FLEXA CUP 2020

Indbydelse til FLEXA CUP 2020 Lørdag/Søndag den 8/9. februar 2020. Der spilles i følgende rækker: 2014 (U6) & 2013 (U7): 3-bold 2012 (U8) & 2011 (U9) : 4-mands med sænket overligger. 2010 (U10) : 4-mands 2009 (U11) : 4-mands 2008 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Oldboys Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 5 0
U6 (2014) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 14 0
U7 (2013) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 9 0
U8 (2012) Mixed 6 400 Lørdag for/eftermiddag 13 0
U9 (2011) Mixed 6 400 Søndag formiddag 1 0
U10 (2010) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 15 0
U11 (2009) Mixed 6 400 Søndag for/eftermiddag 16 0
U12 (2008) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 12 0

Signetud teams

Oldboys 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
As Dreamteam As If
Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
#Guldholdet

U6 (2014) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ss skjold C Ss Skold
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Egebjerg If C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF (2) C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U7 (2013) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Grejs-Dalen IK B Grejs
Erritsø 1 C Erritsø If
Erritsø 2 C Erritsø If

U8 (2012) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Ss skold C Ss Skold
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Gedved United B Gedved IF Logo Gedved IF
Hatting-torsted a A
Hatting-torsted c1 C
Hatting-torsted c2 C
Hatting-torsted c3 C
Hornsyld IF U8 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad

U9 (2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Rårup GIF Logo Rårup GIF

U10 (2010) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
SS Skjold C Ss Skjold
De konge blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
AS IF B As If
AS IF C As If
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Olsens drenge u9a B
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Team varde B Varde IF Logo Varde IF
Sammenholdet Nord C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Team erling C Vejle

U11 (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Jelling united C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
De Kongeblå 2 C
FC Oxen B
Hedensted IF 1 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
B67 C B.67 Logo B.67
Sammenholdet Vest B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Sammenholdet Øst C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rårup øst B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sammenholdet nord C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rårup Vest C Rårup GIF Logo Rårup GIF
PL Ejendomsservice B

U12 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Vest Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Øst Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Horsens U13 Piger 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens U13 Piger 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Sammenholdet Nord Rårup
Dansk Reolinspektion C
Gauerslund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Juelsminde IF C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Team X B
Team x pro B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - February 9
Last signup
Monday, January 27, 2020

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
abcde@c.dk
FLEXA CUP 2020 map

Tournament overview