Gorms Cup 2020

Indbydelse til Gorms Cup 2020 i Jelling

Gorms Cup 2020 afvikles i samarbejde med vores hovedsponsor Den Jyske Sparekasse for drenge i følgende rækker og på følgende tider:

U-17 (årgang 03/04) Fredag den 10. januar 2020

U-16 Drenge årgang 04 spiller sammen med U-17

U-15 (årgang 05/06) Fredag den 10. januar 2020

U-14 Drenge årgang 06 spiller sammen med U-15

U-13 (årgang 07) Søndag den 12. januar 2020
U-12 (årgang 08) Lørdag den 11. januar 2020
U-11 (årgang 09) Søndag den 12. januar 2020
U-10 (årgang 10) Søndag den 12. januar 2020
U-9 (årgang 11) Lørdag den 11. januar 2020
U-8 (årgang 12) Lørdag den 11. januar 2020

Præmier:
Statuetter til U-8 og U-9 - dog pokaler til finalehold
En overraskelse til spillerne til og med U-13
Pæne personlige præmier til alle hold i finalerunder
Præmier til 5 spillere i U-15 og U-17 rækkerne
Præmier til 6 spillere i U-8 til U-13 rækkerne
Forventet præmiesum udgør ca. 70.000 kr.
Hovedpræmien i U-15 og U-17 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival 2019.

Turneringsform:
Til og med U-11 spilles så vidt muligt ABC-stævne. Øvrige rækker afvikles som AB-stævner.
Vi garanterer, at alle hold får 4 kampe.

Vi forbeholder os ret til at lukke rækker,  når der er 24 tilmeldte hold.

I rækkerne U-8 til U-10 spiller vi med 4 mand på hele banen og følger derfor ikke JBU´s regler om 4 mand og en fast målmand.

Tilmelding senest den 6. december 2019 via staevner.dk Husk at oplyse årgang, holdets navn, forventet styrke
(A,B,C i U-8 til U-11 og A,B i U-12 til U-17) og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.
Startgebyr, som skal indbetales senest den 6. december 2019 på reg.nr. 9551 - konto nr. 5510008827
udgør:

U-15 og U-17 - 550 kr.
U-10 til U-13 - 500 kr.
U-8 og U-9 - 475 kr.

Kampprogram:
Mailes til holdets kontaktperson weekenden før stævnet. Kampprogram vil desuden kunne ses på hjemmesiden
fra samme tidspunkt.
Stævneledelse:
Jakob Hauge          Allan Lind
Mobil 25 68 14 50  Mobil 29 26 14 41

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-17 Drenge Male A, B 5 550 Fredag aften 0 0
U-15 Drenge Male A, B 5 550 Fredag eftermiddag/aften 3 0
U-13 Drenge Male A, B 6 500 Søndag eftermiddag 4 0
U-12 Drenge Male A, B 6 500 Lørdag eftermiddag/aften 7 0
U-11 Drenge Male ABC 6 500 Søndag formiddag 1 0
U-10 Drenge Male ABC 6 500 Søndag formiddag 6 0
U- 9 Drenge Male ABC 6 475 Lørdag formiddag 8 0
U-8 Drenge Male ABC 6 475 Lørdag formiddag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
KoldingQ B KoldingQ Logo KoldingQ
DET KRADZZER A Fc Horsens

U-13 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team WALS A
balle A
Ammitsbøl / Egtved C Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved

U-12 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
FC Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AE-u11 B

U-10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Johnnys knægte C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Malenes knægte C Tørring IF Logo Tørring IF

U- 9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Olsens drenge A

U-8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Hover 1 A Hover if Logo Hover if

U-14 sammen med U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12 2020
Last signup
Friday, December 6, 2019

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
gormscup@hotmail.com
Gorms Cup 2020 map

Tournament overview