Frem Jule Cup 2019

Boldklubben Frem afholder det traditionelle jule cup den 21.-22. december. Som noget nyt har vi i år lagt det i Hafnia-hallen på den store kunstbane.

Lørdag er det fra U6-U7 på en masse 3-mands baner.

Søndag er U8-U9 på 5-mands baner.

Der vil være påsatte dommere til alle kampe

Der vil være præmier til alle U6-U7 ,samt præmier til 1.-3.-pladsen i U8 og U9. Det koster 450 kr. per hold at deltage.

VI GLÆDER OS

Indbetaling på Mobilpay 191062 senest 10 december evt kontonr9570 11730388

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 450 Lørdag 24 0
U7 Mixed 5 450 Lørdag 17 0
U8 Mixed A 7 450 Søndag formiddag 27 0
U8 Mixed B-C 7 450 Søndag formiddag 28 0
U9 Mixed A 7 450 Søndag eftermiddag 12 0
U9 Mixed B-C 7 450 Søndag eftermiddag 13 0

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
GVI u6 B
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vallensbæk Hold 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hold 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ørestad IF 1 Ørestad If
Ørestad IF 2 Ørestad If
B1903 w BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Fodbold Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hellas løver C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Hovedstadens drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs flotte fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK RØDOVRE U7 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Boldklubben Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
U8 Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
U8 Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BS72 Gul A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby Boldklub C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC A
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK RØDOVRE U8 B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
KBQ1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vestia A A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia B B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
TUNE IF GUL B Tune IF Logo Tune IF
BK Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Roskilde KFUM hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB U8 Q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NFC C
U8 Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK RØDOVRE U8 2 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Vanløse IF B

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 - TDP A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK HVID A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Taastrup FC1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve u9 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Frem 1 B Bk Frem
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
U9 Thor/christian B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kastrup 2 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Ålholm IF B
Greve Fodbold 4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 5 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
JEMDAM B Jemdam
BK Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - December 22 2019
Last signup
Tuesday, December 10, 2019

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
Sv
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Magnus@Hafnia-Hallen.dk
Frem Jule Cup 2019 map

Tournament overview