HIF - Medaljestævne d.18-19 januar

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U10 lørdag og søndag d.18-19 januar 2020.

Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold Der er medaljer til alle U6 – U7 – U8 hold Pokaler til puljevinderene i U9 og U10

Tid og sted: U6 – U7 – U8 (lille bane) i Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre. U9 – U10 (stor bane) i Frydenhøjhallen, Egevolden 106C, 2650 Hvidovre.

U6 spiller lørdag kl.9-11 og kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.9-11 og kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller lørdag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller lørdag C pulje kl.9-11.15, B pulje kl.11.15-13.30 og A pulje kl.13.30-15.45, 5 kampe til alle hold.
U10 spiller søndag C pulje kl.9-11.15, B pulje kl.11.15-13.30 og A pulje kl.13.30-15.45, 5 kampe til alle hold.

Drenge              Format              Holdgebyr        Antal spillere
U6 (2014)         3v3                      Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2013)         3v3                      Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2012)         4v4                      kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2011)         5v5                      kr. 250,-            Holdstørrelse 7 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)
U10 (2010)       5v5                      kr. 250,-            Holdstørrelse 7 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock” i U6 – U7 – U8. Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i U9 og U10, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet. Der er pokaler til puljevinderne af hvert niveau i U9 og U10.

Banestørrelses format: Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U9 og U10 spilles på hel håndboldbane med bander og på håndboldmål.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne i U6, U7 og U8. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet FUTSAL bold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen af gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand). 5 spillere på banen ad gangen i U9 og U10 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand). Der spilles med udgangspunkt i Holdninger & Handlinger og Fair Play. Det anbefales at vi spiller efter HAK (alle børn spiller lige meget).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 med A og B/C puljer. Niveaudeling i U9 og U10 med A – B – C puljer.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes straks efter tilmelding. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder U3 til U12
Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 lørdag kl.9-11 Male ingen 3 250 Lørdag d.18/1 kl.9-11 31 0
U6 lørdag kl.11-13 Male ingen 3 250 Lørdag d.18/1 kl.11-13 21 0
U7 søndag kl.9-11 Male ingen 3 250 Søndag d.19/1 kl.9-11 27 0
U7 søndag kl.11-13 Male ingen 3 250 Søndag d.19/1 kl.11-13 13 0
U8 B/C lørdag kl.13-15 Male B/C 4 250 Lørdag d.18/1 kl.13-15 18 2
U8 B/C lørdag kl.15-17 Male B/C 4 250 Lørdag d.18/1 kl.15-17 8 2
U8 A lørdag kl.15-17 Male A 4 250 Lørdag d.18/1 kl.15-17 8 1
U9 C lørdag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen Male C 5 250 Lørdag d.18/1 kl.9-11.15 9 2
U9 B lørdag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen Male B 5 250 Lørdag d.18/1 kl.11.15-13.30 12 4
U9 A lørdag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen Male A 5 250 Lørdag d.18/1 kl.13.30-15.45 12 2
U10 C søndag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen Male C 5 250 Søndag d.19/1 kl.9-11.15 7 0
U10 B søndag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen Male B 5 250 Søndag d.19/1 kl.11.15-13.30 6 0
U10 A søndag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen Male A 5 250 Søndag d.19/1 kl.13.30-15.45 6 0
U7 Pige søndag kl.11-13 Female ingen 3 250 Søndag d.19/1 kl.11-13 3 0
U7 søndag kl.13-15 Mixed ingen 3 250 Søndag d.19/1 kl.13-15 16 0

Signetud teams

U6 lørdag kl.9-11 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
Kb løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kb løverne 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvid C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Rbk - falkene Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Frederiksberg Boldklub (Gul) Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIF Rævene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Ulvene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Espergærde IF Espergærde IF Logo Espergærde IF
Ab tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U6 lørdag kl.11-13 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Hvb 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvb 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FA 2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 5 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Bk friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bk friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HIF Tigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løverne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 4 B FA 2000 Logo FA 2000
Glostrup fk Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 søndag kl.9-11 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik c Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør boldklub 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør boldklub 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør boldklub 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hellas løver C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas tigre C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hellas pantere C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Geparder Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sort C Avedøre IF Logo Avedøre IF

U7 søndag kl.11-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
EIF - Rød B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - Rød/Hvid Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - Hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Boldklubben Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brønshøj 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj 1 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Østerbro IF 3 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 4 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIF Liverpool Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Chelsea Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 B/C lørdag kl.13-15 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Fa 2000 c1 C FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 c2 C FA 2000 Logo FA 2000
rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brønshøj Boldklub A C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub B C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvidovre 3 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bfc lundegården i B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Bfc lundegården ii C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kb q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 2012-2 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 B/C lørdag kl.15-17 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Fa 2000 b B FA 2000 Logo FA 2000
B1903 hvid BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HUI Gul C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hvidovre 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 A lørdag kl.15-17 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 A2 FA 2000 Logo FA 2000
Brønshøj boldklub b A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub A A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvidovre 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kastrup boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 C lørdag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.9-11.15

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
SGIF U9 Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
KiF2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 B lørdag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.11.15-13.30

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Bsv af 2016 - 1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KiF1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 A lørdag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/1 kl.13.30-15.45

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bsv af 2016 - 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Stefan bk A Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 C søndag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.9-11.15

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hvidovre IF Løver C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hvidovre IF Giraf C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Blue tigers Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U10 B søndag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.11.15-13.30

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Tigere B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brønshøj Bk Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hekla blå B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla grøn B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 A søndag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.13.30-15.45

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Geparder A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Pander A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hakla rød A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Blue lions Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U7 Pige søndag kl.11-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Hif Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Blå Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FC Damsø FC Damsø Logo FC Damsø

U7 søndag kl.13-15 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/1 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Kb q4 hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb q4 blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rebæk i.f rød C Rebæk If Logo Rebæk If
Rebæk i.f blå C Rebæk If Logo Rebæk If
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk skjold - leoparderne A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk skjold - løverne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hif barcelona Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rudersdal 1 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rudersdal 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Næstved if Næstved IF Logo Næstved IF
Boldklubben fix 4 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk skjold - løverne A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rudersdal 3 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - January 19

Organisation
Hvidovre IF
Place
Dansborghallen og Frydenhøjhallen
Address
Sollentuna Allé 2 og Egevolden 106
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF - Medaljestævne d.18-19 januar map

Tournament overview