende gruppespil. Alle hold er garanteret min. 4 kampe, derfor det lave deltagergebyr. Masser af SPURTPRÆMIER.  OBS!! I U8 rækken er der T-shirts og medaljer til alle, men ikke finalespil.  Frugt og Goodiebags til holdene.  Tilmelding senest 06. Januar 2020.  Da der er begrænset antal deltagere, foregår tilmelding efter "Først til mølle" princippet. Prisen pr. hold er kun kr. 275,00.  Kontonummer 6850-0000400301.  HUSK ID.nr ved elektronisk betaling. Kontant betaling modtages IKKE!.  Max 2 hold pr. klub pr. række.  Tilmelding bekræftes, når betaling er modtaget.  Afbud modtaget senere end 5 dage før stævnets start, godskrives ikke.  Stævnekontakt: Assens Fodbold Club, Email: britt.larsen@mail.dk  /Britt Larsen tlf. 23 65 76 25 (helst efter kl. 17.30)  Følg os på facebook: Assens FC afholder Fynske Bank Cup.  Her kan man løbende få opdateringer på stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge Male 7 275 Søndag middag 34 1
U9 Drenge Male 7 275 Lørdag middag 17 0
U12 Drenge Male 6 275 Lørdag eftermiddag 27 2
U13 Drenge Male 6 275 Fredag 26 2
U11 Drenge Male 6 275 Lørdag morgen 32 3
U11 Piger Female 6 275 Søndag eftermiddag 23 0
U8 Drenge Male 7 275 Søndag morgen 21 0

Signetud teams

U10 Drenge 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Stif Salbrovad Stif If
Aarup BK Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Marslev GIF Mar
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BBB B Bbb
Nr. Bjært/Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ebberups drenge C Ebberup IF Logo Ebberup IF
B1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Nørre Åby C
Nørre Åby 2 C

U9 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Flemløse BK Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
SfB1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
stenstrup if Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Aarup BK
Nr. Lyndelse - Søby B Nr. Lyndelse / Søby
Søhus Stige BK B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U12 Drenge 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Korup-ubberud 1 Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-ubberud 2 Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Drengene fra Ringe Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Boeslunde. B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Aarslev 3 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 4 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Assens FC C Assens FC Logo Assens FC
Assens FC C Assens FC Logo Assens FC
Haarby boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Allesø GF Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Gauerslund if Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Sfb 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U13 Drenge 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Flemløse boldklub
Assens fc 1 Assens FC Logo Assens FC
Assens fc 2 Assens FC Logo Assens FC
NØFF 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Bm zico B
Glamsbjerg IF A Glamsbjerg If
Haarby Boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Allesø GF 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø gf 1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum A
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
De Unge Løver
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dansten A
SB 2007 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum sort A Odense

U11 Drenge 21 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ebberup if 2 Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup if 1 Ebberup IF Logo Ebberup IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
KUU - 1 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUU - 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Haarby Boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Ob 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
RS-Huse Power Girls C
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Båring A C Båring A
Båring 1 C Båring 1

U11 Piger 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC 1 Assens FC Logo Assens FC
Assens FC 2 Assens FC Logo Assens FC
S.k.f.i.f C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Korup ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Strandmølleskolen C
VB Piger B
Marienlyst u11 piger B Boldklubben Marienlyst
Team Vab B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Egebjerg fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Strandmølleskolen 2 C
Nørre Aaby Piger (1) C
Nørre Aaby Piger (2)
Ssv Højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sportigan Hadsund Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sole if B Sole IF Logo Sole IF
Ssv Højfyn C

U8 Drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
U8 power vol 1 Assens FC Logo Assens FC
U8 power vol 2
Dalum if 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Nordals boldklub u8 B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Vejle boldklub u8/u9 piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sanderum BK B
Middelfart B Middelfart Mg & Bk
NIK - Nørre Åby Idrætsklub B
NIK - Nørre Åby Idrætsklub II C
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
kværndrup boldklub 1919 B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19
Last signup
Monday, January 6, 2020

Organisation
Assens FC
Place
Arena Assens
Address
Rådhus Allé 25
Postalcode
5610
City
Assens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
britt.larsen@mail.dk
Fynske Bank Cup 2020 map

Tournament overview