Tved Cup 2020

Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold

Tved Cup 2020

10.-12. Januar 2020 i Tved Hallen

Der spilles i flg. drengerækker:

Drenge: Forventet starttidspunkt

U6 – årgang 14/16 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U7 – årgang 13 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U8 – årgang 12 (spiller 5:5 – 7 spillere i alt) Søndag formiddag
U9 – årgang 11 Lørdag middag
U10 – årgang 10 Lørdag eftermiddag
U11 – årgang 09 Søndag formiddag
U12 – årgang 08 Søndag eftermiddag
U13 – årgang 07 Lørdag eftermiddag
U14 – årgang 06 Fredag aften
U15 – årgang 05 Lørdag eftermiddag
U16 – årgang 04 Fredag aften
U17 – årgang 03 Fredag aften
U19 – årgang 01/02 Lørdag aften

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at sammenlægge rækker.

Præmier:
Der er præmier til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker. Undtagen U6 og U7, hvor der er præmier til alle.
(Samt naturligvis som altid masser af andre præmier til flotte mål, gode redninger etc.)

Tilmelding og stævnegebyr:
Tilmelding via Staevner.dk eller på mail til ungdom@tvedboldklub.dk
Stævnegebyr Kr. 350,- pr. hold – indbetales ved tilmelding til mobilepay 12823 eller reg. nr.: 0815 konto nr.: 0000-820733 i Fynske Bank – Påfør klubnavn og årgang ved indbetalingen

TILMELDING ER FØRST BEKRÆFTET NÅR BETALING ER MODTAGET
SENESTE TILMELDING 31/12-2019

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål kan sendes til ungdom@tvedboldklub.dk eller kontakt Tved Boldklubs ungdomsformand Claus Halkjær på telefon 20 235 235

Program:
Programmet er klar til download på www.tvedboldklub.dk senest 8/1 2020

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 13 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 24 0
U14 Mixed 6 350 Fredag aften 8 1
U15 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 9 0
U16 Mixed 6 350 Fredag aften 7 0
U17 Mixed 6 350 Fredag aften 3 0
U19 Mixed 6 350 Lørdag aften 12 0
U6 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 6 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 10 0
U8 Mixed 7 350 Søndag formiddag 5 0
U9 Mixed 6 350 Lørdag middag 13 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 13 0
U11 Mixed 6 350 Søndag formiddag 9 0

Signetud teams

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenstrup 1 C Stenstrup If
Stenstrup 2 C Stenstrup If
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Kværndrup Boldklub B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
SFB / U11 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev B 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev B 2 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev B 3 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Team Equicare C

U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
De Unge Løver
Tårup IF C Tårup If
Tved 1 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Egebjergs drenge 1 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjergs drenge 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Sfb 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Kirkeby if 1 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby if 2 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Sfb 3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tved 3 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 4 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U14 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Team Stepmom A Har Dannet Privat Hold
Garro holdet A Sfb
FC Vietnam B
Traepillerfyn.dk piger C

U15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 Munkebo/kerteminde
NØFF 2 Munkebo/kerteminde
Team Odense B Odense Q Logo Odense Q
Legeholdet B Nymarkskolen
Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 3 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 4 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Nøff 3 A

U16 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Trans disciple A
Phils diciple A
God Kondi B
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 3 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

U17 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Ben Dover A
Zakis slaver C Ikke Noget Hold
Mahdi`s niggers B

U19 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Ali´s Disciple B
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
De Hvide og Mohammad B
Team Thrane A Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Jordis Disciple B
Skærlunds Sønner A
Babu Frik A
FC Ædi B
Holms Legender B
Oures Guld
Ismolo B

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø 1 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurø 2 A Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Kværndrup BK C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Rudkøbing Boldklub 1 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Rudkøbing Boldklub 2 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SfB 1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
stenstrup if B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Tved bk 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved bk 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Humble BK C Humble Bk
Tårup if C Tårup IF Logo Tårup IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg&bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Humble BK B Humble Bk
Tved bk C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tåsinge fb B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
SUB Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Rudkøbing boldklub 1 C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Rudkøbing boldklub 2 C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Hesselager Fodbold 1 B Hesselager Fodbold
Hesselager Fodbold 2 C Hesselager Fodbold
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12

Organisation
Tved Boldklub
Place
Tved Hallen
Address
Skolevej 4 A
Postalcode
5700
City
Svendborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
ungdom@tvedboldklub.dk
Tved Cup 2020 map

Tournament overview