Vinther & Lassen Cup 2020

Vinther & Lassen Cup 2020

Vinther & Lassen Cup 2020

For 13 gang har vi fornøjelsen af at inviterer Jeres ungdomsspillere til Indefodboldstævne i Mariager.

Fodboldstævnet er både for drenge og piger

Stævneafvikling:

Stævnet er primært for B og C hold da der primært er tale om et breddestævne.

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil.

Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

I U15 drenge er der ingen niveauinddeling

Pigerækkerne er slået sammen i U9-U10 og U11-U12. Hvis der kommer nok tilmeldinger til at pigeårgangene kan afvikles selvstændigt vil vi bestræbe os efter at lave årgangsrækker der også.

U13 til U15 dømmes af sort dommer.

Præmier: Præmier til alle fra U6 til U12

Fra U13 til U15 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.

Pris for deltagelse:

U6 Mix = 250,- Pr. hold

U8-U12 = 375,- Pr. hold

U13-U15 = 450,- Pr. hold

Tilmeldingsfrist 19 Januar 2020

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger Female B-C 4 (6 ialt) 375 Lørdag formiddag middag 7 1
U14 Piger Female ABC 4 (6 Spillere ialt) 450 Fredag aften 5 0
U15 Drenge Male ABC 4 (6 Spillere ialt) 450 Fredag aften 9 0
U6 MIX Mixed 3 (5 Spillere ialt) 250 Lørdag morgen/formiddag 8 0
U8 Drenge Male B-C 5 (7 Spillere ialt) 375 Lørdag formiddag 13 0
U11-U12 Piger Female B-C 4 (6 Spillere ialt) 375 Lørdag eftermiddag/aften 10 0
U13 Drenge Male B-C 4 (6 Ialt) 450 Lørdag aften 8 0
U9-U10 Piger Female B-C 5 (7 Spillere ialt) 375 Søndag morgen 4 0
U10 Drenge Male B-C 5 (7 spillere ialt) 375 Søndag formiddag/middag 9 0
U13 Piger Female B-C 4 (6 spillere Ialt) 450 Søndag middag 5 0
U12 Drenge Male B-C 4 (6 Spillere ialt) 375 Søndag eftermiddag 5 0

Signetud teams

U11 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag middag

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat q u11 C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Ebeltoft if (u11) C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft if u11 piger 2 C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Romalt if u11 B Romalt IF Logo Romalt IF
Kpi u11 piger C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat Q C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Fyrkat Q 2 C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Bælum/kongerslev C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 2 B SMIFF Logo SMIFF
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U6 MIX 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Lysengs u6 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro ik 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 3 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 2 C Hobro IK Logo Hobro IK

U8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad if 2013 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
AAIF C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Mariager ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Helsted fremad if 2013-2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Frem skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hb B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hornbæk bulderbasserne B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Arden IF C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro Ik B Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring 1 B Støvring
Støvring 2 B Støvring

U11-U12 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat q 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fyrkat q 2 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kongerslev if B Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fyrkat Q 4 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Glenns drenge B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Støvring 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9-U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat Q U-10 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fyrkat Q U-10 2 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Arden if C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Tsv sulsted C Sulsted IF Logo Sulsted IF

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro ik u9 B Hobro IK Logo Hobro IK
Auning if 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning if 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Rebild Syd B

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat Q B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Jas og Co Hobro
Fyrkat Q 2 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U12 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Kolind / perstrup C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/ perstrup B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Hobro IK 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 2

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Hallen
Address
Gl. Hobrovej 1
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
mikfodbold@gmail.com
Vinther & Lassen Cup 2020 map

Tournament overview