Hyundai Cup - Ringsted 2019

Ringsted IF afholder Hyundai Cup- Ringsted 2019 indestævne for U6 - U10.

U6 - U9, pokaler/medaljer til alle deltagere.

U10, Pokaler til 1-3. plads i hvert nivaeu.

Der vil være påsatte dommere til alle kampene.

Drenge/Mix U6 og U7  er der ingen niveaudeling.

Drenge U8 - U9 spilles der i niveau A, B og C - Husk niveau ved tilmelding

Drenge U10 spilles der i niveau B og C - Husk niveau ved tilmelding

U6 - U7; 3-mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og der er ingen målmand. (Derfor heller ingen der må tage med hænder)

Der spilles ikke med resultatnotering.

U8 - U9; 5- mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

U10; 4 spillere på hel bane. Max 7 spillere pr. hold.

U6 - U8 spiller søndag den 15. Dec.

U9 - U10 spiller lørdag den 14. Dec.

Tilmelding:

Via staevner.dk

På mail: lassetrinecornelius@gmail.com  (Husk at oplyse klub/holdnavn, årgang og niveau)

På sms: 60615816 (Husk at oplyse klub/holdnavn, årgang og niveau)

Betaling:

Kan ske på Mobilepay til ovenstående nummer:

Eller på konto

9886 - 311772  (Husk at oplyse klub/holdnavn, årgang og niveau)

Tilmelding er først gældende ved betaling af deltagergebyr.

Spørgsmål vedrørende stævne: Se ovenstående kontakt oplysninger

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 Søndag formiddag 11 0
U7 Mixed 3 250 Søndag formiddag/middag 23 0
U8-B Mixed B 5 350 Søndag eftermiddag 5 0
U8-C Mixed C 5 350 Søndag eftermiddag 7 2
U9-A Mixed A 5 350 Lørdag eftermiddag 11 1
U9-B Mixed B 5 350 Lørdag middag 8 1
U9-C Mixed C 5 350 Lørdag morgen/formiddag 10 1
U10-B Mixed B 4 350 Lørdag eftermiddag 6 0
U10-C Mixed C 4 350 Lørdag middag/eftermiddag 10 1

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 Næstved If
Næstved 1 B Næstved If
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kværkeby I.F. Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Slagelse U6 B Slagelse B&i
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1908 I Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U7 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
RIF 2 2013 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
RIF 4 2013 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hg Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF 3 C
RIF 1 2013 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Herfølge Bk B Tureby
RIF 3 2013 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Benløse if 2 B Benløse IF Logo Benløse IF
Næstved 4 B Næstved IF Logo Næstved IF
sorø Freja øst og vest ( 2 hold) Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse B&I U7 Slagelse B&i
sorø Freja øst og vest ( 2 hold) Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Dianalund U7 C Dianalund
Kværkeby I.F. A Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Vordingborg IF 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U8-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vemmelev 1 A Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U8-C 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ringsted IF 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Kværkeby IF C Kværkeby If
Slagelse b&i 1 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U9-A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 TDP Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør 1 A
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FREM Hellebæk A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
RB1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9-B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
PSG 2012
Dragør 2 B
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
RB1906 - B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9-C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kværkeby I.F. C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
RB3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HG sort C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10-B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG B
Lynge Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted IF 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U10-C 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Ringsted IF 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - December 15
Last signup
Sunday, December 1, 2019

Organisation
Ringsted IF
Place
Ringsted Sport Center
Address
Tværalle 8
Postalcode
4100
City
Ringsted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lassetrinecornelius@gmail.com
Hyundai Cup - Ringsted 2019 map

Tournament overview