Broager Sparekasse - Dybbøl Cup 2020 (100 år.)

Broager Sparekasse - DYBBØL CUP 2020.

Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 10-11-12 jan.. 2020.

Stævnet afvikles i Skansehallerne i alt 3 haller over 3 dage.

Fredag Senior herrer og damer og U18 piger.

Lørdag Drenge U9-U16 +U17 drenge

Søndag Piger + U6 Mix + U7 Mix samt U8 drenge men herefter pige søndag U8-16.

Ændring kan forekomme ved få tilmeldinger. Skriv gerne niveau A-B-C ved tilmeldingen. Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene. Flotte præmier til vinderne i andre årgange og pengepræmier til senior.

Der spilles efter JBU Jyllands – regelsæt. U6+U7 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på min. 7 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 10 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail senest 5. jan 2020. Tilmelding og betaling: https://staevner.dk/T16045/broager-sparekasse-dybboel-cup-2020

Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: lars.plehn@gmail.com Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 8 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - Mix Mixed 5 350 Søndag den 12. jan 2020 12 0
U7 - Mix Mixed 5 350 Søndag den 12. jan 2020 19 0
U8 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 0 0
U8 - Drenge Male 7 450 Søndag den 12. jan 2020 7 0
U9 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 3 0
U9 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 13 0
U10 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 10 0
U10 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 5 0
U11 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 5 0
U11 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 17 0
U12 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 4 0
U12 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 3 0
U13 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 5 0
U13 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 1 0
U14 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 10 0
U14 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 0 0
U15 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 3 0
U15 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 2 0
U16 - Piger Female 7 450 Søndag den 12. jan 2020 4 0
U16 - Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 6 0
U17- Drenge Male 7 450 Lørdag den 11. jan 2020 0 0
U18 - Damer Female 7 450 Fredag den 10. jan 2020 5 0
Senior Damer Female 7 450 Fredag den 10. jan 2020 6 0
Senior Herrer Male 7 450 Fredag den 10. jan 2020 25 0

Signetud teams

U6 - Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl iu grøn ii C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl iu grøn i C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Boldklub
Egernsund I Egernsund
Egernsund II Egernsund
Egen Egen
Aabk piger C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bns C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U7 - Mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Guld kuld C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Pige banden C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Aabk 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Eckernförde SV Eckernförder Sv
Sønderborg Boldklub 2
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Boldklub SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
Nordals boldklub u8 B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U9 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 - Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl i B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl ii B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl iii C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hørup UI Hørup
BNS1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg Boldklub 1 B Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 2 B Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 3 C Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 4 C Sønderborg Boldklub

U10 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
B1913 Blå A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Sønderborg Boldklub 1 A
Sønderborg Boldklub 2 B
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10 - Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
PowerPuff Pigerne C
Hørup ui B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI Blå B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI Gul A Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG Lysabild
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U11 - Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nordals Boldklub C
Dybbøl b1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
DGF Flensborg Dgf Flensborg
Hørup 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl b2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 1 B Broager Ui
Broager C Broager Ui
Broager 2 B Broager Ui
Subk C Skærbæk
Hørup 2 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
DGF Flensborg B Dgf Flensborg

U12 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vojens BI Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U12 - Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Hertugerne 1 C Midtals
BNS B
BNS C

U13 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
MIF/LSG C
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
TSF/Muif 2 C Tønder Sf
TSF/Muif 1 C Tønder Sf

U13 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
LSG C

U14 - Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad 4 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl U14 I Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U14 II Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
LT Pigerne A Vejle Boldklub
Rødding B Rødding
Tif/Øb 1 C
Tif/øb 2

U14 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club

U15 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl U15 B B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U15 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
RS-Huse pigerne B

U15 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl # 2 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U16 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl U16 A A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U16 B B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U15 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U16 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Broager Skole A
Bns 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Gråsten B (1) Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten B (2) Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BNS2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
bodyjoefc A Fuldbodyfc

U17- Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. jan 2020

Teamname LVL Logo Club

U18 - Damer 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Ballademagerne A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
SINE B Broager

Senior Damer 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
BIG 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gettorfer SC Gettorfer Sportclub
Pink Ladies C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøls diskotrunter C

Senior Herrer 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. jan 2020

Teamname LVL Logo Club
Morfar og børnebørn C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lazio C Sønderborg
Arne poulsen Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Afdeling A C
Bjørne brødrene Bgf
Et velspillende mandskab C
Hutlithut A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fc fuld repecca C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lars Lauridsen B
Fc Vinklub C
Det ridende selvskab B
Hércules CF C
Fc rofus A Jetmir Rrahmani
P2P A
Holdetdervinder C
xD krøl B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
DGF Flensborg B Flensburg
DGF Flensburg C Dgf Flensburg
Egenui C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC Vi er her bare B
Nakkeost er også ost C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12
Last signup
Sunday, December 29, 2019

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Broager Sparekasse Skansen
Address
Aabenraavej 25
Postalcode
6400
City
SØNDERBORG
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lars.plehn@gmail.com
Broager Sparekasse - Dybbøl Cup 2020 (100 år.) map

Tournament overview