Tuse Indoor Cup 2019

TUSE INDOOR CUP 2019

Tuse Fodbold inviterer til indestævne i Tusehallen fra lørdag d. 7. december til søndag d. 15. december. Vi glæder os til at se mange hold igen i år til vores traditionsrige stævne.

Formatet er ”traditionel” indendørsfodbold. Der spilles kampe af 7 min. Alle hold spiller indledende puljer med tre kampe, hvorefter der er finalespil efter alle puljer er spillet færdig.

I U6 og U7 spilles der i fællesrækker. I U8 til U14 spilles der i en AB-række og en C-række (for spillere i række 3 & 4). I U15 til U17 spilles der i en fælles AB-række.

VI ER GLADE FOR JERES INTERESSE - MEN MÅ DESVÆRRE MEDDELE AT VI HAR VENTELISTE I EN DEL RÆKKER. DA VI HAR BEGRÆNSET HALKAPACITET TIL AT ÅBNE FLERE RÆKKER- VI BEKLAGER.

Spilletidspunkter

Lørdag d. 7. december: U6 & U7 Mix og U8 Drenge (formiddag) og U10 til U13 Piger (eftermiddag) og U14 til U16 Piger (aften)
Søndag d. 8. december: U9 Drenge (formiddag) og U17 Drenge (eftermiddag)
Lørdag d. 14. december: U10 & U11 Drenge (formiddag) og U12 Drenge (eftermiddag/aften)
Søndag d. 15. december: U13 & U14 Drenge (formiddag) og U15 Drenge (eftermiddag/aften)

Deltagergebyr & Præmier

  • U6 til U9: Medaljer til alle deltagere
  • U10 til U12: Pokaler til nr. 1 & 2
  • U13 til U14: Kontante præmier i AB-rækkerne og pokaler til nr. 1 & 2 i C-rækkerne
  • U15 til U17: Kontante præmier

Detaljer om stævnet

  • Alle hold garanteret mindst 3 kampe, og der er finalespil efter alle puljer
  • Aldersgrænser ifølge DBU 2019/2020
  • U6 til U7: Der spilles på halv bane med bander og små mål
  • U8 til U17: Der spilles på hel bane med bander og håndboldmål
  • Spillested: Tusehallen, Tuse Byvej 8, Tuse, 4300 Holbæk
  • Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest 25. november
  • Kontonummer 4398-3562891153

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (4:4) - Halvbane Mixed 7 250 Lørdag d. 7/12 om formiddagen 16 0
U7 (4:4) - Halvbane Mixed 7 250 Lørdag d. 7/12 om formiddagen 10 0
U8 Drenge (5:5) Male 8 350 Lørdag d. 7/12 om formiddagen 24 5
U9 Drenge (5:5) Male 8 350 Søndag d. 8/12 om formiddagen 13 0
U10 Drenge (4:4) Male 7 350 Lørdag d. 14/12 om morgenen 14 0
U11 Drenge (4:4) Male 7 350 Lørdag d. 14/12 middag 14 0
U12 Drenge (4:4) Male 7 350 Lørdag d. 14/12 om eftermiddagen/aftenen 23 6
U13 Drenge (4:4) Male 7 450 Søndag d. 15/12 om formiddagen 18 2
U14 Drenge (4:4) Male 7 450 Søndag d. 15/12 middag/eftermiddag 19 0
U15 Drenge (4:4) Male AB 7 450 Søndag d. 15/12 om eftermiddag/aften 22 5
U17 Drenge (4:4) Male AB 7 450 Søndag d. 8/12 om eftermiddagen 22 1
U11 Piger (4:4) Female 7 350 Lørdag d. 7/12 om eftermiddagen 3 0
U13 Piger (4:4) Female 7 450 Lørdag d. 7/12 om eftermiddagen 12 0
U15 Piger (4:4) Female 7 450 Lørdag d. 7/12 om eftermiddag/aftenen 11 0
U16 Piger (4:4) Female AB 7 450 Lørdag d. 7/12 om eftermiddag/aftenen 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (4:4) - Halvbane 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om formiddagen

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Gislinge C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Solrød FC2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
HB&I 1
HB&I 2

U7 (4:4) - Halvbane 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om formiddagen

Teamname LVL Logo Club
B73 U7 2 B
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 FC Lejre Logo FC Lejre
St. Lyngby If St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hørve IF Hørve IF Logo Hørve IF
Kværkeby I.F. B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U8 Drenge (5:5) 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om formiddagen

Teamname LVL Logo Club
U8 Gislinge Boldklub C Gislinge
BS72 Gul A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 Blå C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Køge Boldklub 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Lynge Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Holbæk B&I 7 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 10 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 20 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Avedøre IF C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Mørkøv IF U8 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Solrød FC1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Avedøre IF A Avedøre IF Logo Avedøre IF
Køge Boldklub 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 Drenge (5:5) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/12 om formiddagen

Teamname LVL Logo Club
Jyderup BK 2 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Jyderup bk 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Mørkøv IF C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Banditerne B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
RIF U9 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Gislinge C
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF

U10 Drenge (4:4) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14/12 om morgenen

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved I.F. Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
RIF U10 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Tuse Fodbold 3 C Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Amager ff B Amager FF Logo Amager FF
Amager ff B Amager FF Logo Amager FF

U11 Drenge (4:4) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14/12 middag

Teamname LVL Logo Club
FHF-1 C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Benløse B Benløse IF Logo Benløse IF
FHF-2 C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Tuse Fodbold U10 Tuse IF Logo Tuse IF
Gislinge C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
RIF U11 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Ipswich A
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Unite2gether A
Jernløse/Undløse Boldklub C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Jernløse/Undløse Boldklub Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U12 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14/12 om eftermiddagen/aftenen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Svogerslev B Svogerslev
Tuse Fodbold 3 C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 4 C Tuse IF Logo Tuse IF
Benløse C Benløse IF Logo Benløse IF
HG blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
boeslunde B Boeslunde
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Svogerslev 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Mørkøv IF
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF

U13 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15/12 om formiddagen

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Vipperød BK C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Fortnite Boys X A
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Store Merløse Grå C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Gundsølille B Gundsølille
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Asnæs BK 1 B Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Asnæs BK 2 C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Blue Boys A Privat Hold
Team SJEB A Privat
Everyday Super Service B
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Fortnite Boys Y A

U14 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B
Greve Håndbold C
Holbæk B&I C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk b&i b B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sport2Travel A
Holbæk B&I C-2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hjorts drenge A Hjort
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sportmonda A
HIK A
Tuse Fodbold 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk B&I A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Medel Soto A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Unite2gether
De 5 måske 4 A

U15 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15/12 om eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Navnet betyder intet B
Tuse Fodbold 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Havdrup
Larsens service B Tuse IF Logo Tuse IF
The Beast C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Boesen Entreprise A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
SBI B Sbi (svebølle Fodbold)
Tuse Fodbold 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
Legenderne fra Dissing
Tordenstøvlerne A
Sydhavsfest
Viby's Avengers B Viby's Avengers
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
Vestegnen A
Tom's Drenge B
TyggeGummiBanden B Tgb

U17 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/12 om eftermiddagen

Teamname LVL Logo Club
Ufuwewe Osas A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Fys Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde Tekkers
Fc roskilde racing center
El Dinero
Drengene A
wut is dis B
SBI B Sbi (svebølle Fodbold)
HillerødEliten B Hillerød Fodbolld
Team Næver B
Gørlev Idrætsefterskole 1 A
Gørlev Idrætsefterskole 2
Gørlev Idrætsefterskole 3
Gutterne på tur B
Hygge mygge A Fc Hygge Mygge
Holdet det 100 B

U11 Piger (4:4) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om eftermiddagen

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger (4:4) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om eftermiddagen

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BSF U12 Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF U12 Pink A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Herlev Fodbold C Herlev IF Logo Herlev IF

U15 Piger (4:4) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om eftermiddag/aftenen

Teamname LVL Logo Club
KBK GirlPower C Kbk Hillerød
Tuse Fodbold 4 B Tuse IF Logo Tuse IF
Herlev Fodbold 3 B Herlev IF Logo Herlev IF
Svinninge If A Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Tuse Fodbold 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Herlev Fodbold 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev Fodbold 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Tuse fodbold 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse fodbold 3 C Tuse IF Logo Tuse IF

U16 Piger (4:4) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7/12 om eftermiddag/aftenen

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - December 15
Last signup
Monday, November 25, 2019

Organisation
Tuse IF
Place
Tusehallen
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mail@tusefodbold.dk
Tuse Indoor Cup 2019 map

Tournament overview