Sportigan Langebæk Cup 2020

SPORTIGAN LANGEBÆK CUP 2020.

Langebæk Alliancen inviterer til indendørsfodboldstævne.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

(Langebækhallen, Åløkkevej 2, 4773 Stensved).

Det sker i weekenderne d. 17-18-19 januar og d. 25-26 januar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alle hold får minimum 3 kampe.

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.

Der vil vanen tro, være flotte REMA 1000 holdposer i årgangene U7-U13.

I U14-U15-U17 Bliver der spillet om, flotte pengepræmier.

I rækkerne U10 til U17 kårer vi stævnes spiller.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der spilles i følgende rækker :

Fredag d. 17 Januar : U14 dr.

Lørdag d. 18 Januar : U7 mix - U12 dr. - U17 dr.

Søndag d. 19 Januar : U9 mix - U11 dr.

Lørdag d. 25 Januar : U13 dr. - U15 dr.

Søndag d. 26 Januar : U8 mix - U10 dr.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding og betaling : Holdgebyr pr hold U7-U13 er 400 kr. U14-U17 er 500 kr.

Holdgebyret indbetales på Konto. nr : 6140 0004302160 Eller på MobilePay : 242446

HUSK ved indbetaling, at opgive holdets navn og det id-nr, som du får tilsendt pr. mail, når i er registreret via stævner.dk.

Holdet er IKKE endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret !

Sidste frist for tilmeldinger er søndag d. 5 januar 2020. (Hvis max hold i rækken, IKKE er fyldt).

Stævneprogrammet bliver sendt på mail. Samt kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontaktperson:

Jannic Andersen, Mobil 51212148, Mail : sportigan.langebaek.cup@gmail.com Følg os på Facebook : Sportigan Langebæk cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Lørdag d. 18 januar 22 0
U8 Mixed 7 400 Søndag d. 26 Januar 9 0
U9 Mixed 7 400 Søndag d. 19 januar 13 0
U10 Male 6 400 Søndag d. 26 Januar 14 0
U11 Male 7 400 Søndag d. 19 januar 17 0
U12 Male 6 400 Lørdag d. 18 januar 22 0
U13 Male 6 400 Lørdag d. 25 januar 10 0
U14 Male 6 500 Fredag d. 17 januar 14 0
U15 Male 6 500 Lørdag d. 25 januar 17 0
U17 Male 6 500 Lørdag d. 18 januar 9 0

Signetud teams

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Vordingborg IF blå Vordingborg If
Vordingborg if hvid C Vordingborg If
Møns Fodboldklub C
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 C Holmegaard Glasværk Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværk Boldklub
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
ØGIF Rød C

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 Januar

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen 1 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vordingborg IF blå C Vordingborg If
Vordingborg IF hvid C Vordingborg If
Frem Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
ØGIF Rød C
Møns fodboldklub C Møns Fodboldklub

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen U8 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF Rød
Møns fk Sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns fk Hvid Møns FK Logo Møns FK
Vordingborg Hvid C Vordingborg If
Vordingborg Blå Vordingborg If
Vordingborg Grøn C Vordingborg If

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 Januar

Teamname LVL Logo Club
Møns fk 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 Møns FK Logo Møns FK
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TeamTelt
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
ØGIF Rød
Nyråd sort B Nyråd If
Nyråd gul B Nyråd If
Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF

U11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Præstø I.F. C Præstø IF Logo Præstø IF
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF hvid Vordingborg If
Vordingborg IF blå Vordingborg If
Fc 2020 B Næstved
ØGIF Sort
ØGIF Rød
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
SOIF B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
De grønne. B

U12 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Stubbekøbing Boldklub C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Tof hvid C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
BD
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Vordingborg IF Hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Grøn C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Tof rød B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
ØGIF Rød
ØGIF Sort

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk a C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF

U14 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 4 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF
Würtzners drenge C Haslev Fc
Footboys
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Nla a C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nla 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
SSMV.DK

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Men in Black
NLA Blå
NLA Hvid
NLA Sort
Tyggegummibanden Tgb
Toms Drenge B
Møns Fodboldklub C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK united C Møns FK Logo Møns FK
Flamingos A

U17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Roskilde racing center
NLA Blå
NLA Gul
NLA Hvid
FC A HB Køge Logo HB Køge
Team Næver
Ørslev Volta Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Drengene Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 26
Last signup
Wednesday, January 8, 2020

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebækhallen
Address
Åløkkevej 2
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
sportigan.langebaek.cup@gmail.com
Sportigan Langebæk Cup 2020 map

Tournament overview