AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup)

AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup)

Vi er stolte over at kunne præsentere AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere Lotra Cup)

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.

Stævnet afholdes lørdag d. 29. februar og søndag den 1. marts 2020.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne. Dette betyder, at vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold. Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved AVGIF Indoor Cup 2020. Der vil også være en stor sponsor tombola samt lækker mad fra den lokale pølsevogn.

Tilmelding

Det går efter først-til-mølle princippet, så gør det med det samme.

HUSK AT VI HAR HAFT UDSOLGT I ALLE RÆKKER DE SIDSTE 5 ÅR - SÅ SKYND DIG AT TILMELDE DIT HOLD

Tilmelding og betaling skal ske senest d. 8. februar 2020.

Ved betaling;  HUSK at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.

Rækker og afvikling af stævnet

Vi spiller efter DBUs nye regler. Dvs.:

U6-U7 er 3-mands på tværs af banen uden fast målmand. Førstnævnte hold leder kampen.

U8-U11 er med 5 mand på banen og fast målmand

Der vil være erindringspræmier til alle spillere i U6-U7

Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U11

Præmierne vil blive overrakt efter indmarch til musik og lysshow.

Hvornår

Lørdag d. 29. februar spiller U8 til U11

Søndag d. 1. marts spiller U6 og U7

Hvor

Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf

Vi glæder os til at byde jer velkommen.

Hvor mange

Max holdstørrelse for U6 - U7 er 5 spillere.

Max holdstørrelse for U8 - U11 er 7 spillere.

BETALING

Betaling skal ske til Klubbens konto i Danske Bank senest d. 9. februar 2020.

Regnr. 3733 - Kontonr. 37 33 35 36 19

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed B 3 350 Søndag d. 1. marts 2020 19 0
U7 Mixed B 3 350 Søndag d. 1. marts 2020 35 0
U8 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 16 2
U9 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 26 7
U10 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 14 1
U11 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 12 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. marts 2020

Teamname LVL Logo Club
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Haderslev FK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Seest boldklub u6 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Pigerne fra erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Munkebo B
Munkebo 2 B

U7 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. marts 2020

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 5 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Hover if 1 Hover if Logo Hover if
Hover if 2 Hover if Logo Hover if
Kolding IF BLÅ B Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF HVID B Kolding IF Logo Kolding IF
Haderslev fodbold klub B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gauerslund if C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Seest boldklub gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest boldklub sort Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vonsild fk 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild fk 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Erritsø 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalum IF Dalum IF Logo Dalum IF
Bramdrupdam gif 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam gif 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Taulov/Skærbæk IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Kolding if B Kolding IF Logo Kolding IF
Signe helms C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Starup uif B Starup UIF Logo Starup UIF
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9 12 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bgif u9 drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vonsild fk B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Gauer drengene B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted if 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted if 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted if 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ssif smidstrup skærup idrætsforening C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Avgif/øsvn 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF/ØSVN 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Hfk 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U10 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Vonsild fk C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Øsvn/avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Øsvn/avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling holdet Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Rødding if B Rif

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AE U11 Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Lb B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredballe IF '09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vonsild FK 1 B
Vonsild FK 2

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 29 - March 1
Last signup
Sunday, February 9, 2020

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
avgifcup@familienriis.dk
AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup) map

Tournament overview