Slush Ice Cup Ensted

Slush Ice Cup Ensted

Ensted IF byder velkommen til vores første børnestævne med fokus på kammeratskab og fairplay.

Der vil være præmier til alle spillere i U6 & U7 rækkerne.

I piger og drenge C-række, vil der være præmier til 1. og 2. pladsen

I drenge A/B, vil der være præmier til nr. 1,2 og 3.

Derudover vil der være spurtpræmier for gode mål, flotte redninger og fine detaljer.

Der vil ligeledes være en lille forfriskning til alle spillere og trænere.

Vi garantere alle min. 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold.

Kamp programmet vil blive sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret kan betales på dagen med enten kontanter eller via mobilepay, eller til konto nr. 7910 0001037327

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er indtil nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægninger af rækker hvid nødvendigt. Sidste tilmelding d.5/3-2020

Tilmeld gerne i det rigtige niveau. Vi niveau inddeler rækkerne, dog under den forudsætning at det giver mening ud fra antal tilmeldinger.

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE IMOD JER!

Stævneansvarlig Henrik Bredbjerg Hansen - 20319058

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Mix U6 Mixed Alle 5 150 Lørdag formiddag 4 0
Mix U7 Mixed Alle 5 150 Lørdag formiddag 3 0
U8 Piger Female Alle 7 300 Lørdag formiddag 0 0
U8 Drenge A/B Male A/B 7 300 Lørdag middag 7 0
U8 Drenge C Male C 7 300 Lørdag middag 3 0
U9 Piger Female Alle 7 300 Lørdag eftermiddag 2 0
U9 Drenge A/B Male A/B 7 300 Lørdag eftermiddag 4 0
U9 Drenge C Male C 7 300 Lørdag eftermiddag 5 0
U10 Piger Female Alle 7 300 Søndag formiddag 2 0
U10 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag formiddag 1 0
U10 Drenge C Male C 7 300 Søndag middag 7 0
U11 Piger Female Alle 7 300 Søndag middag 4 0
U11 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag eftermiddag 5 0
U11 Drenge C Male C 7 300 Søndag eftermiddag 6 0
U12 Piger Female Alle 7 300 Søndag eftermiddag 2 0
U12 Drenge A/B Male A/B 7 300 Søndag eftermiddag 2 0
U12 Drenge C Male C 7 300 Søndag aften 2 0
U13 Piger Female Alle 7 300 Fredag aften 0 0
U13 Drenge A/B Male A/B 7 300 Fredag aften 0 0
U13 Drenge C Male C 7 300 Lørdag aften 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Mix U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BNS U7 piger C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Felsted 1 C Felsted Fodboldklub
Felsted 2 C Felsted Fodboldklub
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Mix U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A/B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EFB1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Nordals boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Kolding IF B Kolding If
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U8 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF U8 C Ensted IF Logo Ensted IF
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
EFB2 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF U9 Piger Ensted IF Logo Ensted IF

U9 Drenge A/B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF U9 B Ensted IF Logo Ensted IF
Sønderborg Boldklub 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bgif a A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg boldklub 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sønderborg boldklub 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BGIF A C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vejen SF C Vejen SF Logo Vejen SF

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF

U10 Drenge A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF U10-1 A Ensted IF Logo Ensted IF

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Hørup ui C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Seest Boldklub C
Seest Boldklub Gul C
Ensted IF U10-2 C Ensted IF Logo Ensted IF

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&if
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub
Løjt IF B Løjt If

U11 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Ensted IF U11-1 A Ensted IF Logo Ensted IF

U11 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF U11-2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Nordals boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF 2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Ensted if 1 C Ensted IF Logo Ensted IF

U12 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Moyserne B Skibet If

U12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
AUI C Andst Ungdoms- og Idrætsforening Logo Andst Ungdoms- og Idrætsforening
Ensted if u12 C Ensted IF Logo Ensted IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Ensted if u13 C Ensted IF Logo Ensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - March 15
Last signup
Friday, February 28, 2020

Organisation
Ensted IF
Place
Ensted IF
Address
Stubbæk Skolegade 10
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
steffenlauritzen@hotmail.com
Slush Ice Cup Ensted map

Tournament overview