Møllehøj Indoor 2020

BT/SVIF indbyder til MØLLEHØJ INDOOR 2020.

Stævnet henvender sig til bredde-spillere og bliver afholdt efter FAIR-PLAY-regler.

Der er personlige præmier til alle deltagere i alle rækker. Vi spiller i følgende

rækker: U9P, U10P, samt U6 Mix & U7 Mix (kort bane), U8D U9D, U10, U12 Drenge. (Det er tilladt

at stille med rene drenge- og pige hold i Mix-grupperne).

For U6 & U7 mix:

Der må deltage op til 5 spillere (3 på banen og 2 udskiftere). Der er præmier til max 5 spillere pr.

hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet.

For U8-U10

På U8-U10 må der deltage 7 spillere (5 på banen og 2 udskiftere). (Der er præmier til max 7 spillere pr. hold,

men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).

Uret kører under kampskift, så holdene skal holde sig klar til at springe på banen efter en afsluttet kamp

For U12;  Må der deltage 7 spillere (4 på banen og 3 udskiftere). (Der er præmier til max 7 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).

For alle:

Alle hold er garanteret 4 eller 5 kampe. Hver række afvikles indenfor 3 timer.

Uanset hvordan holdene klarer sig i turneringen, så er der individuelle præmier til de enkelte spillere.

Turneringsprogrammet vil være tilgængeligt her på siden senest 30. Dec 2019.

I tilfælde af for få tilmeldinger forbeholdes ret til at sammenlægge rækker.

Udover ovennævnte, afvikles kampe i overensstemmelse med reglerne gældende i DBU Jylland Region 2.

Betaling sker ved bankoverførsel inden stævnet og senest d.22 dec.2019 på konto 9255-7563803724

Bemærk at du skal have godkendt din tilmelding før dit hold er endelig tilmeldt. Husk at angive Række, ID og Klub/Navn på betalingen.

Stævnet kan hurtigt blive overtegnet og tilmeldingerne godkendes efter Først til Mølle. Der er mulighed for at blive optaget på venteliste, hvis puljerne er overtegnet.

Med venlig hilsen

Stævneudvalget BT/SVIF (MollehojIndoor@live.dk)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-Mix Mixed BC 5 300 Lørdag morgen 7 0
U7-Mix Mixed BC 5 300 Lørdag formiddag 10 0
U8 drenge Male BC 7 420 Lørdag formiddag/Middag 9 0
U9 drenge Male BC 7 420 Lørdag Middag/Start eftermiddag 8 0
U10 drenge Male BC 7 420 Lørdag sen eftermiddag 10 0
U9 Piger Female BC 7 420 Søndag morgen/formiddag 2 0
U10 Piger Female BC 7 420 Søndag Sen Formiddag-tidlig eftermiddag 2 0
U12 Drenge Male BC 7 420 Søndag eftermiddag 12 0

Signetud teams

U6-Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6-Mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Løgstrup lions Løgstrup
Tigerne C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Løverne C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

U7-Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF 1 Nugf
NUGF 2 Nugf
Houlkær if B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær if piger B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Bt/svif 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club
Bt/svif 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
TVS B Tvs
Bjerringbro IF C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Alhendes AIF Karup J
Hover if B Hover if Logo Hover if
Nugf 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Bt/svif 2 Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Start eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Løgstrup Tigers Løgstrup
Tvs B
TVS B
Sdif C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
SUB88 C SUB 88 Logo SUB 88

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Sdif 1 - u10 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sdif 2 - u10 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Vff Astralis B Viborg FF Logo Viborg FF
Vff FiFa A Viborg FF Logo Viborg FF
BT / SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Gjern IF 1 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Gjern IF 2 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bt/svif C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Sen Formiddag-tidlig eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bt/svif C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Humlebierne C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U12 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Sdif 1 - u12 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sdif 2 - u12 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Viborg ff B Viborg FF Logo Viborg FF
Team x (struer) B Struer
Løgstrup - LGIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Bt/svif 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - January 5

Organisation
Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Place
Møllehøj Hallen (Bruunshåb)
Address
Bruunshåbvej 25 B
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mollehojIndoor@live.dk
Møllehøj  Indoor 2020 map

Tournament overview