B1913 Cup

B1913 inviterer til vores traditionsrige indendørs pengepræmiestævne for ungdomshold, der som hvert år afholdes den første weekend i december, i år fra den 29. november til den 1. december.

B1913 Cup er for pige og drenge ungdomshold fra U13 til U19. Alle spiller om kvalifikation til enten A eller B-finale. Der forventes en minimum spilletid på 25-30 minutter per hold.

Der er pengepræmier til nr. 1,2 og 3 i A-rækkerne og medajler i B-rækkerne.

Stævnet afholdes i hallen ved vores anlæg Campusvej 55, 5230 Odense M. Kun 5 minutters kørsel fra motorvejsafkørsel 50 og motorvejskryds Odense/afkørsel 49.

Prisen er 400,- kr. pr. hold. Beløbet indbetales ved tilmelding på kontonr. 1684 3226645860 eller Mobilpay 713098 med angivelse af hold ID fra stævner.dk.Spørgsmål til stævnet kan rettes til stævneleder Peter Schousboe, ungdom@b1913.dk, tlf. 28500207. Dit hold er først tilmeldt, når B1913 har modtaget betalingen. Tilmeldingen er bindende fra udløb af tilmeldingsfristen, som er den 22.11.2019

Ændring kan forekomme ved få tilmeldinger. Skriv gerne niveau A-B-C ved tilmeldingen. Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 drenge Male 6 400 Lørdag 13 0
U14 piger Female 6 400 Søndag 5 0
U15 drenge Male 6 400 Lørdag 8 0
U15 piger Female 6 400 Søndag 1 0
U16 drenge Male 6 400 Lørdag 15 0
U16 piger Female 6 400 Søndag 1 0
U17 drenge Male 6 400 Lørdag aften 6 0
U17 piger Mixed 6 400 Søndag 1 0
U18 drenge Mixed 6 400 Fredag 0 0
U18 piger Female 6 400 Fredag 3 0
U19 drenge Mixed 6 400 Fredag 8 0
U19 piger Mixed 6 400 Fredag 0 0

Signetud teams

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Aarslev BK C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
The Gnoop B Næstved
HIK A
Team Sputnik A
Otterup A Otterup
Team Sydbank
Fc. Knaldperlerne A
Team NB A Privat

U14 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KRFK 2 KRFK Logo KRFK
KRFK 1 KRFK Logo KRFK
Girlpower A Odense Q Logo Odense Q

U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tuse if B Tuse IF Logo Tuse IF
BGIF A Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U16 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF A Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Gutterne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
The underdogs A The Underdogs
Team Cheaky C Dalum IF Logo Dalum IF
Profilgutterne A Fredericia
Odense Bolig A Sanderum Boldklub
KRFK B Krfk
The Hot-dogs A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
The Hot-dogs A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Norbert drengene B Vinding Sf

U16 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B

U17 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Svigermorsdrømme fra Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sunday League A
El Capitanos A Odense
El Capitanos A Odense
El Capitanos A Søhus Boldklub Logo Søhus Boldklub

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U18 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U18 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KoldingQ A Koldingq
Albertes dreamteam B Team Odense Q

U19 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B1913 1 B Odense M
B1913 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Gunners B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
De behårede engle B Odense
De behårede djævle B Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Munkebo BK A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sunday League A
Sunday League A

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 29 - December 1 2019

Organisation
Boldklubben 1913
Place
B1913
Address
Campusvej 55
Postalcode
5230
City
Odense M
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdom@b1913.dk
B1913 Cup map

Tournament overview