OVERGAARD CUP 2020

Vi gentager succesen fra sidste år og byder velkommen til Overgård Cup i Havndal. D.21-22-23 Februar 2020

Et indendørsstævne for ungdomsspillere i Havndal hallen, hvor man kan se frem til masser af fede præmier samt spurt præmier.

Afviklingsform: Holdene inddeles i Champions League (A +B) og Europa League (B+C). I CL sigtes der efter A-hold og stærke B hold.

I EL sigtes der efter B-C hold. Vi har finale slutspil i alle årgange fra U-10  til og med U14. med mere end 8 tilmeldte hold.

Dog er U7 mix 5- mands

U-8 og U-9 drenge/piger 4- mands uden slutspil. dog kåres 1. og 2. pladsen.   I 5-mandsturneringerne spilles der uden slutspil, dog kåres 1. og 2. pladsen.

Vi forbeholder os retten til at slå A-B-C rækkerne sammen ved for få tilmeldinger.

Der spilles efter DBU’s regler  for indefodbold.  •

Fra U10-U14/Drenge/Piger er der præmier til de to bedst placerede hold. Der vil være præmie til 7 spillere pr. hold i alle rækker

Der vil være medaljer til alle fra u-7 til og med u-9

Pris  for deltagelse for U-7 til U-9                         pris:350,00 kr.
Pris  for deltagelse for U-10 til U-14                      pris:400,00 kr. 
Pris  for deltagelse for U-17 Piger                         pris:500,00 kr.
Betaling kan ske til konto: 7230 -1066782 eller via MobilePay på 243915
tilmelding er først gældende ved betaling

Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Hans Sørensen tlf. 40976220 eller på hshavndal@gmail.com

Tilmeldingsfristen er d.10 februar Kl.18.00 2020.

Vær hurtig med tilmeldingen, der bliver rift om pladserne.

Vel mødt og på gensyn til en weekend i fodboldens tegn i Havndal Hallen Havndal-Udbyneder idrætsforening

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 MIX Mixed 5 350 Lørdag 4 0
U-8 Drenge A Male A 4 350 Lørdag 2 0
U-8 Drenge B-C Male B-C 4 350 Lørdag 6 0
U-9 Drenge A Male A 4 350 Lørdag 1 0
U-9 Drenge B-C Male B-C 4 350 Lørdag 6 0
U-10 Drenge A Male A 4 400 Søndag 0 0
U-10 Drenge B-C Male B-C 4 400 Søndag 3 0
U-11 Drenge A Male A 4 400 Søndag 0 0
U-11 Drenge B-C Male B-C 4 400 Søndag 7 0
U-12 Drenge A Male A 4 400 Søndag 0 0
U-12 Drenge B-C Male B-C 4 400 Søndag 1 0
U-13 Drenge A Male A 4 400 Søndag 0 0
U-13 Drenge B-C Male B-C 4 400 Søndag 2 0
U-14 Drenge A Male A 4 400 Søndag 0 0
U-14 Drenge B-C Male B-C 4 400 Søndag 2 0
U-8 Piger Female 4 350 Lørdag 0 0
U-10 Piger A Female A 4 400 Lørdag 0 0
U-10 Piger B-C Female B-C 4 400 Lørdag 0 0
U-11 Piger A Female A 4 400 Lørdag 2 0
U-11 Piger B-C Female B-C 4 400 Lørdag 2 0
U-12 Piger A Female A 4 400 Fredag 2 0
U-12 Piger B-C Female B-C 4 400 Fredag 7 0
U-13 Piger A Female A 4 400 Fredag 0 0
U-13 Piger B-C Female B-C 4 400 Fredag 1 0
U-17 Piger Female A-B-C 4 500 Fredag 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 MIX 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Helsted IF 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted IF 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro/VIvild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Helsted Fremad A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 Drenge B-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kongerslev if C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Hornbæk sf B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Helsted Fremad C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Allingåbro/VIvild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
OIF u8 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aros Boldklub A

U-9 Drenge B-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trif 3 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ommersyssel if 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Trif 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Trif 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge B-C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad if B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel if 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel if 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF09 2 B SMIFF Logo SMIFF
Ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel if 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF 3 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
SMIFF09 1 C SMIFF Logo SMIFF
SMIFF09 3 B SMIFF Logo SMIFF

U-12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge B-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge B-C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Glenns drenge B Nørager
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-14 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge B-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF C SMIFF Logo SMIFF

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger B-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-11 Piger B-C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Tøserne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-12 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if 1 A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF

U-12 Piger B-C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if 2 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Overlund gf 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Kongerslev if B Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Fyrkat q 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fyrkat Q 2 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger B-C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-17 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Larsens piger Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - February 23
Last signup
Monday, February 10, 2020

Organisation
Havndal-Udbyneder IF
Place
Havndal Hallen
Address
Søringen 6
Postalcode
8970
City
Havndal
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
hshavndal@gmail.com
OVERGAARD CUP 2020 map

Tournament overview