Fraugde CUP Odense 2019

Fraugde CUP Odense 2019

Velkommen til Fraugde Cup 2019.

Deltag i Fyens mest populære julestævne første weekend i december (30. November & 1.december 2019).

Endelig kampprogram sendes ud efter tilmeldingsfristen, ca. 4-7 dage før stævnestart.

Pris pr. hold 350kr.

Betaling via MobilePay 21977681. Preben Brathz.

Skriv flg. i tekstfelt " Id nr. + Holdnavn + Årgang"

Tilmeldingsfrist er 23. november 2019.

Vi tager forbehold for ændringer og puljer der eventuelt sammenlægges.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgang, Drenge og Piger

Lørdag: Silletidspunkt ca. 09-17.00 (Opstart i nævnte rækkefølge) 
U11 Drenge A/B - U12 Drenge A/B - U13 Drenge A/B - U14 Drenge A/B - U15 Drenge A/B - U12/13 Piger A/B

Søndag: Silletidspunkt ca. 09-16.00 (Opstart i nævnte rækkefølge)

U8 Drenge A/B - U9 Drenge A/B - U10 Drenge A/B - U8/U9 Piger A/B - U10/U11 Piger A/B

Vi tager forbehold for ændringer og at puljer sammenlægges.

Vi forbeholder os ret til at slå 2 årgange sammen, hvis der er mindre end 6 tilmeldte hold pr. årgang. Der spilles efter FBU indefodboldregler med nedenstående sær regler. I kampe hvor der skal findes en vinder og det står uafgjort efter end spilletid, spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk.). Der spilles 5 mod 5 for U8-U9  – der er ikke køns opdeling i denne årgang. Klubberne SKAL ved ankomst melde sig ved dommerbordet, samt venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Vi ses til en fantastisk weekend.

De bedste hilsener Fraugde Gymnastik & Idræts Forening

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8/9 Piger Female B/C 7 350 Søndag eftermiddag 8 0
U10/11 Piger Female A/B 7 350 Søndag eftermiddag 5 0
U12/13 Piger Female A/B 7 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U8 Drenge Male A/B 7 350 Søndag formiddag 3 0
U9 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag formiddag 1 0
U10 Drenge Male A/B 7 350 Søndag middag 6 0
U11 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag formiddag 3 0
U12 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag formiddag 8 0
U13 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag middag 17 0
U14 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag eftermiddag 27 0
U15 Drenge Male A/B 7 350 Lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U8/9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Fraugde gif C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Vindinge bk B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U10/11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12/13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde gif C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
De røde B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup B&IK 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tårup if Tårup IF Logo Tårup IF
Faldsled/svanninge C Faldsled Svanninge SG&I Logo Faldsled Svanninge SG&I

U13 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
De Unge Løver B
Tpi hvid A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi rød B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Rolfdrengene A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Bm zico B
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tårup if Tårup IF Logo Tårup IF
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum if rød A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if sort B Dalum IF Logo Dalum IF

U14 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 3 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Team sydbank Gislev IF Logo Gislev IF
Bm u13 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Fraugde 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 3 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 4 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Godterne A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Søhus Skolen B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Brødrene mazeltov A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Vikings B
Legenderne hvid A
Legenderne A

U15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Odense B Odense Q Logo Odense Q

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 30 - December 1 2019
Last signup
Saturday, November 23, 2019

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 22
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
sumu90210@gmail.com
Fraugde CUP Odense 2019 map

Tournament overview