Solrød Meny Cup 2020

Solrød Meny Cup 2020

Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 (B og C) og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 (D) o.l. D-rækken i U8 og U9 henvender sig til spillere der IKKE har været ude og spille kampe før.

1. 5-holds puljer
2. Der spilles til store mål - 8 mandsmål **
3. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.
4. Frugt og vand udleveres til alle ungdomsspillere.

** U-5, U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål

Tilmelding : Senest lørdag 27. december 2019

Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og U8.
I U5, U6 og U7 drenge spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

U5 + U6: kr. 250,- alle spillere får medaljer, ingen pokaler i U5 og U6.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2340 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest torsdag 27. december 2018.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.

Det forventede spilletidspunkt* er at de årgange der står først spiller fra morgenstunden og efter middag følger næste årgang og den sidste årgang om lørdagen spiller om aftenen.

Lørdag 18. Januar           Søndag 19. Januar
U 8 Drenge A + B + C + D    U 5 Drenge
U 10 Drenge A + B + C         U 6 Drenge 
Oldboys +33                        U10 og U 11 Piger A + B
 Oldgirls +28                        U 12 Drenge A + B + C

Lørdag 25. januar               Søndag 26. januar
U 9 Drenge A + B + C + D       U 7 Drenge A + B
U 13 Drenge A + B + C           U 9 Piger A + B
U 14 Piger A + B                    U 11 Drenge A + B + C
Herresenior                            U 12 Piger A + B

*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herresenior B Mixed 6 450 13 0
U-9 Drenge (11) B Mixed 7 400 10 0
U-9 Drenge (11) A Mixed 7 400 5 0
U-8 Drenge (12) B Mixed 7 400 6 0
U-8 Drenge (12) A Mixed 7 400 6 0
U-7 Drenge (13) A Mixed 6 400 10 0
U-13 Drenge (07) B Mixed 6 400 6 0
U-7 Drenge (13) B Mixed 6 400 12 0
U-13 Drenge (07) A Mixed 6 400 6 0
U-9 Pige (11-12) B Mixed 7 400 4 0
U-11 Drenge (09) C Mixed 6 400 5 0
U-10 Drenge (10) C Mixed 6 400 9 0
U-9 Drenge (11) C Mixed 7 400 13 0
U-9 Pige (11-12) A Mixed 7 400 0 0
U-8 Drenge (12) C Mixed 7 400 11 0
Herresenior A Mixed 6 450 3 0
U-13 Drenge (07) C Mixed 6 400 9 0
U-12 Drenge (08) C Mixed 6 400 5 0
U-10 Pige (10) B Mixed 6 400 0 0
U-11 Drenge (09) A Mixed 6 400 5 0
U-14 Pige (06-07) A Mixed 6 400 1 0
U-11 Pige (09) Mixed 6 400 1 0
U-10 Drenge (10) B Mixed 6 400 8 0
U-10 Drenge (10) A Mixed 6 400 5 0
U-10 Pige (10) A Mixed 6 400 0 0
U-6 Drenge (14) Mixed 6 250 6 0
U-12 Drenge (08) B Mixed 6 400 10 0
U-12 Drenge (08) A Mixed 6 400 5 0
U-11 Drenge (09) B Mixed 6 400 5 0
Oldgirls +28 Mixed 6 400 0 0
U-14 Pige (06-07) B Mixed 6 400 0 0
U-12 Pige (08-09) Mixed 6 400 5 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 3 0
U-5 Drenge (15) Male 6 250 5 0
U-8 drenge (12) D Male 7 400 0 0
U-9 drenge (11) D Male 7 400 0 0
U-10 drenge (10) D Mixed 6 400 0 0

Signetud teams

Herresenior B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF B Vanløse If
Team Patrick
Bajer Over Sejr B Bajer Over Sejr
Jersie United C Jersie United
Greve A2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup GI A C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup GI B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Alkoholdet C
SUAVE B Brøndby Strand Idrætsklub Logo Brøndby Strand Idrætsklub
Der er kun EN Rasmus Lund C

U-9 Drenge (11) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KiF1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG Sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
JEMDAM B
Solrød Hvid B Solrød FC Logo Solrød FC
St. Pauli

U-9 Drenge (11) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Solrød Grøn A Solrød FC Logo Solrød FC
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 TDP Boldklubben Af 1893

U-8 Drenge (12) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hg
Køge Boldklub 2
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød FC2 B Solrød

U-8 Drenge (12) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Køge Boldklub 1 A
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Avarta 1 Avarta
Solrød FC1 A Solrød

U-7 Drenge (13) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Q4
AC Karlslunde A Karlslunde
Hovedstadens Drenge A
Frb. Flotte Fyre A
Ringsted Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Karlslunde A Karlslunde
Brøndby Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Husum A A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U-13 Drenge (07) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille
Gundsølille B Gundsølille
Fortnite Boys Y
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-7 Drenge (13) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 4 Solrød FC Logo Solrød FC
Køge 3 A
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Måløv BK U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Husum B B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Karlslunde City
Karlslunde United

U-13 Drenge (07) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ama´r All Stars A Søvang Fc
HB&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fortnite Boys X

U-9 Pige (11-12) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (09) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF U11 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Karslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Bjæverskov IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Sfc Solrød FC Logo Solrød FC

U-10 Drenge (10) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF U10 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Karlslunde if Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød FC
Solrød fc
Næstved I.F. Mørkegrøn C Næstved IF Logo Næstved IF

U-9 Drenge (11) C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KiF1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød Strandløver Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Høge Solrød FC Logo Solrød FC
Greve Fodbold 4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RIF U9 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Kif3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød Falke C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Pumaer C Solrød FC Logo Solrød FC

U-9 Pige (11-12) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (12) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse If
Køge boldklub 3
Kirke Værløse IF A Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Havdrup IF Havdrup GI Logo Havdrup GI
Avarta 1 Avarta
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød FC3 C Solrød
Solrød FC4 C Solrød
Solrød fc5 C Solrød

Herresenior A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Old Irish Pub Køge A Køge Bk
Team Roskilde Cykelcenter A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U-13 Drenge (07) C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
havdrup C
Faxe BK Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
HB&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hvalsø drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø rødderne C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Ringsted Hold 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U-12 Drenge (08) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sfc c1 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC C2 Solrød FC Logo Solrød FC
Hvalsø-Tølløse
Kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-10 Pige (10) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (09) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK A Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
SFC A1 Solrød FC Logo Solrød FC
Heino Vistisen - Helt sort
Sfc a2 Solrød FC Logo Solrød FC
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF

U-14 Pige (06-07) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Pige (09) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge (10) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge Nord FC B Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
B82 hold 1 B B82 Virum Logo B82 Virum
B82 hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Næstved I.F. Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U-10 Drenge (10) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TeamTelt
Solrød FC
Næstved I.F. Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-10 Pige (10) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge (14) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SFC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-12 Drenge (08) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HVB Grøn B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
SFC B1 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC B2 Solrød FC Logo Solrød FC
Bjæverskov U12 - 1 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov U12 - 2 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Tfc B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-12 Drenge (08) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kattinge Caravan A
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
SFC A1 Solrød FC Logo Solrød FC
Sfc a2 Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (09) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF - Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Herfølge BK. B
Sfc b1 Solrød FC Logo Solrød FC
Næstved IF - Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Sfc b2 Solrød FC Logo Solrød FC

Oldgirls +28 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Pige (06-07) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Pige (08-09) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
BSF Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HBK Piger B HB Køge Pigefodbold Logo HB Køge Pigefodbold
LBI B Sorø
BSF PINK A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Oldboys +33 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 Drenge (15) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Hekla C Boldklubben Hekla
Hekla C Boldklubben Hekla
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-8 drenge (12) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge (11) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge (10) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - January 26
Last signup
Friday, December 27, 2019

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
solrodfc@gmail.com
Solrød Meny Cup 2020 map

Tournament overview