Simon Kjær Cup 2020

Lund IF har fornøjelsen af, at invitere til Simon Kjær Cup i Lundhallen den 5.,6., 7. & 8. marts 2020 for drenge og piger.

Kom og vær med til en herlig fodbold-weekend med fokus på hyggelig samvær, jævnbyrdige kampe og festlige præmieoverrækkelser i vores fine nye faciliteter.

Det er først til mølle om pladserne. Der er plads til 9 hold i hver række - i enkelte årgange har vi i år 2 rækker.

Vi spiller efter DBU regler. 4:4, Max. 6 spillere pr. hold. Vær dog opmærksom på at i årgangene U8, U9 og U10, spilles der 5:5, med målmand. Max 7 spillere pr. hold.

Stævnet er for hold på B-C niveau ( Rene A-hold accepteres ikke)

Tilmelding foregår på staevner.dk, og er først gældende når indbetalingen er registreret. (Klub/årgang/ID nummer skal oplyses ved tilmelding). Seneste tilmelding er d. 14 februar 2020.

Program udsendes ca 1-2 uger før stævnet

Torsdag: 16:30 - ca. 21.30

U14 Piger (Eftermiddag)

U14 Drenge (Aften)

Fredag: 16.30 - ca. 21.30

U11 Drenge (Eftermiddag)

U11 Drenge (Aften)

Lørdag: 8.00 - ca. 21.30

U6 Mix (3 mands) - 1/2 bane (Morgen)

U7 Mix (3 mands) - 1/2 bane (Formiddag)

U10 Drenge (Eftermiddag)

U10 Drenge (Eftermiddag)

U12 Drenge (Aften)

Søndag: 8.30 - ca. 18.00

U8 Drenge (Morgen)

U8 Piger (Formiddag)

U9 Piger (Eftermiddag)

U9 Drenge (Eftermiddag)

Vi tilbyder:

- Flotte præmier

- Alle hold er sikret 4 kampe

- Indløb til præmieoverrækkelse med musik og lysshow

Deltagergebyr:

U6-U7: 450 kr. pr. hold (3 mands, maks 6 spillere pr. hold)

U8-U10: 450 kr. pr. hold (5 mands, maks 7 spillere pr. hold)

U11-U14: 450 kr. pr. hold (4 mands, maks 6 spillere pr. hold)

Indbetalingsoplysninger medfølger registreringsmail. Registreringsmailen vil I modtage, umiddelbart efter I har registreret Jer.

OBS: "Tilmelding til turneringen er først gældende, når indbetaling af stævnegebyr er gennemført!!!"

Stævnet afholdes i Lundhallen:

Skolevej 7, 8700 Horsens

Vedr. spørgsmål kontakt

Kim:       kim_b_mortensen@hotmail.com, TLF.: 26828880

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 (piger) Female B-C 6 450 Torsdag eftermiddag 3 0
U14 (Drenge) Male B-C 6 450 Torsdag aften 4 0
U6 (Mix) Mixed B-C 6 450 Lørdag morgen 16 0
U7 (mix) Mixed B-C 6 450 Lørdag formiddag 22 2
U8 (Drenge) Male B-C 7 450 Søndag morgen 18 7
U8 (Piger) Female B-C 7 450 Søndag formiddag 3 0
U9 (Drenge) Male B-C 7 450 Søndag eftermiddag 22 8
U9 (Piger) Female B-C 7 450 Søndag eftermiddag 7 0
U10 (Drenge) Male B-C 7 450 Lørdag middag/eftermiddag 21 2
U11(Drenge) Male B-C 6 450 Fredag eftermiddag/aften 18 0
U12 (Drenge) Male B-C 6 450 Lørdag aften 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U14 (piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF

U14 (Drenge) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag aften

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF

U6 (Mix) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Hovedgård IF Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U7 (mix) 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 4 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Nbsif1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gedved Ninjas 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
FleksLog drengene
Gedved Ninjas Gedved IF Logo Gedved IF
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Solbjerg IF 1 Solbjerg If
Solbjerg IF 2 Solbjerg If
Solbjerg IF 3 Solbjerg If
NBSIF2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BUF Horsens 2 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 1 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U8 (Drenge) 8 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Stensballe IK 1 B Stensballe Ik
Daugaard IF C Daugaard If
Lund IF 1 B Lund
Lund IF 2 C Lund
Hover 7 B Hover if Logo Hover if

U8 (Piger) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U8 Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lund IF C Lund

U9 (Drenge) 9 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund if 2 C Lund IF Logo Lund IF
Erritsø GIF C Erritsø Gif
Bredballe B Bredballe
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hif 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 (Piger) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF C Lund
Gauerslund C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U10 (Drenge) 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jelling holdet C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
SS Skjold C Ss Skjold
AS IF B As If
Olsens drenge B
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Seest Boldklub C
The Underdog C Hundslund If
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
BUF Horsens 1 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Chelsea FC B Vejle
Tottenham C Hover If
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsensfreja1 B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsensfreja2 B Horsens Freja Logo Horsens Freja

U11(Drenge) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
HT 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Jelling Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Lund IF B
Lund IF C
SIK 2 C
FC Horsens Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Sik 1
RS-Huse Power Girls C
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 (Drenge) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja C1 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja C2 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Lund If C Lund IF Logo Lund IF
Lund If Lund IF Logo Lund IF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Uldums drenge C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Dansk Reolinspektion C
Bryrup If B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - March 8
Last signup
Monday, February 10, 2020

Organisation
Lund IF
Place
Lundhallen
Address
Skolevej 7C
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kim_b_mortensen@hotmail.com
Simon Kjær Cup 2020 map

Tournament overview