Dahl Pedersen Pokal Cup 2020

Fra den 24. januar til den 02. Februar 2020 blænder vi op for Dahl Pedersen Pokal Cup 2020

I år har vi tilføjet 4 pigerækker.

Der spilles i årgangene U8 til U16. Der niveau opdeles, og der kan maksimalt være 9 hold i hver pulje. Puljerne består af tre hold, hvor vindere møder vindere i et slutspil, toerne møder de andre toer, mens treerne møder hinanden til slut. Dermed får holdene tætte kampe. I nogle rækker er det et B+C stævne, derfor vil A hold ikke kunne tilmeldes.  Der spilles efter DBUs regler med 4:4 og hver kamp varer 8 minutter. Alle kampe dømmes af lokale dommere.

Der er pokaler til alle deltagere, men dog er der lidt større pokaler til nummer 1 og 2 i de respektive rækker. Under stævnet vil der være musik, navneopråb ved scoringer samt masser af præmier for flotte mål, redninger og fairplay m.m. Der vil være præmie til rækkernes bedste spillere Præmieoverrækkelsen vil efterfølgende være med indløb i røg og lysshow.

Beløbet bedes overført til 5980 1232394 eller via mobile pay på 83463 senest den 15.01.2020. Husk at påføre hold ID ved overførsel.

Pris: 500- kr. per hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 C Male C 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 08-11:00 10 0
U9 C Male C 6 500 Søndag den 02.02.2020 - 08-11:00 6 0
U9 B Male B 6 500 Søndag den 02.02.2020 - 11-14:00 11 0
U10 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 08-14:00 18 0
U11 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 12:00-18:00 22 0
U11 A/B Male A/B 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 17-20:00 14 0
U12 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 08-11:00 7 0
U12 A/B Male A/B 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 11-14:00 5 0
U13 - Åben række Male 6 500 Fredag den 24.01.2020 - 16:30-20:00 15 1
U14 - Åben række Male A/B 6 500 Fredag den 24.01.2020 - 20:30-22.45 13 0
U15 - Åben række Male A/B 6 500 Fredag den 31.01.2020 - 17-20:00 12 0
U16 - Åben række Male 6 500 Fredag den 31.01.2020 - 20-22:30 10 0
U9 - Piger Female 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 14-17:00 12 0
U10 - Piger Female 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 11-14:00 6 0
U12 - Piger Female 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 17-20:00 6 0
U14 - Piger Female 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 14-17:00 6 0

Signetud teams

U8 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Resenbro UIF C
Strømsgodset C
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Løgstrup 100 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
TVS B Tvs
Aalestrup if 1 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U8 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club

U9 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 02.02.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 100 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skive ik - resen (3) C Skive IK Logo Skive IK
Skive ik - resen (4) C Skive IK Logo Skive IK
Roslev Ik C
Ogf 2 C Overlund GF Logo Overlund GF

U9 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 02.02.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club
SIK U9 B Viborg
Skive ik - resen (1) B Skive IK Logo Skive IK
Skive ik - resen (2) B Skive IK Logo Skive IK
Søndermarkens drenge B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skive IK Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Egeris 2 B Skive IK Logo Skive IK
OGF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Løgstrup 200 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 08-14:00

Teamname LVL Logo Club
Overlund gf 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Nugf C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aros Boldklub B
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mønsted U10 B Mønsted IF Logo Mønsted IF
Farsø Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Stoholm 1 B Stoholm IF Logo Stoholm IF
Stoholm 2 C Stoholm IF Logo Stoholm IF
Løgstrup g&if 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Overlund gf 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
BMK Barca C BMK 90 Logo BMK 90
Viborg ff C Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg ff B Viborg FF Logo Viborg FF
BT / SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Fursund if B
Farsø Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club

U11 B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 12:00-18:00

Teamname LVL Logo Club
TVS C Tvs
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sik 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Herning KFUM 1 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Herning KFUM 2 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Øbg silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Rebild Syd C Rebild Syd
Rosendal 2 B Ik Rosendal
NUGF-1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sik 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Øbg silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Aalestrup if 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup if 2 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U11 A/B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
TVS B Tvs
Rebild Syd B Rebild Syd
Rosendal 1 A Ik Rosendal
Sik 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund gf 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Swiss Boys A Swiss Boys

U12 B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 3 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team Brix B
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Team SydVest
Team X Pro B Struer
Team X Go C Struer
Stoholm IF B Stoholm IF Logo Stoholm IF

U12 A/B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 2 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team X A Struer
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Stoholm IF A Stoholm IF Logo Stoholm IF
Super Gunners A

U13 - Åben række 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 24.01.2020 - 16:30-20:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup g&if B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Fhif C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Kastrup B
IF Trojka/Team Nørreå C
Glenns drenge B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Eastside 2 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Team X B Struer
Team X Pro C Struer
Mejdal/halgård drengene B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U14 - Åben række 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 24.01.2020 - 20:30-22.45

Teamname LVL Logo Club
The Green Boys A
Rødkærsbro IF C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
Bonderøvene B
FC Fiskesø B
Løgstrup G&IF 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
If trojka/team nørreå C IF Trojka Logo IF Trojka
Langt Hjem B
Team offensiv C
FC Salling A
Løgstrup g&if 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U15 - Åben række 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 31.01.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
Roslev IK C Roslev IK Logo Roslev IK
Sills Flügger Drenge B Bording If
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team wals A
Gjern IF 1 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Gjern IF 2 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
TVS B Tvs
FC Mors Drenge B

U16 - Åben række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 31.01.2020 - 20-22:30

Teamname LVL Logo Club
Team Løgstrup Auto
Roslev IK C Roslev IK Logo Roslev IK
Team Dahl Pedersen drenge 2 B
Team dahl pedersen drenge 3
Franks U11 Piger
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team SMS
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
Team dahl pedersen drenge 1 B

U9 - Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Fc piger C Bur
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Lystrup-tøserne B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Pigerne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Fnuggerne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Rødkærsbro if C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If trojka IF Trojka Logo IF Trojka
PFU05 U10 Piger C PFU05 Logo PFU05
Rindum B Rindum Sogneforening
Team Viborg B
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Overlund gf B Overlund GF Logo Overlund GF
Girl power C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Bidske Bamserim C Stoholm IF Logo Stoholm IF
Stoholm Pensionist Klub C Stoholm IF Logo Stoholm IF
Ice Girls C

U14 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
Nibe Boldklub A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
IFC. Blue Girls Ikast FC Logo Ikast FC
PFU 05 hold 1 PFU05 Logo PFU05
PFU 05 hold 2 PFU05 Logo PFU05
Napoli Q A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 24 - February 2
Last signup
Thursday, January 23, 2020

Organisation
Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Place
Løgstrup (ved Viborg)
Address
Vordevej 1
Postalcode
8831
City
Løgstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
fodboldungdom@lgif.dk
Dahl Pedersen Pokal Cup 2020 map

Tournament overview