Dark Sky Cup

Møns Fodbold Klub byder velkommen til indendørs stævnet

Dark Sky Cup

Dark Sky Cup afvikles

22. februar 2020 i Møns Hallerne

Der spilles i rækkerne U-6 til U-17

I rækkerne U-6 til U-11 er tilmeldingsgebyret 400 kr. for dit første hold, for efterfølgende hold i samme række er prisen 350 kr. pr. hold. Der vil være præmier til alle hold. Der må gerne deltage piger på holdene.

Der bliver mulighed for at alle de små årgange indtil U/10 kan slå katten af tønden efter de har spillet deres kampe

I rækkerne U-12 til U-17 er tilmeldingsgebyret 500 kr. for dit første hold, for efterfølgende hold i samme række er prisen 400 kr. pr. hold. Der vil være præmier til nr. 1, 2 og 3 i hver række. Der må gerne deltage piger på holdene.

Tilmeldingsfristen er UDSAT TIL 10. februar 2020, stævnegebyret skal ligeledes være betalt senest d. 10. februar på:
konto. 6140-4106348  i MØNS BANK

Mvh. Møns Fodbold Klub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Male 5 400 (350) 1 0
U-7 Male 5 400 (350) 10 0
U-8 Male 6 400 (350) 7 0
U-9 Male 6 400 (350) 10 0
U-10 Male 6 400 (350) 8 0
U-11 Male 6 400 (350) 3 0
U-12 Male 6 500 (400) 7 0
U-13 Male 6 500 (400) 3 0
U-14 Male 6 500 (400) 5 0
U-15 Male 6 500 (400) 13 0
U-16 Male 6 500 (400) 2 0
U-17 Male 6 500 (400) 4 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø 1 C Præstø IF Logo Præstø IF
Møns fodboldklub C Møns FK Logo Møns FK
Vordingborg if grøn C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Vordingborg if hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Præstø 2 C Præstø IF Logo Præstø IF
Langebæk Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Møns fk 2 C Møns FK Logo Møns FK
Vordingborg if rød C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg if blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vordingborg if C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Møns fodboldklub C Møns FK Logo Møns FK

U-9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strøby Allstar C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Møns fk sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns fk hvid Møns FK Logo Møns FK
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Langebæk alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Tgb 1 B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Tgb 2 B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
TGB-2 C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Møns FK1 C Møns FK Logo Møns FK
Vordingborg if Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Præstø 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø 2 B Præstø IF Logo Præstø IF

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Møns FK Logo Møns FK
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk sydsjælland 05 1 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
MFK Møns FK Logo Møns FK
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
b.frem Real B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
b.frem Barca B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U-13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK1 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK2 Møns FK Logo Møns FK

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fuglebjerg if C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Team Groope B
Far's slaver C

U-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drengene B Blandet
Møns Fk City C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK united C Møns FK Logo Møns FK
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vif 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Møns Fodboldklub C Møns FK Logo Møns FK

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Fys Roskilde A
Karise IK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U-17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sovs Gutterne B Sovs Gutterne
Klavs på tønden B Møns FK Logo Møns FK
Træk og slip B Møns FK Logo Møns FK
Team Næver B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 22
Last signup
Tuesday, February 11, 2020

Organisation
Møns FK
Place
Møns Hallerne
Address
Platanvej 40
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
opalvaenget5@gmail.com
Dark Sky Cup map

Tournament overview