Skals Cup 2019

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

Skals Cup (skalscup.dk)

DATO: 16. - 17. november samt  23. - 24. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulig jævnbyrdige og spændende kampe.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 (7) spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!
Bemærk: U8, U9 og U10 spiller 5-mands. Her er det tilladt at have syv spillere med på et hold!

RÆKKER: 
U6 og U7 (3 mands): Mix.  
U8 - U10: Puljerne inddeles efter "A" (Liverpool), "B" (Barcelona) og "C" (Real Madrid)-rækker. Ved tilmelding angiv venligst om holdet er A, B eller C. 
U11 - U15: Puljerne inddeles efter AB og BC-rækker.  
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller). (U8, U9 og U10 er der præmier til 7 spillere pr. hold)
Bemærk: I U8, U9 og U10 "A"-rækken er der personlige præmier til nummer 1 og 2!

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 - U19 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede…

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  (OBS: U19-drenge/Senior skal betale samtidig med tilmeldingen via MobilePay på nr. 73287, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix 2014 Mixed 3 250 Lør 16/11 formiddag 15 0
U7 Mix 2013 Mixed 3 250 Lør 16/11 formiddag 29 0
U8 Mix 2012 Mixed A/B/C 5 350 Lør 16/11 formiddag/middag 19 0
U9 2011 Male A/B/C 5 350 Lør 16/11 middag 26 0
U9 piger 2011 Female 5 350 Lør 16/11 middag 5 0
U10 Drenge 2010 Mixed A/B/C 5 350 Lør 16/11 middag/eftermiddag 21 0
U11 Piger 2009 Female 4 350 Søn 17/11 formiddag/middag 8 0
U11 Drenge 2009 "AB" Male 4 350 Søn 17/11 middag 9 0
U11 Drenge 2009 "BC" Male 4 350 Søn 17/11 formiddag 13 0
U12 Drenge 2008 "BC" Male 4 350 Søn 17/11 eftermiddag 19 0
U12 Drenge 2008 "AB" Male 4 350 Søn 17/11 Eftermiddag 6 0
U12 Piger 2008 Female 4 350 Søn 17/11 Middag 12 0
U13 Piger 2007-08 Female 4 400 Lør 23/11 formiddag 7 0
U13 Drenge 2007 "BC" Male 4 400 Lør 23/11 formiddag 8 0
U13 Drenge 2007 "AB" Male 4 400 Søn 24/11 formiddag 1 0
U14 Drenge 2006 "BC" Male 4 400 Lør 23/11 form/middag 2 0
U14 Drenge 2006 "AB" Male 4 400 Lør 23/11 middag/eftermiddag 2 0
U15 Piger 2005-06 Female 4 400 Søn 24/11 formiddag 3 0
U15 Drenge 2005 "AB" Male 4 400 Lør 23/11 eftermiddag 5 0
U15 Drenge 2005 "BC" Male 4 400 Lør 23/11 middag/eftermiddag 10 0
U16 Drenge 2004 Male 4 500 Søn 24/11 formiddag 2 0
U17 Drenge 2003 Male 4 500 Lør 23/11 eftermid/aften 4 0
U18 Piger 2002-2004/Damesenior Female 4 500 Søn 24/11 eftermiddag 0 0
U19 Drenge 2001-2002/Senior Male 4 500 Søn 24/11 eftermiddag 12 1
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix 2014 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Borbjerg C Holstebro
NUGF (2)
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK(1) BMK 90 Logo BMK 90
BMK(1) B BMK 90 Logo BMK 90
Skive IK - Egeris (1)
Skive IK - Egeris (2)
Skals-Borup (1)
Skals-Borup (2)
Løgstrup U6 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Viborg FF

U7 Mix 2013 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sydmors IF
Hobro IK 1 Hobro Ik
BT/SVIF
NUGF (1)
NUGF (2)
Mejdal-Halgård IF
Nugf 2 (piger) Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Tjørring If
Skive IK - Egeris (1)
Skive IK - Egeris (2)
ØBG Silkeborg
Løgstrup U7 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
FUIK 1 C
Søndermarkens drenge 1
Søndermarkens drenge 2
Søndermarkens drenge 3
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Valsgård IF B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
KVIK/Aalestrup IF
U7 Drenge Nibe Boldklub A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SUB 88
Viborg FF
Skive ik - aakjær (1)
Skive IK - Aakjær (2)

U8 Mix 2012 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK - Egeris (2) B
Skive IK - Egeris (1) B
Søndermarkens IK 2 (SIK) B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK B
Hobro IK C
NIF/RIF C
Hobro ik B
Hadsund Boldklub B
IK Vest B
Houlkær IF C
Overlund GF C
Løgstør IF C
Søndermarkens IK 1 (SIK) B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær if A

U9 2011 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF B
Rebild Syd C
Rebild Syd A
Vridsted IF B
Skive IK 1 ( Egeris) A Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 C
Skive IK 2 (Egeris) C Skive IK Logo Skive IK
BMk B
Frem skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
RIF Stars B Ravnsbjerg If
Hobro IK C Hobro
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Spentrup IF C
Aif (1) A
Aif (2) C
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Ommersyssel if C
FUIK U9 C
Måbjerg IF B
Løgstrup 100 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 200 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalborg freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
NUGF A

U9 piger 2011 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Nibe Boldklub
Fyrkat Q
Skive IK - Resen
Vinderup IK Vinderup IK Logo Vinderup IK
ØBG Silkeborg

U10 Drenge 2010 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad If B
Helsted Fremad IF C
BMK Fortnite C BMK 90 Logo BMK 90
Bjerringbro IF C Bjerringbro
Nugf-heltene C
Mønsted IF A
Vindblæs BK (2) C
BT / SVIF 1 A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT / SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vegger IF B
Løgstør IF C Løgstør IF Logo Løgstør IF
Stoholm IF A
Stoholm IF C
Gødvad if u10 B Gødvad
Skørping IF Frem
Vindblæs BK C

U11 Piger 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
SUB 88
Romalt IF U10 B Romalt IF Logo Romalt IF
Sunds IF
Team Viborg
FyrkatQ

U11 Drenge 2009 "AB" 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad If
Swiss Boys A Swiss Boys
Bjerringbro IF A
Blue Boys A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Overlund GF 1
ASV
Overlund GF 2

U11 Drenge 2009 "BC" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Haderup C Fhif
Viborg FF 1 C Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
BMK B
Stoholm2 C
Stoholm C Stoholm
SUB 88
ASV
Løgstrup G&IF
Rødes Drenge C Løgstør IF Logo Løgstør IF

U12 Drenge 2008 "BC" 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team SydVest C ..
Bording IF 1 Bording IF Logo Bording IF
Aalestrup IF
Skørping B Skørping
Aars IK C
Vindblæs BK C
BMK 1 B Bmk
BMK 2 C Bmk
Morsø FC B Morsø Fc
Hobro IK B Hobro Ik
Sorring-Voel 1 B Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Sorring-Voel 2 B Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
SUB 88
Onsild If C
Skumfiduserne B Ikast FS Logo Ikast FS
Vindblæs BK (2) C
Gulerødderne (2)
Gulerødderne (1) C

U12 Drenge 2008 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TEAM NYRUP A Holstebro
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Julie Sandlau
Løgstør IF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
Aars IK A

U12 Piger 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 Middag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU
Fyrkat Q
BMK C
Helsted Fremad (1)
Viborg FF
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
FyrkatQ
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 Piger 2007-08 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 C
SUB 88 2 C
Ans IF C
Helsted Fremad IF (1)
Helsted Fremad IF (2)
Farsø's piger C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U13 Drenge 2007 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B
Ans if 2 Ans IF Logo Ans IF
Ans if 1 C Ans IF Logo Ans IF
Team X
Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
FHIF U13 C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF

U13 Drenge 2007 "AB" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK A

U14 Drenge 2006 "BC" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 form/middag

Teamname LVL Logo Club
BMK

U14 Drenge 2006 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 A
Team Brizze A

U15 Piger 2005-06 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aars B Aars IK Logo Aars IK
Rebild Syd 1
Rebild Syd (2)

U15 Drenge 2005 "AB" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Helsted Fremad IF
Aalestrup if
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U15 Drenge 2005 "BC" 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad BC U15 B Helsted Fremad If
Helsted Fremad BC U15 C Helsted Fremad If
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Rebild syd 2 u 15 dr. (400) B Rebild Syd
Rebild syd 1 u 15 dr. (400) B Rebild Syd
SUB 88 C Skals
Aalestrup IF
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF

U16 Drenge 2004 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sub 88 A

U17 Drenge 2003 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
SUB 88
The Legends
Bj Bilsyn A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Det Rigtige Førstehold C

U18 Piger 2002-2004/Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U19 Drenge 2001-2002/Senior 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88
SUB (2)
Alkoholdet B Tjele
Andelskassen Koldby A
Løgby A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tj vvs & blik B Indendørs Bold
Lely Dansten HS A Tarm
Team Pump Yourself C
FC Hestepigerne A
GUTTERNE B
Ghitas drenge C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 24
Last signup
Friday, November 15, 2019

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
skalscup@skalsff.dk
Skals Cup 2019 map

Tournament overview