Nytårscuppen 2019*

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne!
Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen, også under kampene :)Stævnet er stort set gennemført kun vha vores ungdomsmedlemmer.

De fleste bliver dygtige stævnefolk hurtigt, men der kan snige sig en lille fejl ind, her og der.

Seneste nyt:
Stævnet er oprettet- De første tilmeldinger er klar

Vi har også en facebook gruppe! https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta
Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 1 og 3

Tilmelding:Prisen for tilmelding ligger på 400. U8-U9 hold betaler dog kun 250, Senior betaler 500 pga dommere.Tilmeldingsgebyret indbetales på 1551-10077346
Det er også muligt at MobilePay 83974
Tilmeldingen er først gældende når beløbet er modtaget

Afvikling:
Puljer med under 3 hold afvikles ikke
Vi tilstræber at man spiller mod eget niveau, og puljeinddeler efter det.
Vi forsøger at afvikle puljerne på ca 3 timer +/- en smule
Vi tilrettelægger turneringsformen efter antal tilmeldte.
Vi tilstræber at man spiller 4 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
Vi spiller efter reglerne til små mål.
Reglerne kan læses ved ankomst, eller findes her på forhånd:http://www.dbusjaelland.dk/turneringer_og_resultater/dbu_sjaelland_turneringer/turneringsreglementer/indefodbold/spilleregler_haandboldmaal

Hvad kan man vinde:
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til 1 og 2, nogle gange 3.
Medaljer til alle i U8 og U9.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:Der vil være bod åben til stævnet

Dommer/Stævneledelse:
Dommerne er særlig udvalgt af Sorø Freja i forbindelse med udvikling af dommere, blandt vores egne unge medlemmer.
Der kan være uddannede dommere på bestemte rækker.
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager.
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Tilmeldingen kan rettes inden stævnet starter, for at undgå fejltilmelding.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster

Vi spiller ikke om penge(Det bliver vi simpelthen nødt til at gøre opmærksom på)

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Piger A-B-C Female A-B-C 7 250 28. 09-12 2 0
U9 Piger A-B-C Female A-B-C 7 250 27. 09-12 1 0
U10 Piger A Female A 6 400 29. 08-12 0 0
U10 Piger B-C Female B-C 6 400 29. 08-12 0 0
U11 Piger A Female A 6 400 28. 15-18 1 0
U11 Piger B-C Female B-C 6 400 28. 15-18 4 0
U12 Piger A Female A 6 400 28. 15-18 2 0
U12 Piger B-C Female B-C 6 400 28. 15-18 12 0
U13 Piger A Female A 6 400 30. 12-15 9 0
U13 Piger B-C Female B-C 6 400 30. 12-15 12 0
U14 Piger A Female A 6 400 29. 08-12 0 0
U14 Piger B-C Female B-C 6 400 29. 08-12 6 0
U15 Pige A Female A 6 400 29. 15-18 0 0
U15 Pige B Female B 6 400 29. 15-18 0 0
U16 Pige A Female B 6 400 29. 15-18 6 0
U16 Pige B Female B 6 400 29. 15-18 7 0
Kvinde Senior A Female A 6 500 28. 18-21 0 0
Kvinde Senior B Female B 6 500 28. 18-21 3 0
Kvinde Motion C Female C 6 500 28. 18-22 3 0
U8 Drenge A-B-C Male A-B-C 7 250 28. 08-12 3 0
U9 Drenge A-B-C Male A-B-C 7 250 27. 08-12 6 0
U10 Drenge A Male A 6 400 29. 08-12 0 0
U10 Drenge B-C Male B-C 6 400 29. 08-12 5 0
U11 Drenge A Male A 6 400 30. 08-12 2 0
U11 Drenge B Male B 6 400 30. 08-12 5 0
U11 Drenge C Male C 6 400 30. 08-12 3 0
U12 Drenge A Male A 6 400 28. 12-15 0 0
U12 Drenge B Male B 6 400 28. 12-15 1 0
U12 Drenge C Male C 6 400 28. 12-15 6 0
U13 Drenge A Male A 6 400 27. 15-18 1 0
U13 Drenge B Male B 6 400 27. 12-18 4 0
U13 Drenge C Male C 6 400 27. 12-15 3 0
U14 Drenge A Male A 6 400 29. 12-15 7 0
U14 Drenge B Male B 6 400 29. 12-15 6 0
U14 Drenge C Male C 6 400 29. 12-15 1 0
U15 Drenge A Male A 6 400 27. 18-21 7 0
U15 Drenge B Male B 6 400 27. 18-21 1 0
U16-U17 Drenge A-B Male A-B 6 400 30. 15-18 1 0
Herresenior A-B Male A-B 6 500 29. 18-22 13 0
Herre Motion C Male C 6 500 30. 18-22 8 0

Signetud teams

U8 Piger A-B-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 09-12

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger A-B-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 09-12

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne A Tårnby FF Logo Tårnby FF

U11 Piger B-C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Nissepigerne
RIF U11 C Rønnede If
Greve Fodbold B Greve Fodbold

U12 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
FFK A
KHI 1 A Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U12 Piger B-C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 15-18

Teamname LVL Logo Club
HG Fodboldpiger C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
KHI 2 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B73, Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73, Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold Piger U 11 B Greve Fodbold

U13 Piger A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Måløv boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF U12 Rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Jogo Bonito A
BSF U12 Pink B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B73, Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U13 Piger B-C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
TFC U13 1 B Taastrup Fc
Tfc u13 2 C Taastrup Fc
Greve B Greve Fodbold
Greve B Greve Fodbold
KHI B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Skælskør C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ringsted B Ringsted
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ringsted Pigefodbold 1 Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Ringsted Pigefodbold 2 Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Svogerslev piger B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U15 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club

U15 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club

U16 Pige A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lakridserne A

U16 Pige B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Team PIC it B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
KHI B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Team Frida Forsikring B
Ringsted Pigefodbold B Ringsted

Kvinde Senior A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-21

Teamname LVL Logo Club

Kvinde Senior B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Sorø freja 1 B
Sorø Freja 2 B
Team Bagger B

Kvinde Motion C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Team Smølf C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Greve Fodbold - Fodbold Fitness C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 Drenge A-B-C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Sorø freja C

U9 Drenge A-B-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 08-12

Teamname LVL Logo Club
B73 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Stillinge IF C
JEMDAM C
Eva Ingevold C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sorø Freja B

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B-C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Dianalund 1 C
Dianalund 2 C
SBI U10 B

U11 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 08-12

Teamname LVL Logo Club
HFC Hvid
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Høng gf B Høng GF Logo Høng GF
HFC Blå
Næstved IF - Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Sorø Freja 2 B

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 08-12

Teamname LVL Logo Club
HFC Sort
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Sorø Freja 1 C

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vemmelev C Vemmelev
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Mogenstrup C

U13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Søborg Skole 6B A Søborg Skole 6b

U13 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 12-18

Teamname LVL Logo Club
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIF drenge B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U13 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Go2Fitness

U14 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fars fede grise A Næstved
SKILZ A Dianalund

U14 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skælskør B&I 1 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør B&I 2 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Præstø drengene
Holbæk B&I B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
bongoerne B

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 12-15

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Goleador A
Good old Skælle A
Boesen Entreprise A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Body A
Flamingos A Thereds
Team Weekend C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Navnet betyder intet A

U15 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Tøsedrengene B

U16-U17 Drenge A-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Team Næver B

Herresenior A-B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. 18-22

Teamname LVL Logo Club
FOKA B
B73 - Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
LBI retro A
Det Mexicanske Bøfhus
Herfølge Boldklub B Frederiksberg
Vetterslev Høm Gymnastikforening B Vetterslev Høm Gymnastikforening
Danmarks fremtid B
Det lille bryggeri
Osamasdrenge B Osamasdrenge
Jeppsson’s drenge B
Freja Young Guns A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Herre Motion C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. 18-22

Teamname LVL Logo Club
Konges Alkohold C
SIF C Slagelse Idrætsforening
Familieholdet C
EVZ B Evz
Holbækvej FC C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
1883 Den stod her da jeg kom C
Det lille bryggeri

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2019

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø Hallerne
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Unknown
Nytårscuppen 2019* map

Tournament overview