Sportigan Nytårs Cup

SIK Viborg inviterer til

SPORTIGAN NYTÅRSCUP 2020

i Liseborgcentret på Liseborgvej 37 i Viborg

Medaljer til alle spillere i U-7 drenge og U-7 pige / U-6 drenge Mix (3-mands på tværs)

Medaljer til alle spillere og pokaler til nr. 1 og 2 i U-8 / U-9 (5-mands)

Medaljer til alle spillere og lækre PUMA præmier til nr. 1 og 2 i U-10 (5-mands)

Lækre PUMA præmier til nr. 1 og 2 i U-11 (4 mands)

3-mands max 5 spillere, 4/5-mands max 7 spillere

Musik og lysshow i hallen tilpasset alder!

Masser af spurtpræmier!

Så vidt muligt 4 kampe per hold!

Drengeårgangene afsluttes samtidigt således man med hold i begge niveauer kan heppe på hinanden og styrke fællesskabet.

Så vidt muligt afsluttes puljerne med niveau med placeringskampe for at slutte med lige kampe.

Tilmelding er først til mølle og puljer lukkes når de er fyldt op – herefter venteliste.

Ved for få hold i A eller B/C rækker forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen.

Alle 4-mands kampe dømmes af SIK’s egne dommere.

Spilletiden tilpasses antal deltagende hold. Forvent løbende ur.

Liseborg Sportskiosk har åbent under hele stævnet og byder på lækkert mad og drikke

Der betales Kontant eller Mobilepay på stævnedagen inden holdets 1. kamp.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Piger Female 7 350 Fredag aften 6 0
U-11 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Fredag aften 5 0
U-11 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Fredag aften 5 0
U-7 Drenge (3-mands) Male 5 300 Lørdag morgen 14 0
U-8 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Lørdag formiddag 5 0
U-8 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Lørdag formiddag 6 0
U-9 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Lørdag eftermiddag 8 0
U-9 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Lørdag eftermiddag 8 0
U-7 Piger / U-6 Drenge (3-mands) Mixed 5 300 Søndag morgen 5 0
U-8 Piger Female 7 350 Søndag formiddag 3 0
U-9 Piger Female 7 350 Søndag middag 6 0
U-10 Piger Female 7 350 Søndag eftermiddag 5 0
U-10 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Søndag eftermiddag / aften 6 0
U-10 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Søndag eftermiddag / aften 8 0

Signetud teams

U-11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
VFF C Viborg Ff
TV1 B Team Viborg Logo Team Viborg
TV2 Team Viborg Logo Team Viborg
TV3 Team Viborg Logo Team Viborg

U-11 Drenge A/B+ 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
TVS B Tvs
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Swiss boys A Swiss Boys

U-11 Drenge B-/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
TVS C Tvs
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-7 Drenge (3-mands) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC B B FC Ikast Logo FC Ikast
Ikast FC A A FC Ikast Logo FC Ikast
Kvik/Aalestrup IF A Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Alhedens IF 2 Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
KLG 1 B
KLG 2 B
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Alhedens IF 1 B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 Drenge A/B+ 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Overlund GF 3 C
Overlund GF 1 A
Søndermarkens IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ravnsbjerg IF A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U-8 Drenge B-/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
Søndermarkens IK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarkens IK 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarkens IK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bryrup IF B Bryrup

U-9 Drenge A/B+ 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF 1 B
Olsens drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
OGF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
AB (Aros Boldklub) A
Hammerum IF A
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U-9 Drenge B-/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Smif C Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
SIK U9 (3) B Viborg
Viborg FF 2 C
OGF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
SIK Viborg 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK U9 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 Piger / U-6 Drenge (3-mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Søndermarkens IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarkens IK 2 B
Søndermarkens IK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Borbjerg C

U-8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg B Team Viborg
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U-9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
VB U9 pige Vb
Fytkat Q B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Team Viborg 2 C Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Fnuggerne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Vinderup ik C Vinderup IK Logo Vinderup IK

U-10 Drenge A/B+ 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag / aften

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF 1 A Herning
Tjørring IF 2 B
Ammitsbøl/Egtved A Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Stoholm 1 A Stoholm If
Vff B Viborg FF Logo Viborg FF
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U-10 Drenge B-/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag / aften

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF 3 C
Ammitsbøl/Egtved C Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Stjær Boldklub C Stjær Boldklub
Stoholm 2 C Stoholm If
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK Fortnite C BMK 90 Logo BMK 90
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5
Last signup
Monday, December 16, 2019

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborg Centret
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
slbn@outlook.dk
Sportigan Nytårs Cup map

Tournament overview