LGFcup

LGFcup

LGfcup er et større stævne, som har eksisteret i mange år. Vi lægger vægt på at de deltagende hold matches bedst muligt og i flest mulige kampe. Sidste år deltog knap 200 hold, så kom og deltag i dette stævne for hold på alle niveauer. BEMÆRK: Vi har også et bredt tilbud til pigehold.

Alle finalekampe afvikles som udgangspunkt i Lemvig Idræts- og Kulturcenter i festlige rammer med lysshow og musik. Disse kampe live streames via Facebook.

DER ER GARANTI FOR MINIMUM 4 KAMPE TIL STÆVNET.

Der spilles efter DBU’s regler for indendørs fodbold.

Rækkerne opdeles som udgangspunkt efter A, B og C niveau. HUSK at angive det reelle niveau.

Ved for få tilmeldinger vil en række enten udgå eller blive lagt sammen med en anden række. Vi forbeholder os ret til at lukke en række før tid.

Der er medaljer til alle spillere i u-8 rækken.

Der er personlige præmier til alle fra u-9 og opefter. Præmier til max. 6 spillere pr. hold.

Der kåres en cup-spiller i hver årgang fra u-9 og opefter.

Startgebyret udgør 400 kr. Beløbet skal betales ved tilmeldingen eller senest den 8. januar 2020 på mobilepay nr. 832078 LGFcup 2020. Skriv gerne række, holdnavn og kontaktperson. Tilmeldingen anses først som gældende, når startgebyret er indbetalt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u8 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 6 0
u9 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 2 0
u10 piger Female a-b-c 4 400,- kr søndag 1 0
u11 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 4 0
u12 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 7 0
u13 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 6 0
u14 piger Female a-b-c 4 400,- kr søndag 2 0
u15 piger Female a-b-c 4 400,- kr lørdag 6 0
u16 piger Female a-b-c 4 400,- kr fredag aften 5 0
u17 piger Female a-b-c 4 400,- kr fredag aften 0 0
u18 piger Female a-b-c 4 400,- kr fredag aften 0 0
u8 drenge Male a-b-c 4 400,- kr søndag 5 0
u9 drenge Male a-b-c 4 400,- kr søndag 13 0
u10 drenge Male a-b-c 4 400,- kr søndag 9 0
u11 drenge Male a-b-c 4 400,- kr søndag 19 0
u12 drenge Male a-b-c 4 400,- kr lørdag 11 0
u13 drenge Male a-b-c 4 400,- kr lørdag 11 0
u14 drenge Male a-b-c 4 400,- kr søndag 9 0
u15 drenge Male a-b-c 4 400,- kr fredag aften 10 0
u16 drenge Male a-b-c 4 400,- kr fredag aften 4 0
u17 drenge Male a-b-c 4 400,- kr fredag aften 10 0
u18 drenge Male a-b-c 4 400,- kr fredag aften 0 0
u19 drenge Male a-b-c 4 400,- kr fredag aften 4 0

Signetud teams

u8 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing 2 Ringkøbing
Mejdal/Halgård

u9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

u10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Rindum B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

u11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
LGF A B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF C B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
RLK C Ramme-Lomborg If

u12 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
FC Lynene B
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
RHIF Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Christian's Piger C Lemvig Gymnastikforening

u13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Houlind El A
FC Thy1 B Thisted FC Logo Thisted FC
FC Thy2 Thisted FC Logo Thisted FC
Mejdal 1 B
Mejdal 2

u14 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Ramsing Cup Spjald A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Skjern B

u15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
RLK B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Ramsing Cup Spjald B Spjald If
Team Tangen 1 C
Måbjerg IF C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Skjern B

u16 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Ramsing Cup Spjald B Spjald If
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team PIC it B Hedensted Ig
Lomborg Gymnastik- og Idrætsefterskole B Lomborg Gymnastik- Og Idrætsefterskole
RLK B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub

u17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

u18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

u8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
LGF1 B
Buf C
Ringkøbing IF B Ringkøbing If
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub

u9 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Lgf1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf2 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Rhif B Rhif
Team Tangen 1 C
Team Tangen 2 C
Tjørring IF (1) B Tjørring
Tjørring IF (2) B Tjørring If
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Team Tang Biler A
Thisted FC - kings B Thisted Fc
Thisted FC - presidents B Thisted Fc

u10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig Gf 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig Gf 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Team Tangen 1 C
RLK B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Snejbjerg SGI C Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
SHN-Ulfborg 1 B
Thy-Mors 1 A Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Thy-Mors 2 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

u11 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
LGF 1 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF 2 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Rhif 1 B Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Rhif 2 B
Holstebro boldklub 1 A
Holstebro boldklub 2 B
Team Thy B
Holstebro boldklub 3 C
Ulfborg IF 1 B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Ulfborg IF 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Team Tangen 1 C
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
NSK 1 B
NSK 2 C Naur Sir Krunderup
MC Girls C
Team United A

u12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Tangen 1 C
lgf1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf4 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Mejdal 1 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Mejdal 2 Mejdal
Team United B
Team X Struer

u13 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF C C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf2 B
Team Tangen 1 C
Team Tangen 2 C
RHIF 1 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RHIF 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
RHIF 3 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
NSK C Nsk
Team X Pro Struer
Manchester United A

u14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
LGFu13 B
FC Fiskesø B Måbjerg If
Spar`s drenge A Borbjerg Gu
Måbjerg drengene B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Bording IF 1 B
Bording IF 2 B
NSK C Nsk

u15 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Lemvig gf1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig gf 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lgf3 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Team Tangen 1 C
Team Tangen 2 C
Ringkøbing 1. A Ringkøbing If
Bording IF B
Fc st pauli B
Ringkøbing 2 A Ringkøbing

u16 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF 1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
HM Service Thyborøn A
LGF B

u17 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Lyngs Idrætsefterskole A Lyngs Idrætsefterskole
Nørre Nissum Efterskole A Nørre Nissum Efterskole
Nørre Nissum Efterskole B Nørre Nissum Efterskole 2
Skinnerupgaard A
Hulles disciple A
Gurlis grise A
Tænker Toke A Staby Efterskole

u18 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

u19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

u19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - January 26
Last signup
Saturday, January 11, 2020

Organisation
Lemvig Gymnastikforening
Place
Lemvig Idræts og kulturcenter
Address
Christinelystvej 8
Postalcode
7620
City
Lemvig
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
madsens@privat.dk
LGFcup map

Tournament overview