BMK CUP - DJS 2020

BMK CUP - DJS afvikles den sidste weekend i januar og den første weekend i februar. Stævnet afvikles i Møldrup og Klejtrup Hallerne.

Der spilles i rækkerne fra U6 og op til Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

I de mindre årgange U6 - U10 er der præmier til alle. Fra U11 og op efter er der præmier til nr. 1, 2 og 3 i rækken bl.a. sportstøj, gavekort og pengepræmier. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål. I U6 - U7 er der præmier til max 5 spillere pr. hold og U8 - U10 er der præmier til max 7 spillere pr. hold, fra U11 - senior er der præmier til max 6 spillere pr. hold.

Bemærk U8 - U10 spillere 5-mands.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK, som er ungdomsafdelingen for MTIF, HBI og Klejtrup Boldklub. BMK varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U17. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.

HUSK hurtig tilmelding - Bemærk at stævnegebyr stiger 50 kr. efter 31/12-2019

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER SENEST 10.01.2020

BMK CUP Udvalget

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 11 Piger B Female B 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 14 0
U 14 Drenge B Male B 6 400 Søndag d. 26.01.2020 0 0
U 14 Piger B Female B 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 6 0
U 15 Piger B Female B 6 450 Lørdag d. 25.01.2020 8 0
U 15 Piger C Female C 6 450 Lørdag d. 25.01.2020 0 0
U 15 Drenge B Male B 6 450 Lørdag d. 25.01.2020 2 0
Senior Herre Male 6 500 Fredag d. 24.01.2020 17 0
Senior Kvinder Female 6 500 Fredag d. 31.01.2020 9 0
U 16 Piger Female 6 450 Fredag d. 31.01.2020 7 0
U 12 Drenge B Male B 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 5 0
U 12 Drenge C Male C 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 7 0
U 12 Piger B Female B 6 400 Sørdag d. 26.01.2020 4 0
U 12 Piger C Female C 6 400 Sørdag d. 26.01.2020 13 0
U 11 Drenge B Male B 6 400 Søndag d. 26.01.2020 5 0
U 11 Drenge C Male C 6 400 Søndag d. 26.01.2020 8 0
U 17 Drenge Male 6 450 Lørdag d. 25.01.2020 8 0
U 10 Drenge C Male C 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 11 0
U 14 Drenge C Male C 6 400 Søndag d. 26.01.2020 6 0
U 15 Drenge C Male C 6 450 Lørdag d. 25.01.2020 5 0
U 10 Piger B Female B 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 4 0
U 9 Drenge B Male B 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 10 0
U 9 Drenge C Male C 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 4 0
U 9 Piger B Female B 7 400 Søndag d. 02.02.2020 0 0
U 8 Drenge B Male B 7 400 Søndag d. 02.02.2020 9 0
U 8 Drenge C Male C 7 400 Søndag d. 02.02.2020 4 0
U 8 Piger B Female B 7 400 Søndag d. 02.02.2020 2 0
U 7 Mix Mixed 5 275 Søndag d. 02.02.2020 15 0
U 14 Piger C Female C 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 0 0
U 10 Drenge B Male B 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 5 0
U 11 Piger C Female C 6 400 Lørdag d. 25.01.2020 1 0
U 10 Piger C Female C 7 400 Lørdag d. 01.02.2020 7 0
U 8 Piger C Female C 7 400 Søndag d. 02.02.2020 1 0
U 9 Piger C Female C 7 400 Søndag d. 02.02.2020 2 0
U 13 Drenge B Male B 6 400 Søndag d. 26.01.2020 12 0
U 13 Drenge C Male C 6 400 Søndag d. 26.01.2020 11 1
U13 piger B Female B 6 400 Lørdag den 25.01.2020 9 0
U13 piger C Female C 6 400 Lørdag den 25.01.2020 0 0
U 6 Mix Mixed 5 275 Søndag d. 02.02.2020 9 0

Signetud teams

U 11 Piger B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk 1 B BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 2 C BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 3 C BMK 90 Logo BMK 90
Skive IK, Resen (2010) A Skive IK Logo Skive IK
Team Viborg 1 B Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg

U 14 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 14 Piger B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
bmk 90 B BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Rosendal Q B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal Girls B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Viborg tøserne B Viborg Q Logo Viborg Q
Rødkærsbro C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening

U 15 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Rebild syd 1 B
Skive ik C Skive IK Logo Skive IK
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RS-Huse Pigerne B
Kvik/aalestrup
Rebild Syd 2

U 15 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk B BMK 90 Logo BMK 90
TVS B Tvs

Senior Herre 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 24.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Sortsokker.dk C
Lely Dansten HS A
Tj vvs & blik B Indebold
VW Aalestrup A Kvik If
NCO Byg Aars A
Brdr. Rasmussen Montage Aps B
HBI Young guns B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Midtbus jylland B
Plæneklipperne
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
MTIF C Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
Grønlund Gruppen
S.P.Jensen A

Senior Kvinder 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 31.01.2020

Teamname LVL Logo Club
SUB 09 B Sub 09
Søndagspigerne Eastside C Overlund
Carstens Angels C
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IF Trojka IF Trojka Logo IF Trojka
MTIF Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
HBI Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Team klædeskabet

U 16 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 31.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skive IK C Skive IK Logo Skive IK
Wanyama guns B Nugf Viborg
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Q Power B Alminde

U 12 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk 1 B BMK 90 Logo BMK 90
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm IF B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Team X Pro B Struer

U 12 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk 2 C BMK 90 Logo BMK 90
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
onsild C Onsild IF Logo Onsild IF
Aalestrup IF C
Oddense-Otting UGF C Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening Logo Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening
Team X Go C Struer

U 12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sørdag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 12 Piger C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sørdag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90
Øbg silkeborg 1 C Øbg Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 C Øbg Silkeborg
Viborg FF C Viborg Ff
LKB Gistrup 1 Gistrup
LKB Gistrup 2 Gistrup
Helsted Pigerne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SUB 88 Borup If
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U 11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
TVS B Tvs
Swiss boys Swiss Boys
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
AIF 1 B

U 11 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
TVS C Tvs
Bording IF 1 C Bording
Bording IF 2 C Bording If
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
LGIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
AIF 2 C

U 17 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF A Ommersyssel If
FC Nisserne B
FC Ik tab sæben V2
Mors drenge B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SUB 88 C Skals
Bmk 1 C BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 2 BMK 90 Logo BMK 90
Alkoholdet B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U 10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup C C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK A C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 1 BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup IF 1 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Vodskov IF 1 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF 2 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Bjerringbro IF C
Oddense-Otting UGF C Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening Logo Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening

U 14 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Eastside I B Ogf
Eastside II B Ogf
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Rødkærsbro IF C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
SUB88 C SUB 88 Logo SUB 88

U 15 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup IF
Aalestrup IF
SUB 88 C Skals

U 10 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Skive IK, Resen 1 B
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U 9 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
If Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring IF 1 B
Støvring IF 2 B
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
TVS B Tvs

U 9 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Viborg FF
SGIF_ C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U 9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
TVS B Tvs
Houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK Egeris Skive IK Logo Skive IK

U 8 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Alhedens AIF C Karup J
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U 8 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 7 Mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Kvik/Aalestrup IF A Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Bmk BMK 90 Logo BMK 90
Hobro ik Hobro Ik
Houlkær Pigerne C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Hobro ik Hobro Ik 2
Skive IK Aakjær 1 A Skive Ik
Skive IK Aakjær 2 B Skive IK Logo Skive IK
Alhedens IF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Aars IK 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 2 B
Aars IK 3 B Aars Ik
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

U 14 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup B B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BT / SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Vodskov IF 3 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 11 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 10 Piger C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skive IK, Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
Farsø Ullits IK C Farsø
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Humlebierne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Bmk BMK 90 Logo BMK 90
Helsted tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 8 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U 9 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Fnuggerne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U 13 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal IK B
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening
TVS B Tjele Vest Sport
SALLING IK B Skive IK Logo Skive IK
FC Silkeborg 1 B Fc Silkeborg
FC Silkeborg 2 Fc Silkeborg
Team X B Struer
Diffmann Power FC B Klub Nydam

U 13 Drenge C 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk 08 C BMK 90 Logo BMK 90
Vaarst-Fjellerad Boldklub C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
SUB88 C SUB 88 Logo SUB 88
NBK/AIF 1 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
TVS C Tjele Vest Sport
FC Silkeborg 3 C Fc Silkeborg
Støvring C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team X Pro C Struer

U13 piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat Q B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Oddense piger C Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening Logo Oddense Otting Ungdoms Gymnastik Forening
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SUB 88 1 B SUB 88 Logo SUB 88
Sub 88 2 C SUB 88 Logo SUB 88

U13 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2020

Teamname LVL Logo Club
Bmk BMK 90 Logo BMK 90
BMK BMK 90 Logo BMK 90
BMK BMK 90 Logo BMK 90
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Houlkær IF 1 B
Houlkær IF 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
NUGF 3 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 24 - February 2 2020

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
BMK CUP - DJS 2020 map

Tournament overview