CP Cup 2020

CP Cup 2020

VG fodbold & CP præsenterer

CP Cup 2020

Vi håber at se en masse glade og dygtige fodbolddrenge og piger samt deres forældre til dette store B/C breddestævne.

Indestævne håndboldmål m. bander

U8 og U9 spiller 5 mod 5 på hel bane. (max. 7 spillere pr. hold)

U10, U11 og U12 spiller 4 mod 4 på hel bane. (max. 6 spillere pr. hold)

-

  • Stort traditionelt indestævne med utallige spurt og scoringspræmier
  • Store og flotte pokaler til 1, 2 og 3 i hver årgang
  • Medaljer til 4.plads og de resterende placeringer i U8/U9
  • Erindringspræmier til bedste spiller og bedste fighter i hver årgang
  • Fede events efter hver årgangsturnering - Seje præmier
  • Hoppeborg/konkurrencer/boder og andre aktiviteter i tilstødende hal
  • Alle hold er garanteret min. 3 kampe, kamplængde 7 min.
  • Alle årgange afvikles og færdigspilles hurtigt (ca. 2-3 timer)

-

Tid og sted:

U8, U9, U10, U11 og U12 piger spiller lørdag d. 25/1 i tidsrummet kl. 8.00- 19.00

U8, U9, U10, U11 og U12 drenge spiller søndag d. 26/1 i tidsrummet kl. 8.00-19.00

Viby Sj. Idrætscenter, Lindevej 32, 4130 Viby Sjælland

-

Tilmelding:

Tilmelding senest d.10. januar 2020, via https://staevner.dk/

Tilmeldingsgebyr kr. 475 - skal indbetales til følgende konto eller MobilePay 2280-4392370477 / tlf: 60145166

Holdtilmelding foregår efter først-til-mølle princippet og husk, at I først er sikret deltagelse, når tilmeldingsgebyret er indbetalt. Ved manglende indbetaling tilbydes Jeres plads til hold på venteliste.

Følg CP Cup 2020 på Facebook - Her præsenteres tilmeldte hold og stævneinfo.  Man kan bl.a. se updates på tilgængelige sponsorpræmier.

Stævneprogram sendes på mail senest en uge før afviklingen!

Spilletidspunkterne er med forbehold, da antallet af hold muligvis øges. Tilmeldingsgebyr betales ikke tilbage.

-

Hvis man har nogle spørgsmål, rettes henvendelse til:

Brian Uglebjerg - brianuglebjerg@hotmail.com eller  tlf: 60145166

Mitzi Lerkær - mitzi.loft@hotmail.com eller tlf: 40422728

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 piger Female b/c 7 475 lørdag morgen 15 4
U10 piger Female b/c 6 475 lørdag formiddag 9 1
U11 piger Female b/c 6 475 lørdag eftermiddag 14 0
U12 piger Female b/c 6 475 lørdag eftermiddag 8 0
U8 drenge Male b/c/d 7 475 søndag morgen 22 3
U9 drenge Male b/c/d 7 475 søndag formiddag 14 3
U11 drenge Male b/c/d 6 475 søndag eftermiddag 14 2
U12 drenge Male b/c/d 6 475 søndag eftermiddag 13 1

Signetud teams

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Dragør Gul C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Hvid C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ishøj if C Ishøj If
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Måløv BK C Måløv Bk
Greve Fodbold B
Kværkeby I.F C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Herlev IF B

U10 piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Team Smølf C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Store Heddinge BK C Store Heddinge
Roskilde Pigefodbold C Roskilde
Cola pigerne C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Uglerne C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Citronerne C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening

U11 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Pigerne C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Birkerød Pigerne B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Vestia 09/10 piger B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Mørkøv C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Roskilde Pigefodbold U11 1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold U11 2 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Svogerslev BK årgang 09
Stenlille IF 1 C
Stenlille IF 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U11 Piger VG fodbold C Viby Sj

U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF Rød Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Pink Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Skjold Birkerød Pigerne A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Pigerne B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Faxe Bk C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Mørkøv C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U8 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
NFC B
NFC Blå B
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Avedøre IF C
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VG U8 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Greve Fodbold Blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold Blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Avedøre IF B Hvidovre
VSB Hvid C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
RB1906 C
Ishøj if C Ishøj If
Solrød FC 1 B Solrød
Mørkøv IF U8 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Solrød FC 2 C Solrød

U9 drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
FC Lejre B
VG U9 C Vg
VG U9 B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
B73, Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Præstø IF. C Præstø IF Logo Præstø IF
VG Fodbold 1 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG Fodbold 2 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG Fodbold 3 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U12 drenge 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Skensved U12 drenge (08) C Skensved IF Logo Skensved IF
boeslunde B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
VG U12-2 C Vg Fodbold
VG U12-1 B Vg Fodbold
The Boyz B
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
LUI Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Herlev IF C Herlev IF Logo Herlev IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - January 26
Last signup
Friday, January 10, 2020

Organisation
Viby-Gadstrup
Place
Viby Sjælland Idrætscenter
Address
Lindevej 32
Postalcode
4130
City
Viby Sjælland
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
brianuglebjerg@hotmail.com
CP Cup 2020 map

Tournament overview