Alhede-Cup 2020

Der spilles på STORE mål i følgende række:

U19 og U16 Drenge.

Hvert hold består af max. 7 spillere = 1 målmand + 3 markspillere og 3 udskiftere.

.

Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker:

Herre-Senior A (GPM), Herre-Senior B (max. serie 2),

Hvert hold består af max. 7 spillere = 4 markspillere og 3 udskiftere.

.

Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker:

Dame-Senior, U18 - U8 Piger, U15 - U8 Drenge.

Hvert hold består af max. 6 spillere = 4 markspillere og 2 udskiftere.

U8 – U10 dog max. 7 spillere = 1 målmand + 4 markspillere og 2 udskiftere.

Ved 10 - 14 hold, så brydes rækkerne om i A- og B-slutspil.

Ved mindst 15 hold, så brydes rækkerne om i A-, B- og C-slutspil.

.

Der spilles på 3-bolds-mål i følgende rækker:

U7 Piger, U7 og U6 Drenge.

Hvert hold består af max. 5 spillere = 3 markspillere og 2 udskiftere.

Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe.

Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for ca. 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse.

.

Præmier:

Dame-Senior, U16 - U19:

Penge-præmier til nr. 1 og 2.

Herre-Senior:

A: Nr. 1: 5000,- kr. Nr. 2: 2500,- kr. Nr. 3: 1000,- kr.

B: Præmier til nr. 1, 2 og 3.

U12 - U15:

Personlige præmier til nr. 1 og 2.

U8 – U11:

Guldmedaljer til nr. 1, sølvmedaljer til nr. 2 og bronzemedaljer til alle øvrige hold.

U6 – U7:

Guldmedaljer til alle hold.

.

Tilmelding senest: Torsdag den 26. december 2019.

I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne.

Ved udeblivelse fra stævnet, vil deltagergebyret blive opkrævet.

PS: Herre-Senior, U19 Drenge, U17 Drenge betaler ved tilmeldingen.

Deltagergebyret indsættes på: Reg. nr. 5959 Kontonr. 8506604

eller via mobilepay 40 79 79 54

Bekræftelse fremsendes på mail eller SMS, når beløbet er modtaget.

.

Tilmelding samt yderligere oplysninger hos:

Tage Johansen

Tlf: 40 79 79 54

Mail: tage-johansen@jubii.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre-Senior Male A 4 700 Fredag den 10. januar 15 0
Herre-Senior Male B 4 550 Fredag den 10. januar 9 0
U19 Drenge Male 4 500 Lørdag den 11. januar 6 0
U17 Drenge Male 4 450 Lørdag den 11. januar 1 0
U16 Drenge Male 4 450 Søndag den 12. januar 8 0
Dame-Senior Female 4 500 Søndag den 12. januar 16 0
U18 Piger Female 4 450 Søndag den 12. januar 1 0
U16 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 6 0
U15 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 0 0
U15 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 8 0
U14 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 2 0
U14 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 6 0
U13 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 0 0
U13 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 15 0
U12 Piger Female 4 400 Søndag den 12. januar 0 0
U12 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 0 0
U11 Piger Female 4 350 Søndag den 12. januar 4 0
U11 Drenge Male 4 350 Lørdag den 11. januar 5 0
U10 Piger Female 5 350 Søndag den 12. januar 0 0
U10 Drenge Male 5 350 Søndag den 12. januar 6 0
U9 Piger Female 5 350 Lørdag den 11. januar 2 0
U9 Drenge Male 5 350 Lørdag den 11. januar 6 0
U8 Piger Female 5 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U8 Drenge Male 5 350 Lørdag den 11. januar 7 0
U7 Piger Female 3 300 Lørdag den 11. januar 0 0
U7 Drenge Male 3 300 Lørdag den 11. januar 5 0
U6 Drenge Female 3 300 Lørdag den 11. januar 0 0

Signetud teams

Herre-Senior 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. januar

Teamname LVL Logo Club
MD Sport & Fysioterapi A
Bambino A
Bdr. rasmussen montage B
Neoperl Nordic/Craft A
Jesusnet.dk A
Åges Drenge A
Vesterå A
Hb kom så de hviiiie A
Midtjysk Tag A
Nordic Art A
BJ Bilsyn A
Tømrerlusene B
Mitech A

Herre-Senior 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. januar

Teamname LVL Logo Club
Aif badminton B
AIF fra Thorning B
FL-12 B
Handelsbanken B
Alhedens IF 1 B
Alhedens IF 2 B
Tømrermester Larsson B
TJ VVS & Blik B
Young Guns B

U19 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
QC 20
Vedersø´s Stolthed
Ligma Balls
Putins snigskytter A Isi
Bundu-Brothers
Grillmestrene

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B
Team panasonic/dahl pedersen viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Performsport.dk A
Fusion Fysioterapi A
Team AIF/KKIK 1 B
Team AIF/KKIK 2 C
Sunds IF B
El Capitanos A Vinderup

Dame-Senior 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM 1 B
Alhedens IF 1 B
Silkeborg KFUM 2 B
Alhedens IF 2 C
Eastside viborg C Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Ringparkens Udvalgte A Holstebro
Aalborg Freja A
Ikast FC 1 C
Ikast FC 2 C
SUB 09 B
Dan Bolig Grenaa B
FC Detaljen A
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Det Hemmelige Hold A
Forza Ceres B
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Byens guldsmed A
FC United
Happy Feet
BMK C Bmk
Vellev/Langå B

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
#8 B Herning
Løgstrup G&IF 1 B
Løgstrup G&IF 2 B
BMK B
Aalestrup IF B
Sills flügger drenge B Bording IF Logo Bording IF
Hammerum IF B
Rlk C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
The green boys B
Rødkærsbro IF C
Rlk2 C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Fuld drengerøv B
Team AIF/KKIK C
Rlk 1 C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team x pro C Struer
Team X B Struer
Team AIF/KKIK 2 C
Jenner´s Drenge A
Ans IF 2 C Ans IF Logo Ans IF
Rødkærsbro IF B
Ikast FC 1 A
Ikast FC 2 B
Team aif/kkik 1 C Karup J
Team spar A
Grenaa IF 1 A Grenaa If
Grenaa IF 2 C Grenaa If
Hvidbjerg Bank B
Ans IF 1 C Ans IF Logo Ans IF
SUB 88 B

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF B
Overlund GF
SUB 88

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK B
Team AIF/KKIK 1 B
Team AIF/KKIK 2 C
Løgstrup G&IF B
Kibæk IF B

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK 1 B
Team AIF/KKIK 2 B
Ikast FC B
Overlund GF 1 B
Overlund GF 2 B
Hammerum IF B

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 2 C
Hammerum IF A Hammerum If
Sunds IF 1 A
Sunds IF 2 B
Alhedens IF 1 A
SIK 1 B Viborg

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Bmk A
Aif drenge 1 C
Aif drenge 2 C
Ravnsbjerg IF 2 B
Tjørring IF B
Ravnsbjerg IF 1 B

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Foulum IF 1
Foulum IF 2
Alhedens IF 1
Alhedens IF 2
Ravnsbjerg IF

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12
Last signup
Thursday, December 26, 2019

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tage-johansen@jubii.dk
Alhede-Cup 2020 map

Tournament overview