Sportigan Langebæk Cup 2020

SPORTIGAN LANGEBÆK CUP 2020.

Langebæk Alliancen inviterer til indendørsfodboldstævne.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

(Langebækhallen, Åløkkevej 2, 4773 Stensved).

Det sker i weekenderne d. 17-18-19 januar og d. 25-26 januar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle hold får minimum 3 kampe.

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.

Der vil vanen tro, være flotte REMA 1000 holdposer i årgangene U7-U13.

I U14-U15-U17 Bliver der spillet om, flotte pengepræmier.

I rækkerne U10 til U17 kårer vi stævnes spiller.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der spilles i følgende rækker :

Fredag d. 17 Januar : U14 dr.

Lørdag d. 18 Januar : U7 mix - U12 dr. - U17 dr.

Søndag d. 19 Januar : U9 mix - U11 dr.

Lørdag d. 25 Januar : U13 dr. - U15 dr.

Søndag d. 26 Januar : U8 mix - U10 dr.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding og betaling : Holdgebyr pr hold U7-U13 er 400 kr. U14-U17 er 500 kr.

Holdgebyret indbetales på Konto. nr : 6140 0004302160 Eller på MobilePay : 242446

HUSK ved indbetaling, at opgive holdets navn og det id-nr, som du får tilsendt pr. mail, når i er registreret via stævner.dk.

Holdet er IKKE endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret !

Sidste frist for tilmeldinger er søndag d. 5 januar 2020. (Hvis max hold i rækken, IKKE er fyldt).

Stævneprogrammet bliver sendt på mail. Samt kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontaktperson:

Jannic Andersen, Mobil 51212148, Mail : sportigan.langebaek.cup@gmail.com Følg os på Facebook : Sportigan Langebæk cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Lørdag d. 18 januar 1 0
U8 Mixed 7 400 Søndag d. 26 Januar 3 0
U9 Mixed 7 400 Søndag d. 19 januar 1 0
U10 Male 6 400 Søndag d. 26 Januar 0 0
U11 Male 6 400 Søndag d. 19 januar 2 0
U12 Male 6 400 Lørdag d. 18 januar 2 0
U13 Male 6 400 Lørdag d. 25 januar 2 0
U14 Male 6 500 Fredag d. 17 januar 10 0
U15 Male 6 500 Lørdag d. 25 januar 0 0
U17 Male 6 500 Lørdag d. 18 januar 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 Januar

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen 1 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen U8 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 Januar

Teamname LVL Logo Club

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Stubbekøbing Boldklub C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Footboys
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 4 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
MFK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Würtzners drenge C Haslev Fc
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club

U17 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Roskilde racing center

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - January 26 2020
Last signup
Sunday, January 5, 2020

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebækhallen
Address
Åløkkevej 2
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
sportigan.langebaek.cup@gmail.com
Sportigan Langebæk Cup 2020 map

Tournament overview