Hørning IF Julecup

Velkommen til Hørning IF Fodbold Julecup 2019

Vi glæder os til at se spillere, trænere, ledere, forældre og publikum til vores 35. julestævne i Hørning. Vi spiller mellem jul og nytår 27.-30. december. Stævnet er et af de største endags stævner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og spændende kampe i gode omgivelser. Her er garanti for gode mål og flotte detaljer.

Vi spiller også futsal i de samme dage, så der er fuld fart på alle baner.

Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med top underholdende kampe.

OBS: Der spilles på store 7/8-mands mål fra U10 og opefter.

Pengepræmier i Herre senior/ Dame senior

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands indendørsregler til og med U9 og med vores egne regler for 7/8-mands mål fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 minutter pr. kamp

Reglerne kan læses her  https://teamhif.dk/julecup/regler-for-julecup/

U6 & U7 spilles 3:3 på tværs på små mål – max. 5 spillere på et hold.

U8 & U9 spilles 4:4 - max 6 spillere.

U10 og opefter spilles 4:4 på 7/8-mands mål - max 6 spillere. Husk målmand + målmandshandsker

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spillested: Hørning Idrætscenter, Toftevej 53, 8362 Hørning

I Sportscaféen er der mulighed for at købe kaffe, te, sodavand, slik, sandwich og varm mad.

Dommer: Der dømmes med dommere fra Århus Dommerklub i seniorrækkerne og U13-U19. Yngre rækker dømmes af lokale dommere.

Præmier: Der spilles A- og B-finaler. Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række - max 6 spillere pr. hold. I U6-U9 er der medaljer til alle spillere og max 5 spillere pr. hold.

Pengepræmier: I rækkerne Herre senior/ Dame senior Præmier nr. 1. kr. 2.000,- og nr. 2. kr. 1000,- pr. række

Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 51 og lægges på hjemmesiden [LINK].

Holdgebyr

U6 & U7: kr. 275,00

U8-U17: kr. 425,00

Seniorhold: kr. 750,00

Betaling skal ske ved tilmelding - betalingslink følger når man har tilmeldt holdet.

Et hold er først endeligt tilmeldt når hold gebyret er betalt.

Tilmeldingen er bindende. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger. Ved aflysning af en række refunderes hold gebyret.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER DEN 14. DECEMBER

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk

Spørgsmål pr. mail til julecup@teamhif.dk

OBS. OBS. OBS. Hvis der bliver nedlagt rækker åbnes der for flere hold i de andre rækker.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Male Ingen 4 425 Fredag 27/12 38 0
U13 drenge Male Ingen 4 425 Fredag 27/12 24 0
U10 piger Female Ingen 4 425 Lørdag 28/12 4 0
U12 drenge Male Ingen 4 425 Mandag 30/12 1 0
U14 piger Female Ingen 4 425 Lørdag 28/12 4 0
Herre Senior Male Ingen 4 750 Lørdag 28/12 6 0
U8 drenge Male Ingen 4 425 Søndag 29/12 18 0
U9 drenge Male Ingen 4 425 Søndag 29/12 13 0
U11 piger Female Ingen 4 425 mandag 30/12 2 0
U9 piger Female Ingen 4 425 Søndag 29/12 1 0
U6 MIX Mixed Ingen 3 275 Søndag 29/12 9 0
U7 MIX Mixed Ingen 3 275 Søndag 29/12 24 0
U13 piger Female Ingen 4 425 Mandag 30/12 0 0
Dame Senior Female Ingen 4 750 Mandag 30/12 7 0
U11 drenge Male Ingen 4 425 Lørdag 28/12 20 0

Signetud teams

U10 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
EIF 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HSK C
VRI A Vri
VRI B B Vri
VRI C C Vri
VRI C C Vri
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
IF Lyseng 1 A If Lyseng
IF Lyseng 2 B If Lyseng
IF Lyseng 3 B If Lyseng
FC Skanderborg 1 B Fc Skanderborg
FC Skanderborg 2 B Fc Skanderborg
IF Lyseng 4 B
FC Skanderborg 3 B Fc Skanderborg
FC Skanderborg 4 B Fc Skanderborg

U13 drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lyseng 1 A If Lyseng
Lyseng 2 A If Lyseng
KHIF 1 C Kolt/hasselager If
KHIF 2 C Kolt/hasselager If
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Viborg Boys A
Stavtrup IF 1 A Stavtrup If
Stavtrup IF 2 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Sorring/Voel C Sorring/voel
Kamelerne fra Horsens A Horsens FS Logo Horsens FS
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 5 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 6 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hasle Boldklub C Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
Hasle Boldklub C Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
De Blå Piger A Horsens FS Logo Horsens FS
Hørning 1a B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2a B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team Ø C Team Østjylland

Herre Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
De konservative pensionister A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tømrerlusene B
Gullits Hunde C Gullits Hunde

U8 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
KHIF C Hasselager
HEI1 C Egå
FC Skanderborg A1
FC Skanderborg B1 B
FC Skanderborg C1 C
Virup IF 1 C Hjortshøj
Virup IF 2 C
FC Skanderborg B2 B Fc Skanderborg
FC Skanderborg C2 C Fc Skanderborg
Stilling IF C
Nykredit B

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
TST C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
FC Skanderborg 1 C Fc Skanderborg 1
FC Skanderborg 2 C Fc Skanderborg 2
Kolt Hasselager 10 B
Kolt Hasselager 20 B
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3 C Hørning If

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club

U6 MIX 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Tst1 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst2 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst3 C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Stilling IF C Stilling If
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U7 MIX 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hif 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hif 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Fuglebakken KFUM U7 hold 1 Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken KFUM U7 hold 2 Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
ØBG ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
KLG 1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 3 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Skanderborg 1 B Skanderborg
Skanderborg 2 B Skanderborg
Skanderborg 3 B Skanderborg
Skanderborg 4 B Skanderborg
Skanderborg 5 B Skanderborg

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Femme Fatale A
ASAs damer A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Sambucca B
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U11 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Stautrup 1 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stautrup 2 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stautrup 3 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Skanderborg 5 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Team Sønderjylland A
Hørning IF 3 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2019

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Idrætscenter
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
julecup@teamhif.dk
Hørning IF Julecup map

Tournament overview