Slush Ice Cup Ensted

Slush Ice Cup Ensted

Ensted IF byder velkommen til vores første børnestævne med fokus på kammeratskab og fairplay.

Der vil være præmier til alle spillere i U6 & U7 rækkerne.

I piger og drenge C-række, vil der være præmier til 1. og 2. pladsen

I drenge A/B, vil der være præmier til nr. 1 og 2

Derudover vil der være spurtpræmier for gode mål, flotte redninger og fine detaljer.

Der vil ligeledes være en lille forfriskning til alle spillere og trænere.

Vi garantere alle min. 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold.

Kamp programmet vil blive sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret kan betales på dagen med enten kontanter eller via mobilepay, eller til konto nr. 7910 0001037327

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er indtil nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægninger af rækker hvid nødvendigt. Sidste tilmelding d.5/3-2020

Tilmeld gerne i det rigtige niveau. Vi niveau inddeler rækkerne, dog under den forudsætning at det giver mening ud fra antal tilmeldinger.

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE IMOD JER!

Stævneansvarlig Henrik Bredbjerg Hansen - 20319058

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Mix U6 Mixed Alle 5 150 Lørdag formiddag 8 0
Mix U7 Mixed Alle 5 150 Lørdag formiddag 9 0
U8 Piger Female Alle 7 300 Lørdag formiddag 0 0
U8 Drenge A/B Male A/B 7 300 Lørdag middag 10 0
U8 Drenge C Male C 7 300 Lørdag middag 12 0
U9 Piger Female Alle 7 300 Lørdag eftermiddag 3 0
U9 Drenge A/B Male A/B 7 300 Lørdag eftermiddag 5 0
U9 Drenge C Male C 7 300 Lørdag eftermiddag 10 0
U10 Piger Female Alle 7 300 Søndag formiddag 4 0
U10 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag formiddag 2 0
U10 Drenge C Male C 7 300 Søndag middag 7 0
U11 Piger Female Alle 7 300 Søndag middag 4 0
U11 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag eftermiddag 5 0
U11 Drenge C Male C 7 300 Søndag eftermiddag 7 0
U12 Piger Female Alle 7 300 Søndag eftermiddag 4 0
U12 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag eftermiddag 2 0
U12 Drenge C Male C 7 300 Søndag aften 2 0
U13 Piger Female Alle 7 300 Fredag aften 1 0
U13 Drenge A/B Male A/B 7 300 Fredag aften 0 0
U13 Drenge C Male C 7 300 Lørdag aften 1 0

Signetud teams

Mix U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Felsted 1 C Felsted Fodboldklub
Felsted 2 C Felsted Fodboldklub
BNS U7 piger C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dalby 1
Starup 2 Haderslev
Starup 3 Haderslev
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Mix U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Efb 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Høje Kolstrup B81 B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Sønderborg Boldklub Sønderborg Boldklub 1
Sønderborg Boldklub Sønderborg Boldklub 2
Starup 1 B Haderslev

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A/B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Nordals boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
EFB1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kolding IF B Kolding If
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
KB U8 B Kolding B
Dalby A Dalby Gf

U8 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Ensted IF U8 C Ensted IF Logo Ensted IF
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
EFB2 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
Vejen SF Vejen SF Logo Vejen SF
Broager 1 C Broager Ui
Dalby 2 C Dalby Gf

U9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF U9 Piger Ensted IF Logo Ensted IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 Drenge A/B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bgif a A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF U9 B Ensted IF Logo Ensted IF
Sønderborg Boldklub 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF A C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vejen SF C Vejen SF Logo Vejen SF
Sønderborg boldklub 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sønderborg boldklub 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Fredericia kfum C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Felsted if
Høje Kolstrup B81 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
KIF C Kolding IF Logo Kolding IF

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bov IF C Bov If

U10 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF U10-1 A Ensted IF Logo Ensted IF
dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C
Seest Boldklub Gul C
Ensted IF U10-2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Hørup ui C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HFK1 C Haderslev Fodbold Klub

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub
Løjt IF B Løjt If
Harte B Harte G&if

U11 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF U11-1 A Ensted IF Logo Ensted IF
Rødekro 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U11 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF U11-2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Nordals boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Nordals Boldklub 2 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Høje Kolstrup B81 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted if 1 C Ensted IF Logo Ensted IF
Ensted IF 2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Dalby 1 B Dalby Gf
Dalby 2 Dalby Gf

U12 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Moyserne B Skibet If
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
Ensted if u12 C Ensted IF Logo Ensted IF
AUI C Andst Ungdoms- og Idrætsforening Logo Andst Ungdoms- og Idrætsforening

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Ensted if u13 C Ensted IF Logo Ensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - March 15
Last signup
Wednesday, February 26, 2020

Organisation
Ensted IF
Place
Ensted IF
Address
Stubbæk Skolegade 10
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
steffenlauritzen@hotmail.com
Slush Ice Cup Ensted map

Tournament overview