Faxe-Kondi Thor-Cup 2020

Faxe-Kondi Thor-Cup 2020

FAXE-KONDI THOR-CUP 2020

NB: Tilmelding er MEGET tæt på at lukke - enkelte rækker er allerede lukket. Hvis du efter tilmelding, har et hold du kunne tænke dig at få med, er du velkommen til at kontakte undertegnede for at høre om der stadig er plads.

Sportsforeningen FREM Thyregod afholder for 41. gange i træk, det store traditionsrige indefodboldstænve Faxe-Kondi Thor-Cup. Det foregår d. 17.-19. januar 2020.

Vi spiller i alle ungdomsrækker og for både drenge og piger. Vi forsøger altid at afvikle både A og B finaler på alle årgange.

Ved for få tilmeldinger i en række forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen.

Præmier: Der er personlige præmier til alle finalehold, samt medaljer eller statuetter til finalehold til og med U11. Der er præmier til 6 spillere pr. hold i rækker hvor der spilles med 4 spillere på banen.

Desuden er der masser af SPURTPRÆMIER til alle hold, så ingen går tomhændet hjem.Det foreløbige spilleprogram fremgår af rækkeoversigten som findes på vores hjemmeside.

Sidste frist for tilmelding er lørdag d. 4. januar 2020 (eller når rækkerne er fyldt op). Program udsendes på mail, samt publiceres på vores hjemmeside ca. 9 dage før stævnet. Find flere oplysninger på vores hjemmeside www.frem-thyregod.dk.

Tilmelding foregår her på siden via staevner.dk

VIGTIGT:

Der skal betales ved tilmelding. Dette foregår via MobilePay på nummer 73241 (Frem Thyregod - Thor-Cup) Husk at sætte holdnavn og række/årgang på indbetalingen.

Betaling kan også overføres til vores bankkonto: 0867 - 553 56 06333 - Husk at anføre holdnavn samt række/årgang på indbetalingen.

Først når betalingen er registreret er tilmeldingen gyldig. Tilmelding er bindende, så det betragtes ikke som afbud at undlade indbetalingen - kontakt os ved afbud.

Bemærk venligst at de anførte spilledage er vejledende.

NB: U8-U9 og U10 afvikles som udgangspunkt efter DBU's vejledning (som 5 mands med målmand). Vores erfaring er ikke alle synes 5 mands er en god ide, og vi vil helst spille på den måde i kan lide.

Derfor U8-U9 og U10 A-rækken afvikles som "normal" 4 mands, og B/C række afvikles som 5-mands. Skriv MEGET gerne i kommentar feltet, hvis du har et A-hold men ønsker 5 mands, eller du har et B-hold og ønsker 4-mands. Vi er lydhør, og afvikler det som flertallet ønsker.

Har du brug for yderligere oplysninger eller spørgsmål, er du velkommen til at kontakter undertegnede.

Med sportslig hilsen
FREM Thyregod
Brian Nielsen
bsn@frem-thyregod.dk
Tlf.: 40 13 69 65

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix (2015) Mixed A B C 3 350 Lørdag 8 0
U6 Mix (2014) Mixed A B C 3 350 Lørdag 6 0
U7 Mix (2013) Mixed A B C 3 350 Lørdag 10 0
U8 Drenge (2012) Male A B C 5 375 Lørdag 16 0
U9 Drenge (2011) Male A B C 5 375 Lørdag 13 0
U10 Drenge (2010) Male A B C 5 375 Lørdag 9 0
U11 Drenge (2009) Male A B C 4 375 Lørdag 17 1
U12 Drenge (2008) Male A B C 4 450 Søndag 6 0
U13 Drenge (2007) Male A B C 4 450 søndag 9 0
U14 Drenge (2006) Male A B C 4 450 Lørdag 14 0
U15 Drenge (2005) Male A B C 4 450 Lørdag 21 2
U16 Drenge (2004) Male A B C 4 475 Søndag 9 0
U17 Drenge (2003) Male A B C 4 475 Søndag 4 0
U19 Drenge (2001-2002) Male A B C 4 475 Fredag 7 0
U8 Piger (2012) Female A B C 5 375 Lørdag 1 0
U9 Piger (2011) Female A B C 5 375 Lørdag 0 0
U10 Piger (2010) Female A B C 5 375 Lørdag 0 0
U11 Piger (2009) Female A B C 4 375 Lørdag 1 0
U12 Piger (2008) Female A B C 4 425 Søndag 4 0
U13 Piger (2007) Female A B C 4 425 Søndag 5 0
U14 Piger (2006) Female A B C 4 425 Søndag 6 0
U15 Piger (2005) Female A B C 4 425 Søndag 5 0
U16 Piger (2004) Female A B C 4 450 Fredag 7 0
U18 Piger (2002-2003) Female A B C 4 450 Fredag 7 0

Signetud teams

U5 Mix (2015) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
7soverne A
Vejle Boldklub U6 Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U6 Mix (2014) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Vinding SF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejle Boldklub U7 Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U7 Mix (2013) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF Nr. Bjært
Tif/Øb C
BRANDE 1 B Brande IF Logo Brande IF
BRANDE 2 B Brande IF Logo Brande IF
BRANDE 3 B Brande IF Logo Brande IF
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
ØBG ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC GOG C Fc Gog Fodbold
Brandes piger 1 C
Brandes piger 2

U8 Drenge (2012) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle 1 B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 3 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Daugaard IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
ØBG Buskelund 1 B Øbg Silkeborg
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
Nfs B Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Brande if B B Brande IF Logo Brande IF
Brande if C Brande IF Logo Brande IF
NFS B Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brande if B

U9 Drenge (2011) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Den Bosniske IF B Den Bosniske If
Troelsen byg & montage B
Bredballe If B Bredballe IF Logo Bredballe IF
NFS B Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Grønbjerg-Langelund U9 B Grønbjerg-Langelund Idrætsforening
Aros Boldklub A
NFS C Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Grindsteds Drenge B Ggif
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Hedenstedf IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedenstedf IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Frem Thyregod - nord C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod - syd C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Teletubbies A Brande
NFS A Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Give Fremad B Give Fremad
Næsbjerg A Næsbjerg
Give Fremad C
Skibet IF C

U11 Drenge (2009) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold 2 C
Nv-djurs B
Nv-djurs C
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Ring og Lej.dk A Hejnsvig
FB fodbold C
Vejle FC C Vejle Fodbold Club
Vinding 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
NFS C Nørremarkens Forenede Sportsklubber
Give Fremad B Give Fremad
Grønbjerg-Langelund U11 B Grønbjerg Langelund Idrætsforening

U12 Drenge (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Freehand Coffee B Hedensted IF Logo Hedensted IF
7soverne A
Tårnvej Biler B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U13 Drenge (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 1 B
Brande IF 2 C
EIF/NSG C Ejstrupholm
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
FC Silkeborg 1 B
FC Silkeborg 2 B
Helle FC B Helle Fc
Team Midtjylland B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U14 Drenge (2006) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Midtjylland
Team Fynbo A
Brande Boys C Ikast-Brande
Henriks drenge C
Resenbro Uif C Silkeborg
SSIF 3 B Smidstrup - Skærup If
SSIF 1 B Smidstrup - Skærup If
SSIF 2 B Smidstrup - Skærup If
Resenbro Uif 2 C Silkeborg
Team Give B Give Fremad Logo Give Fremad
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U15 Drenge (2005) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tune 15-2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune 15-1 B Tune IF Logo Tune IF
Bøje, kran og maskintransport B Horsens FS Logo Horsens FS
Blåbjerg Fodbold C
Bredsten United C
HSK B Hadsten
#8 B Herning
KLG-1 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG-2 Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG-2 Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Cykelrytterens drenge B
Brande if C
TP-Montage B Vejle
Scanregns drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Team Midtjylland B Give Fremad
Team Midtjylland 1 B Give Fremad

U16 Drenge (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Giga Skald B Viborg
Team Hængeløg B Østbirk If
Team Midtjylland (L1) A A FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team Midtjylland (L1) B A FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team Midtjylland (L4) A B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team Midtjylland (L4) B B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Vesterkjærgaard FC C Vesterkjærgaard Fc
Hooters B

U17 Drenge (2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF B Bryrup If
Team Midtjylland A FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team Easy On A
Gyldenkål A

U19 Drenge (2001-2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Universal Transport A Skibet If
Bryrup IF B Bryrup If
Frem Thyregod 01 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 02 FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Rask Mølle
Herning Fremad

U8 Piger (2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Piger (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger (2009) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 Piger (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OGF I A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF II B Overlund GF Logo Overlund GF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØBG Silkeborg C

U13 Piger (2007) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vindinge IF C Vindinge If
Hedensted IF 2 B Hedensted If
Hedensted IF 1 B Hedensted If
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
the new A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U14 Piger (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vindinge IF 2 C Vindinge If
Snejbjerg 1
Snejbjerg 2
Brande Tøserne B Brande If
TIF/ØB C
TIF/ØB2 C

U15 Piger (2005) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Go Charge pigerne B Give Fremad Logo Give Fremad
Go Charge B Give Fremad Logo Give Fremad
Brædstrup 1 C
Brædstrup 2
Lyseng A

U16 Piger (2004) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Give/Grønbjerg B
Fin nok. A
Team odense q (u16 piger) A
Brande Tøserne B Brande If
Team HEG B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Rævene A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U18 Piger (2002-2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Så er det ud Anne A Helle FC Logo Helle FC
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
THE EX's C

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19
Last signup
Monday, January 6, 2020

Organisation
FREM Thyregod
Place
Thyregod Fritidscenter og Badeland
Address
Søndergade 27E
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bsn@frem-thyregod.dk
Faxe-Kondi Thor-Cup 2020 map

Tournament overview