B1909 Kreafunk Cup 2019

B1909 og Kreafunk inviterer til det meget populære indefodboldstævne i 2 haller i Odense d. 6.-8. december 2019

Ledige pladser:

U8: 1 hold

U9: 2 hold

U10: 2 hold

U11: 2 hold

U12: 3 hold

U13: Lukket for tilmelding

U14: 3 hold

U15: 5+ hold

U16/U17: 5 hold

U8/U9 piger: 1 hold

U10/U11 piger: 2 hold

U12/U13 piger: 4 hold

U14/U15 piger: 5+ hold

Til vores stævne er der:

• Gode dommere fra DBU Fyn som skaber en god atmosfære

• Deltagende hold fra hele Danmark

• Niveauopdelt stævne - se nederst på siden for årgange og niveau

• Flotte præmier fra Kreafunk til de vindende hold i U10-U17 – se produkterne fra dk.kreafunk.com. Der er også flotte præmier til nr. 2 og 3.

• Medaljer til alle i U8 og U9

Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker: Drenge U8 - U17 + Piger U8 - U15

U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold

Vi anbefaler at tilmelde i god tid før tilmeldingsfristen, da der hvert år er rift om pladserne. Sidste år afviste vi 30 hold inden deadline, da vi nåede max antal hold.

Deltagergebyret er kun 325 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank: Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123 eller MobilePay på 48780. Husk at angive klub og årgang ved betaling.

Sidste tilmeldingsfrist er 28. november.

Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden. Evt. spørgsmål bedes rettet til: Kasper H. Hansen på kasper@b1909.dk eller tlf: 5192 1477

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge Male ABC 5 325 kr Lørdag kl. 9.00 - 12.00 11 0
U9 drenge Male ABC 5 325 kr Søndag kl. 9.00 - 10.30 12 0
U10 drenge Male BC 4 325 kr Søndag kl. 11.30 - 15.00 19 0
U11 drenge Male BC 4 325 kr Lørdag kl. 12.00 - 15.00 18 0
U12 drenge Male BC 4 325 kr Søndag kl. 14.00 - 17.00 18 0
U13 drenge Male BC 4 325 kr Lørdag kl. 15.00 - 18.00 28 0
U14 drenge Male ABC 4 325 kr Søndag kl. 17.00 - 20.30 20 0
U15 drenge Male ABC 4 325 kr Lørdag kl. 18.00 - 22.00 11 0
U16/U17 drenge Male ABC 4 325 kr Fredag kl. 18.00 - 22.00 19 0
U8/U9 piger Female BC 5 325 kr Lørdag kl. 9.00 - 12.00 5 0
U10/11 piger Female BC 4 325 kr Søndag kl. 10.30 - 14.00 12 0
U12/U13 piger Female BC 4 325 kr Lørdag kl. 13.00 - 16.00 11 0
U14/U15 piger Female ABC 4 325 kr Fredag kl. 18.00 - 22.00 8 0

Signetud teams

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB C
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00 - 10.30

Teamname LVL Logo Club
Den bosniske if B Kolding
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
stenstrup if C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Otterup B Ob & Ik
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Egebjerg C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Højby S&G Fodbold C Højby S&G Logo Højby S&G
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.30 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
B 67 Odense 1 C B.67 Logo B.67
B 67 Odense 2 C B.67 Logo B.67
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Hpti B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kolding B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB1 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Bm1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tåsinge FB B

U11 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Dalum Rød C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 3 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB Hvid B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB Rød C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bm2 B Boldklubben Marienlyst
Bm 3 B Boldklubben Marienlyst
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kb 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby BK 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.00 - 17.00

Teamname LVL Logo Club
Aarslev 3 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 4 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb 3 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Otterup B&IK 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup b&ik 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U13 drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Girl power B Team Odense Q
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum if rød B Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Årslev boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kirkeby IF C
De unge løver B
Kirkeby IF C
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Allesø GF 1 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF 3 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum if sort B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
BM Boyz B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U14 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 17.00 - 20.30

Teamname LVL Logo Club
Langeskov IF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Nørrebro United C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Team allesø A
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De Sløve Skildpadder B Privat
Team sydbank A
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team Sputnik A
Fc. Knaldperlerne A
Haderslev FK piger B Haderslev Fk

U15 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18.00 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dennis's shababs A
Ladefoged vinduesvask A
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
dahlogco A
hygge holdet B Ob
Nøff 1 A Munkebo/kerteminde
Nøff 2 B Munkebo/kerteminde
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Borups Bøller C

U16/U17 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18.00 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
Tpi 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum orange B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager Allstar B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Of trenge C Odense M
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Blue Birds A
4-0-6 B Camp 10
Fogeden Kommer A
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Gutterne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Alutagrender.dk B

U8/U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10/11 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.30 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM u11 piger 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm u11 piger 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
F16- U11 B F16
Dalum u10 B Dalum U10
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U12/U13 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00 - 16.00

Teamname LVL Logo Club
Kolding Nord B Bramdrupdam
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Strib if hvid B Strib IF Logo Strib IF
Strib if blå C Strib IF Logo Strib IF
Søhus stige 2 B Søhus Stige
Søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 3 C Boldklubben Marienlyst

U14/U15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18.00 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fredericia KF A Fredericia Kf
Tårup if B
Team Odense Q A Team Odense Q
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - December 8 2019
Last signup
Saturday, November 30, 2019

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
Boldklubben 1909
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kasper@b1909.dk
B1909 Kreafunk Cup 2019 map

Tournament overview