Rønnede Cup 2020

Rønnede Cup 2020

Rønnede Cup 2020

Rønnede IF og Addere Revision byder velkommen til indendørs fodboldstævne for U9, U10 samt U11.

Hvornår & hvor?

Stævnet afvikles lørdag d. 29. februar 2020 i Rønnedehallen.

STÆVNEregler

Der spilles efter DBU Sjællands regler i de pågældende årgange og kampene dømmes af frivillige fra Rønnede IF.

STÆVNEform

Der spilles i 2 puljer pr. række, hvor puljevinderne mødes i en finalekamp. Nr. 2 i hver pulje mødes i en kamp om 3. pladsen. Dette kan dog ændres, hvis rækkerne ikke bliver fyldt op.

Stævnet er for hold på C-niveau og alle hold er garanteret minimum 3 kampe.

I U9 må der max medtages 7 spillere pr. hold.

I U10 og U11 må der max medtages 6 spillere pr. hold.

Præmier

Der er statuetter til alle spillere, samt holdpokal til første-, anden- og trediepladsen i hver række.

Der vil desuden være scorings- samt redningspræmier.

Spilletid

Spilletiden i alle rækker er 8 minutter.

Tilmelding og stævnegebyr

Stævnegebyret er kr. 325,- pr. hold for alle rækker.

Betaling af stævnegebyr på Regnr. 2360 Kontonr. 0715955296. Husk at angive række og klubnavn.

Tilmelding er ikke gældende før betaling af stævnegebyr er registeret.

Spørgsmål bedes rettet til Tina Marrup på tinamarrup.rif@gmail.com

Pladserne fordeles via først-til-mølle-principet.

Program

Stævneprogrammet udsendes på mail ca. en uge før stævnet

Forplejning

Rønnede IF’s Forældreforening holder åbent i Rønnedehallens cafeteria under hele stævnet, hvor der kan købes mad og drikke til rimelige priser.

Så kom og deltag i et hyggeligt stævne med fokus på det sociale

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed C 7 325 lørdag morgen 11 0
U10 Mixed C 6 325 lørdag middag 9 0
U11 Mixed C 6 325 lørdag eftermiddag 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup fc C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Kfu C Kfum Bk Roskilde
Rønnede if 1 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rønnede if 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Rønnede IF 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Rønnede IF 1 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rønnede if C Rønnede IF Logo Rønnede IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 29
Last signup
Thursday, February 20, 2020

Organisation
Rønnede IF
Place
Rønnede Hallen
Address
Eskildstrupvej 7
Postalcode
4683
City
Rønnede
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
tinamarrup.rif@gmail.com
Rønnede Cup 2020 map

Tournament overview