Nyråd Cup 2020

NYRÅD CUP 2020

Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 4/1 2020 Drenge U7 (årg.13) Drenge U10 (årg.10) Drenge U13 (årg.07)

Søndag d. 5/1 2020 Drenge U9 (årg.11) Drenge U12 (årg.08)

Lørdag d. 11/1 2020 Drenge U8 (årg.12) Drenge U14 (årg.06) Drenge U17 (årg.03/04)

Søndag d. 12/1 2020 Drenge U11 (årg.09) Drenge U15 (årg.05)

VIGTIGT: Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9.

Der må benyttes ÈN spiller fra sidste halvdel af året før (Juli-December).

Præmier:

U17, U15 og U14: 1. præmie: 2400 kr. til holdet 2. præmie: 1200 kr. til holdet 3. præmie: 600 kr. til holdet.

Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7: Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller) Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.

I U7 får alle spillere en medalje. Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet

Tilmelding: www.staevner.dk på https://staevner.dk/T15986/nyraad-cup-2020 (Alternativt til mail tilmelding@nyraadfodbold.dk eller tlf. 20759848)

Tilmeldingsgebyr: U17, U15 og U14: 500 kr. Øvrige rækker: 400 kr.

Betaling: Beløbet overføres med holdnavn og årgang til: Reg. 0040 konto 5907 253 793

Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist: Senest den 8. december 2019

Program Sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraadfodbold.dk samt facebook senest 29 december 2019

I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Nyråd IF/ Fodbold Ungdom

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male 7 400 Lørdag 4/1-20 12 0
U8 Male 7 400 Lørdag 11/1-20 14 0
U9 Male 7 400 Søndag 5/1-20 9 0
U10 Male 6 400 Lørdag 4/1-20 15 0
U11 Male 6 400 Søndag 12/1-20 16 0
U12 Male 6 400 Søndag 5/1-20 9 0
U13 Male 6 400 Lørdag 4/1-20 23 0
U14 Male 6 500 Lørdag 11/1-20 13 0
U15 Male 6 500 Søndag 12/1-20 22 1
U17 Male 6 500 Lørdag 11/1-20 11 0

Signetud teams

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-20

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF C
Herlufsholm Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Møns fodboldklub C
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF rød Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11/1-20

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Avedøre IF A Avedøre IF Logo Avedøre IF
Langebæk Alliancen 1 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF C Øgif
FC Nakskov Blå B Fc Nakskov
FC Nakskov Rød B Fc Nakskov
Møns fodboldklub C
NIF 1 B Næstved If
NIF 2 B Næstved If
VIF B

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-20

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF A Øgif
Næstved I.F. Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved I.F. Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Langebæk alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-20

Teamname LVL Logo Club
Møns FK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 3 C Møns FK Logo Møns FK
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF B Øgif
FC Nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF
ØGIF Rød C Ørslev
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd sort
Nyråd gul

U11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12/1-20

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF - Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØGIF C Øgif
HFC Hvid B
HFC Blå B
HFC Sort C
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Præstø I.F. C Præstø IF Logo Præstø IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 5/1-20

Teamname LVL Logo Club
BD
ØGIF B Øgif
The Boyz B
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Vordingborg IF Hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Boeslunde

U13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 4/1-20

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 2 Møns FK Logo Møns FK
MFK 3 C Møns FK Logo Møns FK
Os fra Næstved A
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 3 C FC Lejre Logo FC Lejre
De fem B
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Athletic FC A Privat
Sunday FC B
Langebæk alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NIF 2, Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2, Hvid C Næstved IF Logo Næstved IF

U14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11/1-20

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 3 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 4 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Footboys
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Fars fede grise A Næstved IF Logo Næstved IF
SSMV.DK B
Nyråd-Langebæk A C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd-Langebæk 1 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U15 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12/1-20

Teamname LVL Logo Club
HIK A
FC Nakskov A Fc Nakskov
Legenderne fra Dissing
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK U C Møns FK Logo Møns FK
FC Nakskov B Nakskov
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TheReds A
Allan’s Drenge B
Men in Black
Larsens service B Tuse If
J.A AUTO B B1903
Team Weekend B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Class on the floor
NLA Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NLA Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11/1-20

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Racing Center
Roskilde Tekkers
NLA Hvid Nyråd / Langebæk Alliancen
Nla blå
NLA Gul Nyråd / Langebæk Alliancen
Ørslev Volta Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Drengene Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Strandvejens helte
Team Næver
HE Privat

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - January 12

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tilmelding@nyraadfodbold.dk
Nyråd Cup 2020 map

Tournament overview