TPI REMA 1000 CUP 2020

TPI REMA 1000 CUP 2020

KOM TIL ODENSE d. 10-12 eller 17-19 januar 2020.

Vær med i en af Danmarks største klub arrangementer.
Stævnet med de mange stolte traditioner. De sidste 5 år har mere end 400 hold fra hele landet deltaget 2016 var rekord år med 460 hold

HUSK NU!! at angive alle kontakt oplysninger ved tilmelding
I rækkerne drenge/piger U8-U15 går alle hold videre til A+B gruppe/slut-spil hvis nok tilmeldt!!
Vi starter med kvalifikations puljer, så angiv niveau.
Vi tager selvfølgelig hensyn til indplacering af hold med stor afstand til Odense.
Alle kan i A+B gruppe/slut-spillet SELV afgøre deres skæbne
Pigehold er velkommen til at deltage i drengerækker 1 årgang under deres egen.

Facts:

• FYNS største åbne stævne
• Flotte præmier til alle finale hold.
• Der spilles i 2 sammenhængene haller
• Stævnet afvikles over 2 weekender.
• Alle årgange færdig spilles samme dag.
• Spilledato og ca. tidspunkt fastlagt for alle årgange.
• Mulighed for overnatning og bespisning
• Medaljer til alle i årgangene U5,U6,U7,U8 og U9
• INGEN spilledato'er konflikter med DBU-Fyn stævner!! - så tilmeld jer
• Der spilles efter egne regler, bl.a. må der max bruges en kvartals/dispensationspiller pr. hold

Overnatning og bespisning:

Der er gode muligheder for overnatning og bespisning.
Så lav en fodbold tur ud af det og kom og besøg os.
Vi har en super kunstoft bane i forbindelse med anlægget som må benyttes til træning og kampe.

Inden længe kommer der mere info på vores hjemmeside:

• Stævne regler
• Muligheder for overnatning og bespisning
• Se resultater og billeder fra tidligere år

På vores hjemmeside ligger også en skabelon/beskrivelse af A-B gruppe/slut-spillet.
se mere på vores hjemmeside: www.tpi.dk/fodbold/tpi-cup

Kontakt:

Uffe Strunk - 60672245 – TPICUP20@gmail.com
Pris pr. 3 mands/pode hold 200 kr. (slik og medaljer til alle)
Pris pr. ungdomshold (U8-U19)er 350 kr.
Pris pr. Herresenior 600 kr. (Pengepræmier)
Pris pr. Damesenior 400 kr. (Pengepræmier)
Kontonr.:3578-0016884251
Mobilpay via 60672245

HUSK nu at angive ID nr. eller klub og årgang ved betaling.
Mulighed for at betale ved ankomst (Kontant eller MobilePay)
VÆR DOG OPMÆRKSOM PÅ AT U17 & U19 DRENGE og SENIOR
SKAL BETALE VED TILMELDING eller SENEST 4/1-2020!
Dette er for at undgå hold som bare udebliver til STOR gene for både os og de andre hold.
Det er et KRAV at der er angivet et telefonnummer som benyttes

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 drenge Male 4 350 Fre d.10/1 18-22 7 0
U19 drenge Male 4 350 Fre d. 10/1 20-24 0 0
U13 Drenge Male 4 350 Lør d. 11/1 09-14 9 0
U14 Drenge Male 4 350 Lør d. 11/1 11-19 8 0
U15 drenge Male 4 350 Lør d. 11/1 15-23 4 0
U8 Drenge Male 5 350 Søn d. 12/1 09-15 7 0
U11 Piger Female 4 350 Søn d. 12/1 12-17 6 0
U12 Piger Female 4 350 Søn d. 12/1 13-19 7 0
Herre Senior Male 4 600 Fre d. 17/1 18-24 0 0
Dame Senior Female 4 400 Fre d. 17/1 18-24 1 0
U9 Drenge Male 4 350 Lør d. 18/1 8-16 11 0
U10 Drenge Male 4 350 Lør d. 18/1 11-19 14 0
U11 Drenge Male 4 350 Lør d. 18/1 14-21 10 0
U13 Piger Female 4 350 Lør d. 18/1 17-22 6 0
U5 Drenge Male 3 200 Søn d. 19/1 09-14 0 0
U6 Drenge Male 3 200 Søn d. 19/1 09-14 6 0
U7 Drenge Male 3 200 Søn d. 19/1 11-16 15 0
U12 Drenge Male 4 350 Søn d. 19/1 12-19 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre d.10/1 18-22

Teamname LVL Logo Club
FCK B

U19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre d. 10/1 20-24

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 11/1 09-14

Teamname LVL Logo Club
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Team Odense Q A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup c C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 11/1 11-19

Teamname LVL Logo Club
Team Odense Q B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ssv højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Ssv højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Dalum IF Liga 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF Liga 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Team Sputnik
Ssv højfyn 3 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Team Sydbank A

U15 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 11/1 15-23

Teamname LVL Logo Club
Dennis's Shababs
Morud 1 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Ladefoged Vinduesvask B

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 12/1 09-15

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SUB Ullerslev U8 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 12/1 12-17

Teamname LVL Logo Club
Korup ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Pink Girlpower 1 C Assens FC Logo Assens FC
Pink Girlpower 2 C Assens FC Logo Assens FC
boldklubben marienlyst u11 piger Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A
Dalum IF 2 C

U12 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 12/1 13-19

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 A
Dalum IF 1 A
Egebjerg Fodbold B
TPI Hvid
TPI Rød B
Boldklubben marienlyst u12 piger Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 3 C

Herre Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre d. 17/1 18-24

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre d. 17/1 18-24

Teamname LVL Logo Club
Forza Middelfart A

U9 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 18/1 8-16

Teamname LVL Logo Club
Olsens drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SB1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
MG&BK1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Marienlyst 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Thurø/Stjernen 1 A
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Thurø/Stjernen 2 C

U10 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 18/1 11-19

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Mg&bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 2 B
allesø 1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BM2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 4 A Dalum IF Logo Dalum IF

U11 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 18/1 14-21

Teamname LVL Logo Club
Ebberup IF 2 C Eif
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Ebberup IF 1 A Eif
boys in black A Næstved
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Boldklubben Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 18/1 17-22

Teamname LVL Logo Club
Morud U13 piger Morud
Egebjerg Fodbold X
Egebjerg Fodbold Z
Brylle 1 B
Brylle 2 B

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 19/1 09-14

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 19/1 09-14

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U7 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 19/1 11-16

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Nørre Aaby 1 B
Nørre Aaby 2
B1913 U7 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
OKS 4 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Strib U7 C Strib IF Logo Strib IF
Næsby U7 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 19/1 12-19

Teamname LVL Logo Club
borslunde bk B
Otterup B&IK 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Blue Town FC Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup B&IK 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 19 2020
Last signup
Monday, January 6, 2020

Organisation
Tarup Paarup IF
Place
Paarup Hallerne
Address
Paarupvej 21
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
TPICUP20@gmail.com
TPI REMA 1000 CUP 2020 map

Tournament overview