Bilka Cup 2020

For 32 gang afholder Spangsbjergs Venner, Bilka Cup. Det er Syddanmarks største præmiestævne, hvor vi uddeler over 2000 spurtpræmier over 2 dage. Der gives præmier for fede scoringer, seje tricks, super redninger og meget mere. Der er flotte pokaler eller medaljer til nr 1, 2 og 3.

Tilmelding er gældende, når betaling er modtaget på kontonummer 7701-1205812

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 200 Lørdag 15 0
U7 Mixed 6 200 Lørdag 29 0
U8A Mixed A 7 400 Lørdag 2 0
U8B Mixed B 7 400 Lørdag 9 0
U8C Mixed C 7 400 Lørdag 10 0
U9A Mixed A 7 400 lørdag 0 0
U9B Mixed B 7 400 Lørdag 8 0
U9C Mixed C 7 400 lørdag 9 0
U10A Mixed A 7 400 0 0
U10B Mixed B 7 400 12 0
U10C Mixed C 7 400 6 0
U11A Mixed A 7 400 Søndag 1 0
U11B Mixed B 7 400 Søndag 6 0
U11C Mixed C 7 400 Søndag 8 0
U12A Mixed A 7 400 Søndag 0 0
U12B Mixed B 7 400 Søndag 9 0
U12C Mixed C 7 400 Søndag 4 0
U13A Mixed A 7 400 Søndag 2 0
U13B Mixed B 7 400 Søndag 12 0
U13C Mixed C 7 400 Søndag 6 0
U14A Mixed A 7 400 Søndag 0 0
U14B Mixed B 7 400 Søndag 2 0
U14C Mixed C 7 400 Søndag 1 0
U10 P Female 7 400 1 0
U11 P Female 7 400 Søndag 6 0
U12 P Female 7 400 Søndag 7 0
U13 P Female 7 400 Søndag 4 0
U14 P Female 7 400 Søndag 1 0

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramming B 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B 3 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
HIF Hjerting IF Logo Hjerting IF
NRUI C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Efb1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Andrup IF Andrup IF Logo Andrup IF
Varde IF Varde IF Logo Varde IF
Ssk 1
SSK 2
EFB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U7 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Efbu7 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFBU7 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFBU7 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Kvaglund IF C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NRUI C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
EIS Thunder
Varde IF A
Esbjerg IF92 1 B
Esbjerg IF92 2
Fanø Boldklub U7 C
Tarp 1 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 3 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Varde IF 2
SGI Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 3 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Vejen SF Vejen SF Logo Vejen SF

U8A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjerting IF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Spangsbjerg IF 1
Kvaglund IF Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Bramming B B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Efb A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U8C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjerting IF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Spangsbjerg IF 2
Nørre nebel C Nørre Nebel
Bramming B C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
EIS Thunder C
Jerne if C Jerne If
Jerne if u7 C Jerne If
Esbjerg if 92 Esbjerg
Andrup IF 2 Andrup IF Logo Andrup IF
Skærbæk piger C Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U9A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramming B 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Esbjerg if 92 B Esbjerg If 92 Fodbold
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Efb (u8) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tarp Boldklub B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Harte a u8a A Harte G&IF Logo Harte G&IF

U9C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramming b 3 (u9b) B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Spangsbjerg if C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Varde C
Skærbæk ubk C Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
SGI 1 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Sgi 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Stenstrup if B Stenstrup
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tjæreborg B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Esbjerg if 92 u10 a A Esbjerg If 92
Esbjerg IF 92 U10 B B Esbjerg If 92
Varde (u9a) A
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Aalbæks Drenge
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Efb (u9a) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dreamteam B
Kb 1 u10a A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gasudslip C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vejrup B Vejrup Idrætsforening Logo Vejrup Idrætsforening
Eis thunder

U11A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
SGI 2 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Team Jelling B Jelling Fs

U11C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Blåbjerg C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
If 92 1 Esbjerg If 92 Fodbold
If 92 2 Esbjerg If 92 Fodbold
SGI 3 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Skærbæk C Skærbæk
SGI 4 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U12A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sgi 1(u11a) Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Ribe BK1 B
Ribe BK2
Ring og lej.dk 11a A Hejnsvig
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SSK/SGI Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BV Oksbøl C Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Blåbjerg1 C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Blåbjerg2 C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U13A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø gif A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Smølferne B
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sgi/ssk1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
#nemt A Efb
Bramborg 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramborg 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Team X

U13C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sgi/ssk5 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK1 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK3 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK4 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U14A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team vab B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF A Bov If
Skærbæk UBK Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Varde if u10p A
Ribe BK 1 Ribe
Ribe BK 2 Ribe

U12 P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
TEAM TROUBLE C
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Gredstedbro B Gredstedbro Boldklub Logo Gredstedbro Boldklub

U13 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro/løjt if A
Rødekro/Løjt IF B
Skærbæk UBK Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Team 2008 B Tistrup

U14 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - February 16 2020

Organisation
Spangsbjerg IF
Place
EFI-hallerne
Address
Sportsvej 21
Postalcode
6705
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Bilka Cup 2020 map

Tournament overview