Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne

Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne

Julestævne i Løjt

Løjt Håndbold afholder for 6. gang vores populære breddestævne for ungdom i

en hyggelig atmosfære .

13-15 december 2019

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed B - C 8 495,00 Lørdag formiddag 12 0
U8 MIX Mixed A-B-C 8 495,00 Lørdag morgen 18 0
U13 Piger Female A 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 6 0
U13 Piger Female B 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 5 0
U13 Piger Female C 13 695,00 Fredag eller Lørdag eftermiddag 6 0
U13 Drenge Male A 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 8 0
U13 Drenge Male B 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 1 0
U13 Drenge Male C 13 695,00 Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag 4 0
U9 Drenge Male A-B-C 9 695,00 Søndag Morgen 18 0
U9 Piger Female A-B-C 9 695,00 Søndag Morgen 9 0
U11 Piger Female A 10 695,00 Søndag formiddag 1 0
U11 Piger Female B 10 695,00 Søndag formiddag 3 0
U11 Piger Female C 10 695,00 Søndag formiddag 7 0
U11 Drenge Male A 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 5 0
U11 Drenge Male B 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 8 0
U11 Drenge Male C 10 695,00 Søndag middag/eftermiddag 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro-Aabenraa håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
TMT Håndbold Ungdom C
Vojens HF C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF

U8 MIX 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup C Starup UIF Logo Starup UIF
TMT Ungdom A Tønder SF Logo Tønder SF
TMT Ungdom B Tønder SF Logo Tønder SF
Vojens HF Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
FHK MIX Banan B Fredericia Håndboldklub
Rødekro-Aabenraa Håndbold (U7 R) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R1) A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R2) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R3) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Bredsten 1 C Bredsten If
Bredsten 2 C Bredsten If
FHK MIX Æble B Fredericia Håndboldklub
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A u7) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Tinglev SV B Tinglev IF Logo Tinglev IF

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TMT Håndbold Ungdom A
Rødekro-Aabenraa Håndbold1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (U11) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hammelev SUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Løjt IF (U11 Piger) B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Vojens Håndboldforening B Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Samvirke stepping C Samvirke Stepping
Fredericia FHK B
Team haderslev kfum 2 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
Fredericia FHK A
Fredericia FHK C
Team haderslev kfum 1 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Ui1
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Starup UIF C
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Rødekro-Aabenraa Håndbold 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Team Haderslev KFUM C

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia HK 1 B Fredericia Håndbold Klub

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tinglev IF C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Fredericia HK 2 C Fredericia Håndbold Klub
Team Haderslev KFUM B
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF

U9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Broager u9 mix C Broagerlands U&if
Vojens HF 2 Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Hjordkær C Hjordkær
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
TMT Ungdom A Tønder SF Logo Tønder SF
TMT Ungdom B Tønder SF Logo Tønder SF
Vejle HK B Vejle Håndbold Klub
Rødekro-Aabenraa Håndbold (R) A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A1) B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
U9Mix C Skibet If
Fredericia hk B Fredericia Hk
Vojens HF 1 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Fhk 1 B Fredericia Hk 1
Fhk 2 C Fredericia Hk
Lundtoft IF C
Rødekro-Aabenraa Håndbold (A) C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vejle HK A Vejle Håndboldklub
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
U9P C Skibet If
Tinglev SV Tinglev IF Logo Tinglev IF

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro-Aabenraa Håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Minions B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Team Haderslev KFUM 1 B Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens hf 1 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Vojens hf 2 C Vojens Håndboldforening Logo Vojens Håndboldforening
Team Haderslev KFUM 2 C Team Haderslev KFUM Logo Team Haderslev KFUM
Felsted C Felsted
U11P1 C Skibet If
U11P2 C Skibet If

U11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup C Starup Uif
Rødekro-Aabenraa Håndbold B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løgum 1 B Løgum IF Logo Løgum IF

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TMT Tønder 1 B Tmt Tønder
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Vejen HK 3 C Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Vejen HK 1 A Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
Vejen HK 2 B Vejen håndboldklub Logo Vejen håndboldklub
HK Egene, Gråsten B
TMT Tønder 2 B Tmt Tønder

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BBI/Saxburg C Bbi/saxburg
Tinglev SV C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Felsted C Felsted
Løgum 2 C Løgum IF Logo Løgum IF
Toftlund IF C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - December 15
Last signup
Saturday, November 30, 2019

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Idrætsanlæg
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Handball
Type
Indoor tournament

Organisermail
jp@sportogpromotion.dk
Super Brugsen Løjt Håndbold Julestævne  map

Tournament overview