BSF PIGE CUP 2019

BSF PIGE CUP 2019

Ballerup-Skovlunde Fodbold afholder igen i år sit traditionsrige store indendørsstævne for piger "BSF PIGE CUP 2019".

Der vil som sædvanligt være et hav af scoringspræmier.

Der er medaljer og diplomer til alle deltagerne i U8 og U9. I rækkerne U10 til U14 er der præmier til nr. 1, 2 og 3

Stævnet afvikles i Skovlunde Hallen, som lige 5 min. gang fra Skovlunde station.

400 kr. pr. hold på 9570 - 12075936 - Mobil Pay 367755

ll

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Female 7 400 Søndag kl. 09.00 4 0
U9 Female 7 400 Lørdag morgen kl. 09.00 15 0
U10 Female 7 400 Lørdag formiddag/eftermiddag 3 0
U11 Female 7 400 Lørdag eftermiddag 14 0
U12 Female 7 400 Søndag formiddag 20 0
U13 Female 7 400 Søndag /eftermiddag 11 0
U14 Female 7 400 Søndag eftermiddag 10 0

Signetud teams

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00

Teamname LVL Logo Club
Greve’s hurtige piger B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen kl. 09.00

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF
AFK U9 Piger C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HG's seje tøser C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Boldklubben Hekla U9 B Boldklubben Hekla
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Greve’ s hurtige piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Bella FC Bella Logo FC Bella
SGIF U10 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Fix piger 2010 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U11-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U11-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U11-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF rød Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF hvid Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF blå A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Esrum IF Esrum IF Logo Esrum IF
Fix piger 2011 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B 1973 Herlev U11 Piger B

U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF Sort C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BSF PINK A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby Boldklub 1 A
Sundby Boldklub 2 B
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Faxe bk C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Fix Piger 2012-13 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Albertslund Pigefodbold C Albertslund If
Greve fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag /eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvalsø’s seje piger B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måløv A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød FK Hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød FK Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Måløv BK B Måløv Bk
Måløv BK B Måløv Bk
BK Skjold C Boldklubben Skjold
Svogerslev BK Piger B Svogerslev Bk
FCN striber
FCN Blå

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - December 15 2019

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Skovlunde Hallen
Address
Lundebjerggårdsvej
Postalcode
2740
City
Skovlunde
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament
BSF PIGE CUP 2019 map

Tournament overview