Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2020

Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2020 for rækkerne U9 til senior. Efterskolen Lindenborg og Roskilde Pigefodbold indbyder til indendørsstævne lørdag d. 29/2 til søndag til d. 1. marts for a/b og c hold. Stævnet er for piger i rækkerne U9 til senior.

• Medaljer til alle spillere i rækkerne U9 og U10.

• Præmier til vinderne samt hurtige og flotte mål i rækkerne op til U14.

• Vi kårer stævnets bedste spiller og fighter op til U14 .

• I U16-rækken er der 6 flotte biografgavekort til vinderen.

• Der er niveaudeling i nogle af rækkerne, men vi kan ikke garantere alle.

• Handboldmål med bander – i U9 og U10 må være syv spillere på hvert hold -

U9 - 5mand på banen/ u10 4 mand på banen.

Alle andre rækker er det fire mand på banen og seks spillere pr. hold.

• Deltagergebyr 500,-

• Spillested: Efterskolen Lindeborg, Borrevejlevej 26, 4000 Roskilde

• Programmet forventes lagt på vores hjemmeside roskildepigefodbold.dk samt staevner.dk en uge inden stævnet.

- Angivne spille-tidspunkter er med forbehold (afhængig af antal tilmeldte hold)

Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest fredag d. 15 februar. • Betaling til kontonummer 1551 4020221046  (Danske Bank) eller mobilepay 42831921.

Tilmelding er først bekræftet ved betaling. Sidste år var der venteliste til stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U9 Female A/B 6 500 Lørdag formiddag 14 0
Piger U10 Female A/B 6 500 Lørdag formiddag 7 0
Piger U11 Female A/B 6 500 Lørdag middag 12 0
Piger U12 Female A/B 6 500 Lørdag eftermiddag 11 0
Piger U13 Female A/B 6 500 Søndag formiddag 7 0
Piger U14 Female A/B 6 500 Søndag formiddag 2 0
Piger U16 Female A/B 6 500 Søndag middag 11 0
Senior kvinder Female A/B 6 500 Søndag 0 0

Signetud teams

Piger U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RPF-1 B Roskilde Pigefodbold
RPF-2 Roskilde Pigefodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Lejre C Fc Lejre
RPF-3 B Roskilde Pigefodbold
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF

Piger U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2010 B Boldklubben Fix
Greve 1 A Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold
Hareskov if A
Roskilde Pigefodbold A Roskilde
Roskilde Pigefodbold C Roskilde Pigefodbold

Piger U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2009 A Boldklubben Fix
Roskilde Pigefodbold U11 1 A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold U11 2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold U11 3 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
FC Lejre C Fc Lejre
Karlslundes Piger B Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Snekkersten IF Blue Girls U11 B Snekkersten If
Svogerslev BK 1 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev bk 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Herlev B1973 U11 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

Piger U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2008 B Boldklubben Fix
Roskilde Pigefodbold 1 A Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 B Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 3 C Roskilde Pigefodbold
Gevninge IF C Gevninge If
Roskilde 4 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde 5

Piger U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub
Roskilde Pigefodbold 1 A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Roskilde Pigefodbold 2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK

Piger U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Avarta C Bk Avarta
Sbk svorgerslev B Svogerslev

Piger U16 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Avarta Bk Avarta
Team Odense A Team Odense Q
Hg pigerne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TGB piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Tgb tøser Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
RPF U16 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

Senior kvinder 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 29 - March 1
Last signup
Sunday, February 16, 2020

Organisation
Roskilde Pigefodbold
Place
Efterskolen Lindenborg
Address
Borrevejlevej 26
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
soeren@dietrichsen.dk
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2020 map

Tournament overview