Sparekassen Bredebro Cup 2019

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge B/C Male B/C 6 300 Søndag 4 0
U11 drenge B/C Male B/C 6 300 Lørdag 6 0
U6 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 4 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 2 0
U8 piger Female 6 300 Lørdag 0 0
U8 drenge Mixed 6 300 Lørdag 4 0
U9 piger Female 6 300 Søndag 0 0
U9 drenge Male 6 300 Søndag 2 0
U10 piger Female 6 300 Lørdag 0 0
U10 drenge Male 6 300 Lørdag 2 0
U11 piger Female 6 300 Lørdag 0 0
U11 drenge A Male A 6 300 Lørdag 4 0
U12 piger Female 6 300 Lørdag 1 0
U12 drenge Male 6 300 Lørdag 3 0
U13 piger Female 6 300 Søndag 1 0
U13 drenge A Male A 6 300 Søndag 9 0
U15 piger Female 6 300 Søndag 0 0
U15 drenge Male 6 300 Søndag 2 0
U17 drenge Male 6 300 Fredag aften 2 0
U18 piger Female 6 300 Fredag aften 0 0
U19 drenge Male 6 300 Fredag aften 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 drenge B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bonus boys B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Smølferne B
Ribe B
Ø. højst C

U11 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bov 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov 2 B BOV IF Logo BOV IF
Hif u11 drenge C Hviding IF Logo Hviding IF
Starup uif 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Cif/fif C
Bredebro if 2 C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U7 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Øster Højst UIF Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Krogaspe 1
Krogaspe 2
Bredebro IF 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TSF Tønder B Tønder

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Øster højst/BBI C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gadesalonens drenge A
Bredebro if 1 A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Starup uif 1 A Starup UIF Logo Starup UIF

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 3 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U13 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team IKON A
Dream Team A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Øko A
Dansten A
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SØNDERBORG A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U17 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Skillzmix B Skillzmix
Mors Drenge C

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - December 22
Last signup
Sunday, December 1, 2019

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
bredebrohallen@live.dk
Sparekassen Bredebro Cup 2019 map

Tournament overview