REMA 1000 - Boldklubben Marienlyst Cup

  • Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 13. - 15. december 2019. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række. Pris pr hold er 400 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr og kontonr.6866-0001055019. Sidste tilmelding er den 5. december 2019. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub, skole, etc man repræsenterer. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. OBS OBS OBS OBS - Skolehold kan deltage. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Male A 7 400 kr. Vi regner med lørdag. 17 0
U9 Drenge Male A 7 400 kr. Vi regner med lørdag. 15 0
U10 Drenge Male A 7 400 kr Vi regner med lørdag. 24 0
U11 Drenge Male A 7 400 kr. Vi regner med lørdag. 26 0
U12 Drenge Male A 7 400 kr. Vi regner med søndag 20 0
U13 Drenge Male A 7 400 kr. Vi regner med søndag 25 0
U14 Drenge Male A 6 400 kr. Vi regner med søndag 18 0
U15 Drenge Male A 6 400 kr. Vi regner med søndag 20 0
U11 Pige Female A 7 400 kr. Vi regne med Fredag 14 0
U13 Pige Female A 6 400 kr. Vi regner med fredag 16 0

Signetud teams

U8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med lørdag.

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Nørre Åby IK C
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst
SfB 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 3 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marienlyst 2 B
Fjordager 1 A Fjordager
Fjordager 1 A Fjordager 2
NIK - Nørre Åby Idrætsklub II B
SBoblerne B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U9 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med lørdag.

Teamname LVL Logo Club
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SB1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 2 B
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med lørdag.

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marslev GIF Marslev Gymnastik & Idrætsforening Logo Marslev Gymnastik & Idrætsforening
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
DE RØDE B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
allesø 1 A Odense N
BM U10 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Risingskolen A
FBS Als Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
BM sort B
BM Sankt Hans B
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
S.f.B. Hvid A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U11 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med lørdag.

Teamname LVL Logo Club
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum Rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ebberup IF A Ebberup If
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vinding A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ginola A Ginola
Ginola Blå A Ginola
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyborg Friskole A Nyborg Friskole
Årslev B A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Boldklubben Marienlyst 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
POCA A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm 3 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Korup-Ubberud 1 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-Ubberud 2 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Otterup B&IK A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Vinding A Vinding
Tved-gutterne B
Sfb /team thurø A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev B 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev B 2 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev B 2 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Boldklubben Marienlyst 4 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
NØFF A Nøff
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB 2007 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fc Pandaerne A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bm boyz 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm boyz 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dream Team A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SydjyskE
De Sløve Skildpadder A Privat
Tpi rød A
Tpi hvid A

U14 Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med søndag

Teamname LVL Logo Club
Team sputnik A
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BM A
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Team allesø
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Team NB A
Bænkevarmerne A
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
NØFF U14-1 A Nøff
NØFF U14-2 A Nøff
Fc Knaldperlerne A Brobyværk
Black and white A Aulum
BM 2 A

U15 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Blå Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Morud 1 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Kroggårdskolen A
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
dahlogco A
dahlogco A
Dalum IF Dalum IF Logo Dalum IF
3 kampe og så i bad A Ølstykke
Team Hygge A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev BK A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U11 Pige 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regne med Fredag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC 1 A Assens FC Logo Assens FC
Assens FC 2 C Assens FC Logo Assens FC
Assens FC 3 C Assens FC Logo Assens FC
Korup Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
BM u11 piger A A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM u11 piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Middelfart B
Dalum IF 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bm u11 piger c C Boldklubben Marienlyst
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Tårup if u11 piger A

U13 Pige 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Vi regner med fredag

Teamname LVL Logo Club
Aarslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BM 1 B Odense C
BM 2 C Odense C
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Korup-Ubberud
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo BK C
The New A
TPI Hvid B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Rød B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Korup/Ubberud 2 B Blommenslyst
BM 3 C Boldklubben Marienlyst
Søhus Stige Boldklub A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - December 15 2019
Last signup
Thursday, December 5, 2019

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlyst Centeret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
sis@b-marienlyst.dk
REMA 1000 - Boldklubben Marienlyst Cup map

Tournament overview