Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020

Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020

LangeskovIF og Sparekassen Sjælland-Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 18. januar 2020 - NIV. B/C

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen

Drenge U 11, U 12, U 13 og U 14

Piger U 9/10: 5 mod 5

Søndag den 19. januar 2020 - NIV. B/C

Drenge U 8, U 9 og U 10: 5 mod 5

Drenge U 15 og U 16

Piger U 14

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af højest 6 minutters varighed.

Der må højest deltage 7 spillere pr. hold.

U 6 og U 7 - der må højest deltage 6 spillere pr. hold

U 8, U 9, U 10 og piger U 9/10 - der må højest deltage 8 spillere pr. hold

Præmier

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr

300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531 eller MobilePay 21 75 18 99. Husk oplysninger på indbetaling ID.NR. og KLUBNAVN.

TILMELDING

Senest 23. december 2019

Program udsendes uge 2/3 2020 på mail.

Spørgsmål til Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020: Knud Knudsen 21 75 18 99 eller mail lif.sparekassenfyn@gmail.com

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Sjælland-Fyn Cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 (2014) Mixed B/C 3 300 Lørdag 7 0
U 7 (2013) Mixed B/C 3 300 Lørdag 20 0
U 8 (2012) Male B/C 5 300 Søndag 9 0
U 9 (2011) Male B/C 5 300 Søndag 9 0
P U9/10 (2011-10) Female B/C 5 300 Lørdag 5 0
U 10 (2010) Male B/C 5 300 Søndag 7 0
U 11 (2009) Male B/C 4 300 Lørdag 2 0
U 12 (2008) Male B/C 4 300 Lørdag 2 0
P U 12 (2008) Female B/C 4 300 Lørdag 6 0
U 13 (2007) Male B/C 4 300 Lørdag 12 0
U 14 (2006) Male B/C 4 300 Lørdag 10 0
P U 14 (2006) Female B/C 4 300 Søndag 4 0
U 15 (2005) Male B/C 4 300 Søndag 3 0
U 16 (2004) Male B/C 4 300 Søndag 6 0

Signetud teams

U 6 (2014) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Testhold B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Mg & bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 7 (2013) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team årslev bk B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Lif 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Lif 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Lif 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Lif 4 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ob 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 5 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF

U 8 (2012) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Ob 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HPTI 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalby 1 C Dalby IF Logo Dalby IF

U 9 (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skt.klemens fangel if B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Lif 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tårup if C Tårup IF Logo Tårup IF
OKS hold C C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

P U9/10 (2011-10) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lif C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Vindinge bk Vindinge BK Logo Vindinge BK
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U 10 (2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Lif B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Tåsinge-1 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tårup if C Tårup IF Logo Tårup IF
DE RØDE B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fodboldskolen C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U 11 (2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Lif 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 12 (2008) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 12 (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde Boldklub C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vindinge boldklub 1 C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Vindinge boldklub 2 C Vindinge BK Logo Vindinge BK

U 13 (2007) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup C C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Egebjergs drenge 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjergs drenge 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Dem der, I ved nok B Team Odense Q

U 14 (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Lif 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Hysses Elite B

P U 14 (2006) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Svendborg B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 15 (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 16 (2004) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Lif 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Spar nord odense B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ob B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The Wild Card B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OF Trenge

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - January 19
Last signup
Friday, January 3, 2020

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Idrætscenter
Address
Børmosevej 3
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lif.sparekassenfyn@gmail.com
Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020 map

Tournament overview