LOLLANDS BANK CUP 2019 - ØRSLEV GIF

Ørslev Fodbold har igen i år i samarbejde med
Lollands Bank - fornøjelsen at invitere til

LOLLANDS BANK CUP 2019

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg
den 15. - 17. november 2019

Der spilles i følgende rækker:

FREDAG den 15. november 2019:

Senior

Veteran (for spillere født i 1984 eller ældre)

LØRDAG den 16. november 2019:

U-6 Mixede Årg. 2014 og yngre

U-8 Mixede Årg. 2012

U-10 Drenge Årg. 2010

U-12 Drenge Årg. 2008

U-13 Drenge Årg. 2007

U-15 Drenge Årg. 2005

SØNDAG den 17. november 2019

U-7 Mixede Årg. 2013

U-9 Mixede Årg. 2011

U-11 Drenge Årg. 2009

U-14 Drenge Årg. 2006

U-16 Drenge Årg. 2004

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i ovennævnte rækkefølge!!

Ved for få deltagende hold aflyses rækken - og derfor kan der godt opstå forskydninger i ovenstående foreløbige program.

Holdstørrelser:

I U-6 & U-7 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I rækkerne fra U-14 og ældre må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensationer, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2019. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivlsspørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

Særregler for Lollands Bank Cup 2019:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I rækker fra U-14 (denne række inklusiv) og ældre må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

I U-6 og U-7 rækkerne vil der være medaljer til alle spillere.

I U-8 og U-9 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række samt der vil være medaljer til alle deltagende spillere.

I U-10, U-11, U-12, U-13 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række, samt medaljer til de 4 bedst placerede hold i hver række.

I følgende rækker: U-14 drenge, U-15 drenge og U-16 drenge vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

I senior og veteran rækkerne er der sponsorpræmier i form af gavekort til restauranter og tilsvarende til de (formodentlig - kommer an på deltagerantallet) 3 bedste hold i hver række.

Pris og betaling:

U-6 & U-7 rækkerne: Kr. 400,00 pr. hold.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne: Kr. 450,00 pr. hold.
I U-14 drenge, U-15 og U-16 drenge: kr. 500,00 pr. hold.

I senior og veteran: Kr. 450,00 pr. hold. (dette er inklusiv 1 øl eller vand pr. spiller på holdet)

Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 1. november 2019.

Tilmelding:

Tilmelding senest den 9. november 2019, via www.stævner.dk

OBS! Senior-/veteranrække kan efter tilmeldingsfristen d. 9. november tilmelde sig på mail: oegif.staevne@gmail.com (frem til og med den 10. november)

Evt. spørgsmål på mail oegif.staevne@gmail.com eller på tlf.: 23 45 19 89
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem lørdag og søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program forventes udsendt den 11. november 2019 til de personer som har tilmeldt.

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

På vegne af Ørslev GIF og Lollands Bank

Jesper Bienkowski

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 - årgang 2011 Mixed 4 450 17 0
U10 - årgang 2010 Mixed 4 450 6 0
U8 - årgang 2012 Mixed 4 450 8 0
U13 - årgang 2007 Mixed 4 450 2 0
U6 - årgang 2014 Mixed 5 400 2 0
U15 - årgang 2005 Mixed 3 500 0 0
U12 - årgang 2008 Mixed 4 450 10 0
U7 - årgang 2013 Mixed 5 400 8 0
U16 - årgang 2004 Mixed 3 500 2 0
U-14 - årgang 2006 Mixed 3 500 5 0
U11 - årgang 2009 Mixed 4 450 7 0
Senior Male 3 450 4 0
Veteran Male 3 450 2 0

Signetud teams

U9 - årgang 2011 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF Hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
VIF Grøn C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF A Ørslev IF Logo Ørslev IF
Nyråd IF C
Møns fk hvid C Møns FK Logo Møns FK
Møns fk sort Møns FK Logo Møns FK
ØGIF Ørslev IF Logo Ørslev IF
HG BLÅ A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF Blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG HVID B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 - årgang 2010 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B Ørslev IF Logo Ørslev IF
ØGIF Ørslev IF Logo Ørslev IF
Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Team Skensved C Skensved IF Logo Skensved IF
Team Skensved 2 C Skensved IF Logo Skensved IF

U8 - årgang 2012 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B
Møns Fodboldklub
Nyråd IF C
Langebæk Alliancen 2
HG Fodbold 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vordingborg IF
Langebæk Alliancen 1
HG Fodbold 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13 - årgang 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF 1 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev gif 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U6 - årgang 2014 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF B Ørslev IF Logo Ørslev IF

U15 - årgang 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - årgang 2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev IF Logo Ørslev IF
ØGIF Ørslev IF Logo Ørslev IF
Vordingborg IF Rød C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vordingborg IF Blå A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Vordingborg IF Grøn C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Møns drenge B Møns FK Logo Møns FK

U7 - årgang 2013 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Møns Fodboldklub
Langebæk Alliancen
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF B Ørslev IF Logo Ørslev IF

U16 - årgang 2004 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Class On the floor A Mix

U-14 - årgang 2006 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 Ørslev IF Logo Ørslev IF
Team Young Junior B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 3 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 4 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U11 - årgang 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev IF Logo Ørslev IF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF Rød
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Møns drenge B Møns FK Logo Møns FK

Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramsnæs FB C
Sport og Spas
Listorps IF B Listorps If
Man'erne Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Veteran 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sport og Spas
Ørslev

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - November 17
Last signup
Saturday, November 9, 2019

Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev minihal
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
oegif.staevne@gmail.com
LOLLANDS BANK CUP 2019 - ØRSLEV GIF map

Tournament overview