Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne

Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne

Julestævne i Løjt

Løjt Håndbold afholder for 6. gang vores populære breddestævne for ungdom i

en hyggelig atmosfære .

13-15 december 2019

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed B - C 8 495,00 Lørdag formiddag 17 0
U8 MIX Mixed A-B-C 8 495,00 Lørdag morgen 24 0
U13 Piger Female A 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 6 0
U13 Piger Female B 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 5 0
U13 Piger Female C 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 6 0
U13 Drenge Male A 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 9 0
U13 Drenge Male B 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 1 0
U13 Drenge Male C 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 4 0
U9 Drenge Male A-B-C 9 695,00 Søndag Morgen 18 0
U9 Piger Female A-B-C 9 695,00 Søndag Morgen 9 0
U11 Piger Female A 10 695,00 Søndag formiddag 1 0
U11 Piger Female B 10 695,00 Søndag formiddag 5 0
U11 Piger Female C 10 695,00 Søndag formiddag 8 0
U11 Drenge Male A 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 9 2
U11 Drenge Male B 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 8 0
U11 Drenge Male C 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 5 0

Signetud teams

U6 Mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens HF C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Rødekro-Aabenraa håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Ojhk 1 C
Ojhk 2 C
BBI - SC Saxburg Bülderup 1 C
BBI- Sc Saxburg Bülderup C Bbi - Sc Saxburg Bülderup

U8 MIX 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Vojens HF Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Bredsten 1 C Bredsten If
Bredsten 2 C Bredsten If
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
TMT Ungdom A Tønder SF Logo Tønder SF
TMT Ungdom B Tønder SF Logo Tønder SF
FHK MIX Banan B Fredericia Håndboldklub
FHK MIX Æble B Fredericia Håndboldklub
Rødekro-Aabenraa Håndbold (U7 R) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R1) A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R2) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R3) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A u7) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup C Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Tinglev SV B Tinglev IF Logo Tinglev IF
Ojhk 1 C
Ojhk 2 C
Ojhk 1 (u7)
BBI- Sc Saxburg Bülderup A Bbi - Sc Saxburg Bülderup
Bbi- sc saxburg bülderup 2 A Bbi - Sc Saxburg Bülderup
Sundeved HK u7 C Sundeved Hk

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
TMT Håndbold Ungdom A
Rødekro-Aabenraa Håndbold1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (U11) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Vojens Håndboldforening B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Hammelev SUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Løjt IF (U11 Piger) B Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team haderslev kfum 1 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
Samvirke stepping C Samvirke Stepping
Fredericia FHK A
Fredericia FHK C
Fredericia FHK B
Team haderslev kfum 2 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM

U13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF C
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
Dybbøl A Dybbøl Ui1
Rødekro-Aabenraa Håndbold 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Team Haderslev KFUM C
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Ojhk 1 C

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia HK 1 B Fredericia Håndbold Klub

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia HK 2 C Fredericia Håndbold Klub
Tinglev IF C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Team Haderslev KFUM B
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF

U9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Vojens HF 1 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Vojens HF 2 Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
Hjordkær C Hjordkær
Starup uif B Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
TMT Ungdom A Tønder SF Logo Tønder SF
TMT Ungdom B Tønder SF Logo Tønder SF
Broager u9 mix C Broagerlands U&if
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R) A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A1) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Fredericia hk B Fredericia Hk
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Vejle HK B Vejle Håndbold Klub
U9Mix C Skibet If

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A) C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Fhk 1 B Fredericia Hk 1
Fhk 2 C Fredericia Hk
Vejle HK A Vejle Håndboldklub
Lundtoft IF C
Tinglev SV Tinglev IF Logo Tinglev IF
U9P C Skibet If

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Minions B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Team Haderslev KFUM 1 B Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
TMT 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Vejen HK 1 B Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens hf 2 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Vojens hf 1 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Team Haderslev KFUM 2 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
U11P1 C Skibet If
U11P2 C Skibet If
Felsted C Felsted
Vejen HK 2 C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub

U11 Drenge 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro-Aabenraa Håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup C Starup Uif
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Ojhk 1 C
Skibet if C Skibet IF Logo Skibet IF

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
TMT Tønder 2 B Tmt Tønder
TMT Tønder 1 B Tmt Tønder
Vejen HK 1 A Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Vejen HK 2 B Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Vejen HK 3 C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
HK Egene, Gråsten B

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BBI/Saxburg C Bbi/saxburg
Toftlund IF C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Felsted C Felsted
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - December 15 2019
Last signup
Saturday, November 30, 2019

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Idrætsanlæg
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Handball
Type
Indoor tournament

Organisermail
jp@sportogpromotion.dk
Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne  map

Tournament overview