Sportigan Rønde Cup 2020

Sportigan Rønde Cup 2020

TRIF 2009 byder i samarbejde med Sportigan Rønde

velkommen til

Sportigan Rønde Cup 2020

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Grundet situationen omkring Covid-19 (Coronavirus) har vi desværre været nødsaget til at flytte stævnet som skulle have været afviklet i weekenden 21 & 22/3- 2020

Sportigan Rønde Cup afvikles derfor i stedet i weekenden 15 & 16 august 2020

Flytningen har givet mulighed for, at vi kan spille på flere baner, og derfor inviterer vi også årgang 2010 - kommende U11 med til stævnet

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

TRIF 2009 inviterer  drenge og pigehold  U12 (årg2009) og drenge U11 hold  (årg.2010)  til Sportigan Rønde CUP 2020 på PR Park – Rønde Kunstgræs 15 & 16 august 2020 kl. 9:00-17:00

Vi samler over 60 dygtige U11 og U12 hold på A og B niveau så alle kan matches på eget niveau. Pigerne spiller A/B række

Vi spiller grundspil og ombryder efter puljespillet i Guld og Sølv slutspil

Vi spiller drenge A række lørdag og  drenge B række søndag. Pigerne spiller søndag

Begge dage fra 9:00-17:00

Alle hold spiller minimum 6 kampe af 17 minutter

Der er personlige præmier til alle guld og sølvvindere i både A og B rækken

Pris: 850 kr. pr. hold

Der er mulighed for at købe morgenmad, kaffe, frokost mm.

Program og yderligere info findes på  https://www.procup.se/cup/33606.htm

Stævnet afvikles på

PR Park - Rønde kunstgræ

Skrejrupvej 9B

8410 Rønde

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 A/B Piger (2009 Female 12 850 Søndag 7 0
U11 A Drenge (2010) Male A 12 850 Lørdag 9 0
U11 B Drenge (2010) Male A 12 850 Søndag 2 0
U12 A Drenge (2009) Male A 12 850 Lørdag 32 0
U12 B Drenge (2009) Male B 12 850 Søndag 15 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 A/B Piger (2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentioft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Ry fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold

U11 A Drenge (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Virup A Virup IF Logo Virup IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
FBS Als A Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 B Drenge (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 A Drenge (2009) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SSF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hei u11 a A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI A
Bramdrupdam A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AABK / Løjt A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Aarhus fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Alliancen if A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SIK 1 A
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
FC Noir A

U12 B Drenge (2009) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hei u11 b B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
BM Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Gl. Estrup gartneri Gl. Estrup
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Stavtrup I.F. B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SIK B
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aarhus fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16
Last signup
Friday, July 31, 2020

Organisation
Thorsager - Rønde Idrætsforening
Place
PR Park - Rønde kunstgræs
Address
Skrejrupvej 9B
Postalcode
8410
City
Rønde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mdegn@mac.com
Sportigan Rønde Cup 2020 map

Tournament overview